4. Jego wartość rynkowa szacuje się na 70 000 000 euro (dane z maja 2019 roku).

5. Najdroższy transfer: 12 lipca 2018 roku z Flamengo Rio de Janeiro trafił do Realu Madryt za 45 000 000 euro.

6. Suma wszystkich transferów to 45 000 000 euro (dane z maja 2019).

Autor: LM

7. Vinícius Júnior zadebiutował w Lidze Mistrzów 7 listopada 2018 roku w barwach Realu Madryt. Jego drużyna pokonała Viktorie Pilzno 0:5.

8. We wszystkich meczach klubowych (dane z maja 2019) rozegrał łącznie 85 meczów i strzelił 17 bramek (17 asyst).

9. Najwięcej bramek (6) strzelił między 76-90 minutą meczu (dane z maja 2019 roku).

Autor: Stats

10. Od rok do maja 2019 roku był kontuzjowany 1 raz (58 dni), po naderwaniu więzadła w kolanie w sezonie 2018/19.

11. Vinícius Júnior jest zawodnikiem prawonożnym.

Autor: Alf

12. Patrząc na szacunkową wartość, w gronie najlepszych piłkarzy na świecie zajmuje 40 miejsce (dane z maja 2019).

13. Na swojej pozycji 8 piłkarzy na świecie ma większą szacowaną wartość (dane z maja 2019).

Autor: $$$

14. W dotychczasowej karierze 1 raz podchodził do rzutów karnych w regulaminowym czasie gry. Nie zdobył bramki.

15. W obecnym klubie gra z numerem 11 na koszulce.

16. Pierwszego gola w karierze seniorskiej strzelił w meczu 1 ligi brazylijskiej mając 17 lat, 1 miesiąc i 8 dni.

17. Najwięcej meczów rozegrał przeciwko FC Barcelonie – 3 (dane z maja 2019).

18. W sezonie 2018/19 średnio bramkę zdobywał co 310 minut (7 bramek w 36 meczach).