Ciekawe miejsca

Hawaje

14 ciekawostek o Hawajach

Co oznacza słowo “Hawaje” (“Hawaii”) i skąd pochodzi? Jaka jest średnia temperatura na Hawajach? Ile osób mieszka na Hawajach?

0 komentarzy
metro

16 ciekawostek o metrze

Metro to system transportu miejskiego, który składa się z linii kolejowych, zazwyczaj podziemnych, przeznaczonych do przewozu pasażerów w dużych miastach. Kiedy i gdzie powstało pierwsze metro na świecie?

0 komentarzy
Kanał Sueski

Kanał Sueski ciekawostki

Kanał Sueski to sztuczny kanał wodny w Egipcie, łączący Morze Śródziemne z Morzem Czerwonym, umożliwiający skrócenie drogi morskiej pomiędzy Europą a Azją. Ile czasu zajęło budowanie kanału Sueskiego?

0 komentarzy
Teatr Narodowy w Warszawie

Teatr Narodowy w Warszawie ciekawostki

Teatr Narodowy w Warszawie to najstarszy, wciąż istniejący teatr w Polsce. Pierwszy spektakl (“Natręci” Józefa Bielawskiego) odbył się 19 listopada 1765 roku. Ile osób może pomieścić scena główna Teatru Narodowego?

0 komentarzy
Bawaria

10 ciekawostek o Bawarii

Bawaria to największy pod względem powierzchni kraj związkowy Niemiec. Jaką powierzchnię zajmuje Bawaria? Jakie są najważniejsze miasta Bawarii? Ile osób mieszka w Bawarii?

0 komentarzy
Alcatraz

8 ciekawostek o Alcatraz

Alcatraz to wyspa na Zatoce San Francisco, na której znajduje się znane na całym świecie, nieczynne już więzienie o zaostrzonym rygorze. Jakiej wielkości były cele w Alcatraz? Dlaczego więzienie Alcatraz zostało zamknięte?

0 komentarzy