Czy sprawiedliwe jest klasyfikowanie eSportu jako pełnoprawnego sportu?

gry, Rozrywka

eSport

Hazardowe formy rozrywki zawsze były i nadal są popularne wśród Duńczyków. Oprócz sportów drużynowych, kasyna internetowe https://bonusbezdepozytu.com/ nie należą do najmniejszych, ponieważ hazard to nie tylko dobra zabawa, ale również zarabianie prawdziwych pieniędzy.
Przejdźmy do sedna artykułu i odpowiedzmy na pytanie: czy rzeczywiście możemy nazwać eSporty prawdziwą dyscypliną sportową?

Znaczenie kwestii uznania eSportów

Pierwotnie gry komputerowe były tworzone wyłącznie dla rozrywki. Jeszcze dziesięć lat temu głównym odbiorcą gier komputerowych była młodzież w wieku od 15 do 20 lat. Dziś przedział wiekowy bardzo się rozszerzył, a gracze nazywający siebie nie są nawet młodymi ludźmi.
Co zatem mają wspólnego gry komputerowe i klasyczne dyscypliny sportowe? Przede wszystkim jest praca zespołowa. Gry takie jak Counter-Strike czy DOTA 2 przeżywają światową popularność ze względu na swoją drużynową rozgrywkę. To właśnie ten czynnik stał się głównym argumentem za oficjalnym uznaniem i rozwojem eSportu w Danii.

Rozpoznawalność eSportu na świecie

Uznanie eSportu jako dyscypliny nie zawsze jest prostą sprawą w różnych krajach. Na przykład w Korei Południowej gry komputerowe stały się sportem zawodowym, a gracze zarabiają więcej niż przedstawiciele klasycznych sportów.
Ameryka Północna ciepło przyjęła także gwałtowny wzrost popularności gier komputerowych, które już dawno urosły do rangi wielomilionowych turniejów. Po prostu USA jest jednym z pierwszych krajów, które wprowadziły pojęcie “wizy dla graczy”. Teraz profesjonalni gracze wybierający się na turnieje w USA muszą tylko złożyć zaproszenie do ambasady USA i w krótkim czasie mogą otrzymać wizę dla graczy sportowych.
W niektórych krajach europejskich wciąż są urzędnicy, którzy nie uznają cybersportu za nowy sport. Przeważnie takie stanowisko zajmują osoby starsze, które słowo “sport” rozumieją jako jakąś pracę fizyczną, a nie pracę przy komputerze. Problem pozostaje w Hiszpanii i Niemczech, gdzie u władzy jest wielu starszych polityków, choć same kraje mają wielu uznanych cybersportowców.

Olimpijskie igrzyska cybersportu

W 2020 roku zaproponowano, aby cybersport został dodany jako kolejna dyscyplina do listy Igrzysk Olimpijskich. Jak na razie pomysł się nie powiódł i do połączenia sportów realnych i wirtualnych nie doszło. Zupełnym przeciwieństwem w tej kwestii były Igrzyska Azjatyckie, które w ubiegłym roku po raz pierwszy włączyły cybersport do swoich stałych imprez, uznając go tym samym za pełnoprawną dyscyplinę sportową.

Czy cybersport ma przyszłość?

Początkowo nikt nawet nie myślał o zrównaniu cybersportu z mainstreamowymi dyscyplinami sportowymi. Wszystko za sprawą ogromnej popularności niektórych gier komputerowych, w tym:

  • Counter-Strike;
  • DOTA 2;
  • League of Legends;
  • PUBG;
  • Overwatch;
  • Fortnite; itp.

Organizowanie pierwszych turniejów w tych grach miało ogromne budżety kosztem wielomilionowych fantów. Nawet dzisiaj cybersport stał się przemysłem, który zarządza miliardami dolarów, a sami gracze cybersportowi są bardzo bogatymi ludźmi.
Analizując obecny stan i szybki rozwój gier komputerowych można śmiało powiedzieć, że cybersport nie tyle umiera, co nawet nie osiągnął swojego szczytu. To właśnie element ekonomiczny wpłynął na to, że wiele krajów europejskich, w tym Dania, kilka lat temu zaczęło po kolei uznawać cybersport za sport.

Czy cybernetyczni sportowcy mają jakieś problemy i kontuzje?

Wszyscy wiemy, że klasyczne sporty (bieganie, piłka nożna, koszykówka, zapasy w stylu wolnym i inne) narażają sportowców na ryzyko kontuzji. Nierzadko urazy są tak poważne, że sportowiec jest zmuszony do zakończenia kariery.
Cybernetyczni sportowcy są również narażeni na problemy zdrowotne. Przede wszystkim oddziałuje na mózg, wzrok i psychikę człowieka. Gracze spędzają ogromną ilość czasu przed ekranem komputera, co z kolei prowadzi do różnych zaburzeń centralnego układu nerwowego.

Wynik końcowy

Jakkolwiek dziwne by się to nie wydawało, ale eSporty można zaliczyć do pełnoprawnych sportów. Oceńcie sami, zawodnicy przechodzą to samo co prawdziwi sportowcy: regularnie trenują, doznają kontuzji, biorą udział w turniejach itp. Wszystko to oznacza tylko jedno – cokolwiek robisz, nawet jeśli są to tylko gry komputerowe – rób to profesjonalnie, a szczęście na
pewno Cię znajdzie!

Ważne! Hazard może uzależniać i nie daje gwarancji na wygraną. Treści zamieszczone w tym artykule mają charakter wyłącznie informacyjny i są skierowane dla osób spoza Polski.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Przegląd aplikacji 888Starz w Polsce

Przegląd aplikacji 888Starz w Polsce

Ogólna charakterystyka oprogramowania. Jakie funkcje posiada aplikacja. Lista zalet i wad. Dlaczego 888starz apk jest wygodniejsze dla graczy z Polski. Bonus za zainstalowanie aplikacji.