USG jamy brzusznej, czyli jak w sposób bezpieczny kontrolować stan swojego zdrowia

Medycyna, zdrowie

USG jamy brzusznej

Żyjemy w czasach, kiedy jesteśmy znacznie bardziej świadomi. Interesujemy się zdrowym żywieniem, wiemy, jak ważne jest uprawianie sportu dla stanu naszego organizmu. Staramy się także przestrzegać regularnych wizyt u lekarza, wiemy też, jak ważna jest profilaktyka. Takie postępowanie na pewno wpływa wydłużenie średniej długości życia. USG jamy brzusznej – dlaczego bardzo ważne jest jego regularne przeprowadzanie?

USG jamy brzusznej w Warszawie – po co je robić?

W naszej jamie brzusznej znajduje się bardzo wiele ważnych narządów. Co ważne, stan znacznej ich części możemy kontrolować poprzez USG brzucha. Pęcherzyk żółciowy, macica, pęcherz, prostata, nerki, trzustka, czy wątroba to między innymi kondycję tych narządów można określić podczas badania USG. Bardzo ważne jest to, że inaczej niż np. w przypadku RTG., podczas tego badania człowiek nie ulega napromieniowaniu, jest ono całkowicie bezpieczne, nieinwazyjne, właśnie dlatego możliwe jest wykonywanie go tak często, jak to możliwe. Są to jedne z najważniejszych argumentów, które przemawiają za tym, żeby wykonywać badanie ultrasonografem, regularnie, prewencyjnie, nie tylko w momencie, kiedy pojawiają się jakieś dolegliwości, przede wszystkim bólowe. Obraz, jaki lekarz uzyskuje podczas badania, pozwala w wielu przypadkach na wczesne zdiagnozowanie toczących się w organizmie stanów zapalnych, czy innych zmian chorobowych. Wykrycie nieprawidłowości i wczesne postawienie diagnozy znacznie powiększa szanse na całkowite wyzdrowienie, a także można znacznie skrócić cały proces leczenia. Więcej dowiesz się na rexmedica.pl/badania/usg/usg-jamy-brzusznej.

Jak przygotować się do USG jamy brzusznej w Warszawie?

Badanie USG, które obejmuje wnętrze jamy brzusznej, wymaga odpowiedniego przygotowania. Prawidłowy przebieg diagnostyki przy pomocy ultrasonografu, jest możliwy tylko przy dobrej widoczności badanego obszaru dla lekarza przeprowadzającego badanie. Widoczność tą utrudniają nagromadzone gazy, a także zaleganie różnorodnych treści pokarmowych w żołądku, dwunastnicy, czy jelitach. Widoczność ta w dużej mierze uzależniona jest od postępowania pacjenta – USG jamy brzusznej, należy wykonywać na czczo. Za taki stan uznaje się minimum 5 godzin bez jedzenia i picia. Co ważne, widoczność znacznie ogranicza palenie papierosów, niewskazane jest także żucie gumy przed badaniem. Na jedyne odstępstwo od tej zasady, mogą sobie pozwolić osoby przyjmujący przewlekle leki – wtedy należy je przyjąć, popijając wodą. Ważne, by było to najpóźniej godzinę przed planowanym badaniem. Jeżeli ocenie oprócz jamy brzusznej ma podlegać układ moczowy, powinniśmy dopilnować tego, by nie korzystać z toalety, przed badaniem. Pełny pęcherz pozwala stworzyć swego rodzaju okno dla ultrasonografu, dzięki któremu sfera układu moczowego jest bardzo dobrze uwidoczniona.

Jeżeli miejscem naszego badania ma być Warszawa, najlepiej umówić się na nie w klinice REX MEDICA, gdzie nowoczesny sprzęt i wysokiej klasy specjaliści dbają o  prawidłowy przebieg badania. USG jamy brzusznej jest w pełni bezpieczne, opis badania otrzymamy bezpośrednio po wizycie, a w zależności od tego, jakie obszar poddawany jest diagnostyce, badanie trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

materiał zewnętrzny

Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce

Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Wady wzroku można bez przesady nazwać chorobą cywilizacyjną numer jeden. Dlatego najmniejsze kłopoty z ostrym widzeniem z bliska lub z daleka, zmęczenie oczu przy pracy z komputerem, problemy z bólami głowy i równowagą powinny nakłonić nas do skontrolowania wzroku w gabinecie okulistycznym.

Jak stosować kolagen w proszku?

Jak stosować kolagen w proszku?

Kolagen w proszku to produkt, który okaże się bardzo pomocny przy niejednej dolegliwości. Jego korzystne właściwości pozwalają między innymi utrzymać gładkość i elastyczność skóry, przyspieszyć gojenie się ran, czy też wyeliminować dolegliwości bólowe ze strony stawów. Kto powinien zdecydować się na jego zakup i jak, konkretnie, działa kolagen w proszku?

Psie zęby pod kontrolą

Psie zęby pod kontrolą

Zdrowe, mocne zęby u psa mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. To właśnie za pomocą zębów pies rozdrabnia pokarm, a od tego zależy prawidłowa praca układu trawiennego. Pies nie jest w stanie sam umyć sobie zębów, o to musi zadbać właściciel. Jak pielęgnować zęby u czworonoga? Co zrobić, gdy pojawią się problemy?

Czym się zajmuje lekarz reumatolog?

Czym się zajmuje lekarz reumatolog?

Jakimi schorzeniami w praktyce najczęściej zajmuje się reumatolog i z jakimi symptomami się do niego zgłaszać? Czy tylko z bólem reumatycznym?