Wsparcie dla dziecka w pierwszych tygodniach szkoły – co możesz zrobić?

dzieci, Nauka, porady

nauka dziecka

Rozpoczęcie roku szkolnego i pierwsze tygodnie nauki to dla dziecka nie lada wyzwanie. Pierwsze klasówki, stres, zadania domowe i coraz więcej obowiązków leży na barkach Twojej pociechy, która jeszcze niedawno beztrosko spędzała czas podczas wakacji. Jak zachować się jako rodzic, żeby być wsparciem dla dziecka w pierwszych tygodniach szkoły? Sprawdź!

1.  Bądź wsparciem w adaptacji do nowych warunków

Każde dziecko inaczej reaguje podczas pierwszych dni i tygodni szkoły. U jednych początkowa ekscytacja może przerodzić się w zdziwienie, a nawet rozczarowanie. Gdzie rodzice? Dlaczego nie mogę robić tego, co w domu lub na podwórku? Czemu nauczyciel poświęca mi tak mało czasu? Te, a także inne pytania, mogą pojawiać się w głowie malucha i jest to całkowicie naturalne – w końcu to dla niego zupełnie nowa sytuacja.

Dlatego powinieneś uświadomić dziecko, co czeka je w pierwszych tygodniach szkoły, jak sobie może radzić z trudnościami i podkreślić, że zawsze może na Ciebie liczyć.

2.  Od początku ucz planowania i samodzielności

Jak nauczyć dziecko planowania i samodzielności, żeby lepiej radziło sobie w pierwszych tygodniach szkoły? Na przykład spisz wraz z dzieckiem plan lekcji, opowiedz mu nieco więcej o tym, co będzie robiło na poszczególnych zajęciach i ucz dobrej organizacji. Podpowiadaj, co powinno zabrać ze sobą każdego dnia, pomóż mu w pakowaniu plecaka i bądź do jego dyspozycji zawsze wtedy, kiedy okaże się to niezbędne albo kiedy zauważysz, że maluch ma jakiś problem.

3.  Integruj dziecko z rówieśnikami

W jaki sposób? Warto zadbać o tę kwestię dużo wcześniej, zaprowadzając pociechę na plac zabaw i dając jej możliwość wchodzenia w interakcję z innymi dziećmi. Nie ograniczaj maluchowi kontaktów z innymi i dawaj możliwość poznawania nowych osób, dzięki czemu późniejszy proces adaptacji w szkole przebiegać będzie bezproblemowo. Jeżeli dziecko będzie chciało zaprosić kolegę lub koleżankę, nie rób mu problemów – integracja pozaszkolna jest równie ważna, jak ta podczas pobytu w placówce!

Dziecko powinno mieć też odpowiednie zainteresowanie ze strony rodziców. Musi czuć się zauważone, a gdy pojawią się pierwsze problemy – wysłuchane. Dlatego zadbaj o swoje zdrowie i wykup odpowiednie ubezpieczenie, dzięki któremu łatwiej będzie Ci wrócić do formy po chorobie czy wypadku. Sprawdź więcej informacji o ubezpieczeniu od nieszczęśliwych wypadków: https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/nnw-indywidualne/.

4.  Zapewnij ubezpieczenie dla swojego dziecka

Szkoła to miejsce, w którym Twoje dziecko wykonuje wiele aktywności – od zabawy z rówieśnikami, po zajęcia sportowe i naukę. Niektóre mniej lub bardziej mogą przyczynić się do urazów lub nieszczęśliwych wypadków. Warto się od tego zabezpieczyć, wykupując dla dziecka ubezpieczenie szkolne, które chroni najmłodszych nie tylko podczas pobytu w placówce, ale również poza nią – np. w drodze do szkoły, w domu, na placu zabaw czy na wakacjach.

Zadbaj również o ubezpieczenie siebie oraz innych członków rodziny. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/zdrowie/

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Co wyróżnia serię Ponad słowami?

Co wyróżnia serię Ponad słowami?

Seria książek przeznaczona jest do języka polskiego. Podręczniki dla liceum ogólnokształcącego oraz technikum są skonstruowane tak, żeby w jak najlepszy sposób przekazać materiał. Seria rozwija umiejętności humanistyczne w młodych umysłach.

Odkryj kosmiczne zestawy klocków!

Odkryj kosmiczne zestawy klocków!

Klocki LEGO® Star Wars wyróżnia się przede wszystkim ciekawą formą. Utworzone przez posiadacza, któregoś z zestawów konstrukcje wyglądają, jak wprost wyjęte z gwiezdnych Wojen, a jednocześnie prezentują się w sposób niezwykle estetyczny. Fani kultowych, a zarazę oryginalnych klocków LEGO® doceniają też ich wytrzymałość i najwyższą jakość wykonania. Dzięki temu mogą oni cieszyć się z posiadanego zestawu przez lata, a nawet przekazywać je kolejnym pokoleniom. Wybudowane konstrukcje mogą stanowić niesamowitą dekorację w pokoju osoby będącej kolekcjonerem gadżetów utrzymanych w klimacie science-fiction lub typowo ozdób nawiązujących do Gwiezdnych Wojen.

Ebook – niezwykła historia powstania książki elektronicznej

Ebook – niezwykła historia powstania książki elektronicznej

Dla wielu czytelników książek, atrakcyjna jest nie tylko sama czynność czytania, ale także ta z chwil, gdy w księgarni pojawiają się nowości czytelnicze, prezentowane przez dane wydawnictwo. Nie każdy tytuł będzie hitem, nie wszystkie pozycje są to kasowe bestsellery. Jakkolwiek, dla wielu, z pewnością, książki to sens życia, niezależnie od tematyki czy liczby stron. Również przez Polskę przechodzi boom na książki elektroniczne. Klasyczny book zmienił się w e book, a e książki co roku są coraz bardziej popularne. Czy wiesz jednak, że ebooki miały swoje początki już w latach 30. XX wieku? Jaka jest ich historia? Czym właściwie są ebooki? Czy spośród książek elektronicznych najpopularniejsze są lektury szkolne? Na jakich urządzeniach możemy czytać ebooki?

Z jakimi objawami należy udać się do urologa?

Z jakimi objawami należy udać się do urologa?

Zaburzenia mikcji, ból w okolicach pęcherza lub w trakcie oddawania moczu, parcie na pęcherz – to objawy, których nie wolno bagatelizować. Mogą świadczyć o rozwoju chorób układu moczowo-płciowego. Kiedy warto wybrać się do urologa?