wyposażenie wnętrz grafika

Unikaj błędów dotyczących wyposażenia wnętrz!

Sklepy stacjonarne i internetowe oferują szeroki wybór artykułów wyposażenia wnętrz, co wiąże się z możliwością wykreowania stylu pomieszczenia, odpowiadającego najnowszym trendom oraz własnemu gustowi. Umiejętność łączenia elementów wyposażenia nie jest jednak łatwym zadaniem. Zdarza się, że nadmiar możliwości prowadzi do chaosu, który staje się optycznie niekorzystny, męczący dla wzroku, sprawiający, że w pomieszczeniu nie chcemy chętnie przebywać. Unikając błędów przy aranżacji pomieszczenia sprawisz, że nie tylko w dniu remontu, ale po kilku miesiącach i latach Twoje meble, kolory i dodatki nadal będą prezentowały się stylowo i nie znudzą się.

Dzisiaj kilka cennych porad przedstawi nam Edyta Madej- autorka witryny o tematyce wnętrzarskiej blog.edinos.pl. Po więcej cennych wskazówek, zapraszamy Was na bloga sklepu Edinos.pl.

komoda grafika

Dobierz kolory do swojego wnętrza

Kolory to najważniejszy element wystroju pomieszczenia. Podczas planowania remontu, warto przemyśleć starannie ich rozkład, nasycenie oraz zaplanować, która barwa stanie się bazą, a w jakiej tonacji utrzymane będą dodatki. Często inspiracją są katalogi lub ekspozycje meblowe, które prezentują się doskonale w nienagannym układzie oraz przy doskonale dobranym oświetleniu. W pomieszczeniach nie należy idealnie odwzorowywać prezentowanych zestawień, zwracając uwagę na dostępną przestrzeń, ilość światłą naturalnego oraz funkcję pomieszczenia. Unikaj nadmiaru ciemnych kolorów. Nawet, jeżeli w obecnym sezonie są najmodniejsze, podejdź do nich z rozsądkiem. Jeżeli zależy Ci na ekspozycji modnych barw, zdecyduj się na dodatki w intensywnym kolorze, tworząc do nich ponadczasową, jasną bazę. Sofa w intensywnym kolorze? Czemu nie, ale wybierz taki, który lubisz, aby po kilku miesiącach nie żałować swojej decyzji.

aranżacja pomieszczeń grafika

Stwórz harmonijne wnętrze

Nadmiar dodatków, ekspozycja wszystkiego, zbyt duże nasycenie mebli w pomieszczeniu przytłoczą wnętrze, optycznie je zmniejszą oraz sprawią wrażenie nadmiaru w ilości akcesoriów. Chaos we wnętrzu jest jednym z podstawowych błędów aranżacyjnych. Zainwestuj w kilka, pojemnych mebli z tej samej kolekcji, a pamiątki i bibeloty przechowuj w pudełkach. Pamiętaj, że przedmioty, które osobno wyglądają dobrze, nie muszą tak prezentować się w zestawieniu. Zadbaj o wyposażenie w artykuły aranżacyjne wysokiej jakości, nie daj się skusić na tandetę.

stół grafika

Jakość przedmiotów będzie widoczna w trakcie ich użytkowania. Wybieraj przedmioty, które do siebie pasują, unikając mieszania wielu stylów. Jeśli we wnętrzu dominuje biel lub szarość, przełam je akcentem kolorystycznym w kontrastowym odcieniu. Znakomitym sposobem na zachowanie modnego i dobrze urządzonego wnętrza jest zmiana kolorystyki dodatków, która dokonywana co jakiś czas, pozwoli odświeżyć optycznie pomieszczenie. 

dekoracja wnętrz grafika

Unikaj standardu, baw się aranżowaniem

Najważniejsze przy aranżacji wnętrz jest dobre samopoczucie. Jeśli modne kolory lub styl nie przemawiają do Twojego gustu, nie stosuj ich na siłę. W zamian dokonaj zmian w ustawieniu przedmiotów. Wypróbuj niestandardowe ustawienie, odsuń meble od ścian i stwórz pomieszczenie, w którym poczujesz się komfortowo. Pamiętaj o funkcjonalności, unikając jednego z najczęstszych błędów, jakim jest ograniczenie swobody przemieszczania się i dostępu. Pozwól sobie na planowanie, wybieranie i kilkukrotne zmiany ustawienia, aby nadać pomieszczeniu optymalnego wyrazu. Nie kupuj dekoracji pod wpływem chwili, impulsu lub atrakcyjnej oferty cenowej. Wybieraj je po przemyśleniu koncepcji na całość aranżacji. 

Zobacz wszystkie paczki wiedzy (+2600) z podziałem na kategorie >>


Zapraszamy również na stronę czywiecie.pl, na której wspólnie analizujemy najciekawsze ciekawostki:

czy wiecie banerczywiecie.pl

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce