studia grafika

Studia zaoczne w Warszawie – jaką uczelnię wybrać? Jaki kierunek jest dla Ciebie?

Wybór kierunku studiów to ważny moment w życiu każdego młodego człowieka. To od niego zależy późniejsza kariera na rynku pracy oraz satysfakcja z wykonywanego zawodu. Z tego względu warto dobrze przemyśleć swoją decyzję i odpowiednio się do niej przygotować.

Czym kierować się podczas wyboru uczelni?

Szkoła wyższa lub uniwersytet, na którym rozpoczniesz naukę to bardzo ważny czynnik, któremu należy się dokładnie przyjrzeć. Dlaczego? Ponieważ właściwy dobór kadry, nowoczesne wyposażenie i odpowiednia infrastruktura mają olbrzymi wpływ na późniejszy przebieg nauki. Zwróć uwagę, czy interesująca Cię uczelnia posiada szeroki wybór kierunków, ciekawy program nauczania oraz możliwość odbywania praktyk i staży jeszcze w trakcie nauki. Zapoznaj się również z rozkładem zajęć – studia w trybie zaocznym zazwyczaj odbywają się w weekendy, mogą się jednak różnic częstotliwością oraz intensywnością zjazdów. Na koniec zapytaj o opinie na jej temat – to naprawdę wartościowe źródło wiedzy.

Jeśli szukasz uczelni na wysokim poziomie, oferującej kształcenie na wielu popularnych i przyszłościowych kierunkach, zapoznaj się z ofertą Wyższej Szkoły Zarządzania i Ekologii w Warszawie. Uczelnia ta cieszy się renomą oraz dobrymi opiniami studentów i absolwentów. Wykwalifikowana, odnosząca sukcesy naukowe oraz pedagogiczne kadra stanowi niemal gwarancję sukcesu.

Czym kierować się podczas wyboru kierunku?

Kończąc liceum lub techniku prawdopodobnie chociaż w przybliżeniu wiesz, co chciałbyś robić w przyszłości, co Cię interesuje, jakie są Twoje talenty i mocne strony. Wykorzystaj to! Jeśli chcesz, by przyszła praca sprawiała Ci radość i była satysfakcjonująca, rób to, co lubisz. Masz łatwość do nauki języków? Pomyśl o filologii. Posiadasz umysł ścisły i umiejętność analitycznego myślenia? Informatyka, programowanie, grafika komputerowa i inne kierunki techniczne stoją przed Tobą otworem. Potrafisz kierować zespołem i chciałbyś pracować na stanowisku managerskim? Wybierz zarządzanie. Jesteś ekologiem-aktywistą? Ochrona środowiska to kierunek idealny dla Ciebie.

Pomyśl również o tym, czy Twoja pasja pozwoli Ci za kilka lat z łatwością odnaleźć się na rynku pracy i znaleźć dobrze płatną posadę. Jeśli chcesz mieć pewność, że tak się stanie, wybieraj spośród tzw. przyszłościowych kierunków.

Jeśli natomiast nie masz sprecyzowanego planu na przyszłość, skorzystaj z pomocy biura karier – można je znaleźć w wielu szkołach oraz na większości uczelni.

Co z pieniędzmi?

Studia zaoczne – szczególnie na prywatnej – uczelni to spory wydatek. W większości przypadków czesne można regulować w ratach, trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że jest to koszt kilkuset złotych miesięcznie. Niektóre uczelnie oferują swoim studentom ciekawe dofinansowania (np. z budżetu Unii Europejskiej), dzięki czemu wysokość opłat znacząco spada. Taką możliwość na niektórych daje chociażby wspomniana wcześniej warszawska WSZiE. Jeśli jesteś ciekaw, czym jeszcze może zaskoczyć, zapoznaj się z jej ofertą: studia Warszawa.

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce