Układ krwionośny ciekawostki

Układ krwionośny ciekawostki

Układ krwionośny składa się z naczyń krwionośnych i jest odpowiedzialny za rozprowadzanie tlenu po całym organizmie. Jak nazywa się największa tętnica w ciele człowieka? Co oznacza pojęcie “krążenie małe” i “krążenie duże”?

Akupresura – na czym polega

Akupresura – na czym polega

Akupresura to holistyczny system medycyny, który wykorzystuje uciskanie określonych punktów na ciele w celu leczenia chorób i pobudzenia energii. Od tysięcy lat stosowano akupresurę w Azji, jako część systemu medycyny zwanego tradycyjną medycyną chińską. Wierzy się, że akupresura pomaga w poprawie energii, która płynie przez organizm i pomaga w regulacji jego funkcji. Uciskanie określonych punktów może pomóc w określonych schorzeniach, takich jak bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle stawów, bóle menstruacyjne, bezsenność, przewlekłe zmęczenie, stres i napięcie, a nawet depresja.

Rozdwojenie jaźni ciekawostki

Rozdwojenie jaźni ciekawostki

Rozdwojenie jaźni (osobowość wieloraka), obecnie znane jako zaburzenie dysocjacyjne tożsamości (DDT), to zaburzenie psychiczne, w którym osoba posiada dwie lub więcej odrębnych tożsamości lub „osobowości”. Każda z nich ma własne wzorce zachowań, uczuć, wspomnień i sposobów myślenia.