Z jakich elementów składają się opryskiwacze?

maszyny, praca, rolnictwo

Rośliny są narażone na mnóstwo chorób, szkodników, czy chwastów, dlatego też każdy rolnik powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest ich ochrona. Istnieje wiele metod ich ochrony, ale najczęściej stosuje się ochronę chemiczną, w której wykorzystuje się opryskiwacz. Co to dokładnie za urządzenie i z czego się składa? Dowiedz się!

Czym są opryskiwacze?

Opryskiwacze to dość proste maszyny, które rozbijają roztwór chemiczny na krople o właściwej średnicy i następnie nanoszą je na rośliny, krzewy lub też drzewa. W ten sposób rośliny mogą zostać dokładnie pokryte pestycydami. Dzięki opryskom rolnicy mogą liczyć na obfite plony, jak i również maksymalną ochronę. Warto jednak wiedzieć, że na rynku znajdują się różne modele opryskiwaczy, które różnią się między sobą m.in. sposobem rozpylania cieczy. Jakie jest ich zastosowanie?

Zastosowanie opryskiwaczy

Obecnie trudno wyobrazić sobie, że mogłoby nie być opryskiwaczy. Są one często stosowane, a przede wszystkim służą do wykonywania oprysków mających na celu ochronę roślin. Podczas takich prac wykorzystuje się środki chemiczne, które zabijają chwasty oraz zwalczają inne szkodniki takie jak pasożyty, owady czy grzyby. Zapewniają one również wysoką ochronę przed różnym patogenami. Należy również wiedzieć, że są one przydatne, jeśli chodzi o nawożenie upraw ciekłymi nawozami. Zastosowanie opryskiwaczy jest bardzo szerokie i nic nie wskazuje na to, aby rolnicy przestali z nich korzystać.

Budowa opryskiwaczy

Istnieją różne typy opryskiwaczy, które składają się z różnych części. Jeśli jednak chodzi o tę podstawową wersję, to opryskiwacz składa się przede wszystkim ze zbiornika, którego pojemność może być różna. Zazwyczaj jego kształt jest obły, natomiast na dnie zbiornika znajduje się studzienka, dzięki której możliwe jest opróżnianie pojemnika.

Wśród ważnych części do opryskiwaczy znajduje się również pompa do opryskiwacza. Jeśli chodzi o opryskiwacze ciągnikowe, to najczęściej stosowane są pompy przeponowe oraz tłokowe. Co ważne, należy pamiętać, że wydajność pompy powinna być odpowiednio dobrana do pojemności zbiornika i szerokości roboczej opryskiwacza. W podstawowych opryskiwaczach znajdziemy również rozpylacz, który jest odpowiedzialny za jakość zabiegu ochrony roślin. Istnieją rozpylacze zwykłe, ażektorowe oraz dwustrumieniowe.

Jeśli jednak zastanawiacie się jakie części znajdują się w bardziej rozbudowanych opryskiwaczach, to są to m.in. rozwadniacze, belki polowe, mieszadła, czy chociażby zawory sekcyjne. Rozbudowaną ofertę części do opryskiwaczy znajdziemy w firmie Pima-Agro!

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Czym zajmuje się kamieniarz?

Czym zajmuje się kamieniarz?

Kamieniarz to jeden z tych zawodów gdzie potrzebna jest wprawna ręka rzemieślnika. Pomimo tego, że funkcjonuje już od setek lat, nieustannie się rozwija. Czynności wykonywane przez taką osobę można w skrócie opisać jako obróbkę kamienia, zarówno naturalnego, półsyntetycznego, jak i syntetycznego. Choć kamieniarstwo najczęściej kojarzy się z branżą pogrzebową, w praktyce wykracza znacznie dalej. Czym zatem zajmuje się kamieniarz?

Projektowanie tłoczników w Siemens NX

Projektowanie tłoczników w Siemens NX

W otaczającym nas świecie, w maszynach i urządzeniach, części blaszane wykorzystywane są w bardzo szeroki sposób. Najefektywniejszym sposobem ich seryjnej produkcji jest stosowanie tłoczników wielotaktowych. Zaprojektowanie tłocznika może wiązać się z dużym nakładem pracy i znajomością technik, jednak oprogramowanie Siemens NX posiada odpowiedni moduł Progressive Die Wizard prowadzący użytkownika przez kolejne etapy projektowania.

Własny sklep internetowy – praktyczne porady

Własny sklep internetowy – praktyczne porady

Handel online w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. W 2021 roku liczba zarejestrowanych sklepów internetowych przekroczyła 45 tysięcy i stale rośnie. Szacuje się, że obecnie aż 7 na 10 Polaków chętnie wybiera możliwość robienia zakupów online. Nie ma co się dziwić – w porównaniu do tradycyjnych punktów usługowych jest to dużo wygodniejsza metoda. Bez wychodzenia z domu mamy dostęp do bogatego asortymentu w znacznie niższych cenach. Sprawdź, jak założyć sklep internetowy.

Kontener biurowy alternatywą dla małych firm. Sprawdzamy, czy można urządzić biuro w kontenerze?

Kontener biurowy alternatywą dla małych firm. Sprawdzamy, czy można urządzić biuro w kontenerze?

Prowadzisz niewielkich rozmiarów firmę lub jednoosobową działalność gospodarczą i marzysz o posiadaniu własnego biura, w którym będziesz przyjmować klientów? Jeśli nie stać Cię na długoterminowy wynajem lokalu lub zakup przestrzeni biurowej czy mieszkania pod biuro – koniecznie zainteresuj się rozwiązaniem, o którym wspominamy w tym artykule. O czym mowa? Kontenery biurowe! Są świetnym zamiennikiem dla klasycznej przestrzeni biurowej. Sprawdźcie, dlaczego warto wziąć pod uwagę kontener biurowy!