Studia podyplomowe Home design – czy warto? 

dekoracje, porady, rozwój

Home design

Zmiana kariery zawodowej możliwa jest w każdym wieku. Dla osób chcących realizować swoje pasje i łączyć je z pracą przygotowano szereg kierunków, które umożliwiają solidne przygotowanie do pracy w nowym zawodzie. Jednym z nich jest home design, czyli studia podyplomowe, które trwają dwa semestry. Czy warto się na nie zdecydować?

Studia dla nowych i związanych z branżą nieruchomości

Niezwykle szeroka branża nieruchomości skupia specjalistów z wielu dziedzin. home design studia to kierunek dedykowany osobom, które zawodowo są związane z pośrednictwem w sprzedaży nieruchomości i chcą poszerzyć dotychczasowe kompetencje. To także idealny kierunek dla osób zupełnie niezwiązanych do tej pory z branżą. Roczne studia podyplomowe na kierunku home design dedykowane są wszystkim tym, którzy pragną realizować się w branży nieruchomości, wiążąc swoją przyszłość z home staging’iem.

Co obejmuje program akademicki?

Studia Home design oferowane w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie mają bardzo rozbudowany program nauczania. W planie studiów znajduje się między innymi projektowanie funkcjonalne, podstawy prezentacji czy przedmioty związane z analizą rynku nieruchomości. Słuchacze poznają również najważniejsze trendy we współczesnym projektowaniu wnętrz, analizując poszczególne style wraz z aspektami psychologicznymi w tworzeniu przestrzeni. Nie zabrakło również przedmiotów z elementami marketingu, prawa i psychologii w działalności biznesowej.

wystrój wnętrz

Umiejętności zdobyte na studiach

Słuchacze podyplomowych studiów Home design będą doskonale zaznajomieni z podstawowymi zasadami tworzenia projektów wnętrz, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Absolwenci będą w stanie umiejętnie dobierać materiały i kolory, efektywnie zestawiać ze sobą poszczególne elementy wyposażenia wnętrz oraz skutecznie zaprezentować przygotowany projekt. Będą również przygotowani pod względem znajomości specyfiki różnych materiałów wykończeniowych, a stworzenie przez nich każdego projektu odbędzie się z dogłębną znajomością zasad kompozycji w architekturze wnętrz.

Studia Home design – predyspozycje

Czy każdy może rozpocząć naukę na studiach związanych z home staging’iem? Okazuje się, że niezbędny jest do tego zmysł artystyczny i poczucie estetyki. Równie ważna jest też wyobraźnia przestrzenna, umiejętność wizualizacji czy otwartość na nowoczesne rozwiązania. Architekt wnętrz powinien cechować się dobrą organizacją pracy i przygotowywać projekty zgodne z potrzebą i oczekiwaniami klienta. Empatia jest niezbędną cechą w tym zawodzie, podobnie jak wrażliwość na formę i kolor oraz uzdolnienia plastyczne.

Czy studia Home design to dobry pomysł?

Osoby, które posiadają powyższe cechy, z pewnością potrafią wykorzystać swój artystyczny potencjał w praktyce. Jeśli dołączyć do tego ogromny zakres wiedzy pozyskany na studiach, absolwent może okazać się doskonałym materiałem na aspirującego architekta. Dla osób, które czują, że urządzanie wnętrz z powodzeniem przemienią z dochodową pasję, studia Home design są kierunkiem godnym polecenia.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Jak stworzyć efektowną przestrzeń z płytkami wielkoformatowymi?

Jak stworzyć efektowną przestrzeń z płytkami wielkoformatowymi?

Duże płytki wielkoformatowe podbijają świat aranżacji wnętrz. Świetnie wpisują się w nowoczesne aranżacje, stanowiąc eleganckie tło dla wystrojów minimalistycznych, modernistycznych, klasycznych czy nawet utrzymywanych w stylu glamour. Do wyboru są nie tylko płytki wielkoformatowe na podłogę, ale także i na ściany albo blaty, by móc wykorzystać je niemalże w każdej przestrzeni.

Kiedy warto kupić złoto?

Kiedy warto kupić złoto?

W obecnych czasach, gdy stabilność rynków finansowych często jest podważana, coraz więcej osób zastanawia się nad alternatywnymi formami inwestycji. Wśród wielu możliwości, złoto od dawna uchodzi za jedną z najbardziej stabilnych i poszukiwanych opcji inwestycyjnych. Jednakże, pytanie pozostaje otwarte: kiedy jest właściwy moment, aby zainwestować w ten cenny metal?

Wybierasz szkołę językową? Na to zwróć uwagę!

Wybierasz szkołę językową? Na to zwróć uwagę!

Znajomość języków obcych jest bardzo ważna. Nie tylko możesz dzięki niej znaleźć lepszą pracę, ale również wakacyjny wyjazd za granicę będzie przyjemniejszy. Jak wybrać szkołę językową, aby nauka była łatwa, przyjemna i przede wszystkim – skuteczna?

Nauka francuskiego: 5 skutecznych metod na opanowanie języka francuskiego

Nauka francuskiego: 5 skutecznych metod na opanowanie języka francuskiego

Jeśli zastanawiasz się nad nauką języka francuskiego, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł! Proces opanowania nowego języka może wydawać się długi i żmudny. Jednak możesz zastosować sprawdzone sposoby, które przyspieszą naukę i uczynią ją bardziej przyjemną. Oto 5 skutecznych metod na opanowanie języka francuskiego!