W co powinni zaopatrzyć się posiadacze samochodów elektrycznych

motoryzacja, porady

samochody elektryczne

Samochody elektryczne to kosztowne i zarazem zaawansowane technologicznie pojazdy. Przy zakupie auta typu EV najczęściej nie musimy inwestować w przeróżne akcesoria, bowiem najczęściej elektryk posiada wszystkie potrzebne nam funkcje. Jednym z nielicznych mankamentów może być powolne ładowanie samochodu przy pomocy fabrycznej ładowarki. Z tego powodu właśnie warto pomyśleć o kupnie domowej stacji ładującej, która znacznie zwiększy komfort użytkowania tego typu środku transportu.

Ile trwa ładowanie samochodu elektrycznego przy pomocy fabrycznej ładowarki?

W momencie zakupu pojazdu EV w komplecie najczęściej otrzymujemy od producenta fabryczną ładowarkę do samochodów elektrycznych. Takie urządzenie bez problemu możemy podłączyć do gniazdka ściennego w naszym domu. Warto jednak zaznaczyć, że ta opcja nie będzie satysfakcjonowała wszystkich użytkowników aut zasilanych energią elektryczną. Uzupełnianie akumulatora standardową ładowarką może trwać bowiem nawet powyżej dwudziestu godzin. Wszystko uzależnione jest od pojemności akumulatora.

Zakup ładowarki naściennej znacznie przyśpieszy proces ładowania pojazdu elektrycznego

Jeśli standardowa ładowarka do samochodów elektrycznych nie spełnia twoich wymagań, najlepiej zainwestować wówczas w jej naścienny odpowiednik. Stację ładowania typu „Wallbox” bezproblemowo można zamontować w niemal każdym domu, garażu czy altance. Zastosowanie tego rozwiązania skróci czas „tankowania” pojazdu elektrycznego z kilkunastu do zaledwie kilku godzin.

W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów ładowarek naściennych. Najczęściej różnią się one mocą ładowania, długością kabla, dostępnością panelu dotykowego lub innymi udogodnieniami. Sklep z ładowarkami do aut Chargeo posiada w swojej ofercie stacje ładowania typu „Wallbox” w przeróżnych wariantach kolorystycznych oraz technicznych, o mocy od 7,4 kW do 22 kW.

Zakup własnej stacji ładowania to korzystniejsze rozwiązanie niż ładowanie pojazdu w miejscach publicznych

Niektórzy posiadacze samochodów elektrycznych zamiast inwestycji w domowego „Wallboxa” wybierają korzystanie ze stacji ładowania w miejscach publicznych. Owszem, takie rozwiązanie nie zmusza nas do wydania większej kwoty jednorazowo, jednak obciąża znacznie wyższymi kosztami użytkowania elektryka. Podczas gdy za ładowanie auta EV na publicznej stacji zapłacimy nawet 2 złote/ 1 kW, w domowych warunkach za uzupełnienie 1 kW zapłacimy ponad dwukrotnie mniej.

Wallbox – właśnie tego potrzebujesz w swoim domu

Jesteś niecierpliwy, twój dzień jest nieregularny czy chociażby zależy Ci na komforcie? W takim razie poważnie zastanów się nad zakupem ładowarki naściennej typu „Wallbox”. Skróci ona czas ładowania Twojego elektryka nawet o kilkanaście godzin.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Co wyróżnia serię Ponad słowami?

Co wyróżnia serię Ponad słowami?

Seria książek przeznaczona jest do języka polskiego. Podręczniki dla liceum ogólnokształcącego oraz technikum są skonstruowane tak, żeby w jak najlepszy sposób przekazać materiał. Seria rozwija umiejętności humanistyczne w młodych umysłach.

Odkryj kosmiczne zestawy klocków!

Odkryj kosmiczne zestawy klocków!

Klocki LEGO® Star Wars wyróżnia się przede wszystkim ciekawą formą. Utworzone przez posiadacza, któregoś z zestawów konstrukcje wyglądają, jak wprost wyjęte z gwiezdnych Wojen, a jednocześnie prezentują się w sposób niezwykle estetyczny. Fani kultowych, a zarazę oryginalnych klocków LEGO® doceniają też ich wytrzymałość i najwyższą jakość wykonania. Dzięki temu mogą oni cieszyć się z posiadanego zestawu przez lata, a nawet przekazywać je kolejnym pokoleniom. Wybudowane konstrukcje mogą stanowić niesamowitą dekorację w pokoju osoby będącej kolekcjonerem gadżetów utrzymanych w klimacie science-fiction lub typowo ozdób nawiązujących do Gwiezdnych Wojen.

Z jakimi objawami należy udać się do urologa?

Z jakimi objawami należy udać się do urologa?

Zaburzenia mikcji, ból w okolicach pęcherza lub w trakcie oddawania moczu, parcie na pęcherz – to objawy, których nie wolno bagatelizować. Mogą świadczyć o rozwoju chorób układu moczowo-płciowego. Kiedy warto wybrać się do urologa?

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Czytanie książek – w zależności od ich rodzaju – może być zarówno kształcące, jak i emocjonujące czy odprężające. Ten rodzaj rozrywki posiada cały szereg zalet przy znikomej ilości wad. Czytanie rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację, pamięć, wpływa na efektywność pracy mózgu i wzbogaca nasze słownictwo. A co ze słuchaniem książek? Czy ono także wywiera korzystny wpływ na odbiorcę danej lektury? Zdecydowanie tak, zwłaszcza, jeśli wspomnianym słuchaczem jest dziecko. Oto 3 korzyści płynące z czytania najmłodszym.