Studia psychologiczne online

Nauka, psychologia, rozwój, szkoły

Psychologia jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów w Polsce. To niezwykle szeroka dziedzina wiedzy, dająca olbrzymie możliwości rozwoju. Pozwala z innej perspektywy spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość, uwrażliwiając na trudności i bariery, z jakimi spotykają się ludzie. Daje także narzędzia, aby w krytycznych momentach nieść wsparcie i zrozumienie.

Dlaczego warto studiować psychologię?

Studia psychologiczne pozwalają nie tylko lepiej zrozumieć innych, ale również swoje wnętrze. Nabyte umiejętności przydają się w życiu zawodowym oraz osobistym, dając większą pewność siebie, pomagając przezwyciężać lęki i słabości. Jesteśmy w stanie lepiej ocenić i zrozumieć wpływy oraz motywację, wynikające z działań innych osób. Poznając dogłębnie działania własnej psychiki wiemy, jak redukować stres, poprawić samopoczucie oraz pamięć, co bezpośrednio wpływa na jakość naszego życia. Znajomość mowy ciała, języka oraz emocji sprawia, że dużo lepiej radzimy sobie z komunikacją międzyludzką. Studia psychologiczne dają również możliwość rozwoju osobistego: uczą krytycznego myślenia, podejmowania szybkich, precyzyjnych decyzji oraz rozwiązywania problemów, również kryzysowych.

Ile trwają studia na kierunku psychologia?

  • studia jednolite magisterskie – 5 lat,
  • studia I stopnia – 3 lata,
  • studia II stopnia – 2 lata.

Studia dostępne są w trybie standardowym tzw. dziennym lub niestandardowym: zaocznym lub wieczorowym. Coraz chętniej wybierane stają się również studia online psychologiczne.

Dlaczego warto wybrać studia psychologiczne online?

Nauka online cieszy się rosnącą popularnością. Pozwala zdobywać wiedzę z dowolnego miejsca na świecie. Do pracy wystarczy komputer lub inne urządzenie mobilne z dostępem do internetu. Nasza obecność na uczelni wymagana jest tylko podczas zdawania egzaminu. Jest to rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić bardzo dużo czasu i dostosować godziny nauki do własnych potrzeb. Do zdobywania wiedzy wykorzystywane są takie same materiały jak podczas nauczania zdalnego, a dzięki możliwości kontaktu z wykładowcą w czasie rzeczywistym, możemy osiągnąć takie same efekty, jak podczas nauki stacjonarnej.

Decydując się na psychologiczne studia online na Uniwersytecie Wirtualnej Edukacji (UWE) online mamy do wyboru trzy atrakcyjne na rynku pracy specjalności:

  • Psychologia kliniczna i osobowości – umożliwia zdobycie wiedzy, pozwalającej na samodzielne prowadzenie badań diagnostycznych i sporządzanie opinii do celów leczniczych, terapeutycznych i orzeczniczych. Stanowi również swoisty wstęp i solidną podstawę dla dalszej kariery w zakresie psychoterapii.
  • Psychologia organizacji i zarządzania – bazuje na podejściu krytycznym do współczesnych systemów i sposobów zarządzania. Wprowadza treści związane ze środowiskiem pracy, utrzymaniem higieny psychicznej u pracowników, komunikacji w organizacjach.
  • Neuropsychologia – koncentruje się na zaburzeniach neuropsychiatrycznych, takich jak demencja czy schizofrenia. Przygotowuje do przeprowadzenia diagnoz procesów poznawczych.

Ukończenie studiów psychologicznych online na Uniwersytecie Wirtualnej Edukacji pozwala uzyskać pełne kwalifikacje na poziomie VI lub VII Polskich Ram Kwalifikacji, a co za tym idzie – przełożenie zdobytych kwalifikacji na poziom edukacyjny rynku europejskiego.

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Korzyści z kursów w szkole policealnej

Korzyści z kursów w szkole policealnej

Wiele młodych osób decyduje się skończyć liceum, ponieważ jako nastolatkowie nie mają jeszcze pomysłu, co chcieliby robić w życiu. Często jednak okazuje się, że po skończeniu szkoły średniej studia nie są ich marzeniem, a po maturze nie mają zbyt dużych szans na rynku pracy, ponieważ nie mają doświadczenia ani praktycznych umiejętności niezbędnych do wykonywania danego zawodu. Najlepszym wyjściem okazuje się wtedy szkoła policealna, która oferuje szkolenia i kursy zawodowe dla osób, które ukończyły już szkołę średnią, ale chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Tłumacz ustny – kiedy jest potrzebny?

Tłumacz ustny – kiedy jest potrzebny?

W czasach powszechnej globalizacji w zasadzie w każdym społeczeństwie żyją ludzie posługujący się różnymi językami. Poza tym, współpraca biznesowa, a także kontakty towarzyskie właściwie nie mają dzisiaj granic. Z tego powodu tłumaczenia są bardzo potrzebne, w wielu obszarach życia. Kiedy jednak niezbędny jest tłumacz ustny?

Psychologia ciekawostki

Psychologia ciekawostki

Co oznacza nazwa „psychologia”? Dlaczego niektóre osoby krzyczą, gdy są szczęśliwe? Czym zajmuje się psychologia akademicka?

Wulkan ciekawostki

Wulkan ciekawostki

Jakie są rodzaje wulkanów? Czy na Antarktydzie są wulkany? Jaką wysokość ma największy wulkan? Ile jest wulkanów?