Efekty po przeszczepie włosów w Turcji

Efekty po przeszczepie włosów w Turcji

Przeszczep włosów u mężczyzn i kobiet jest jedynym skutecznym rozwiązaniem walki z łysieniem. Jest to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej wykonywany w znieczuleniu miejscowym, który polega na przeszczepieniu mieszków włosowych (graftów) z obszarów ciała nieulegających łysieniu, głównie potylicy (miejsca dawcze) na obszary pozbawione owłosienia (miejsca biorcze). Ta sama osoba jest jednocześnie dawca i biorcą. Transplantacja włosów jest niezawodna w walce z łysieniem.

Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Wady wzroku można bez przesady nazwać chorobą cywilizacyjną numer jeden. Dlatego najmniejsze kłopoty z ostrym widzeniem z bliska lub z daleka, zmęczenie oczu przy pracy z komputerem, problemy z bólami głowy i równowagą powinny nakłonić nas do skontrolowania wzroku w gabinecie okulistycznym.

Leczenie żylaków kończyn dolnych

Leczenie żylaków kończyn dolnych

Przez długi czas osoby walczące z żylakami nie miały tak naprawdę zbyt wielu opcji do wyboru – główną metodą leczenia była operacja. To jednak wiązało się z długim okresem rekonwalescencji, bólem i ryzykiem nawrotu – dlatego też pacjenci nie byli zadowoleni z tej procedury w 100%. Od tego czasu na szczęście dużo się już zmieniło i obecnie można tak naprawdę wybrać sobie, jak chcemy pozbyć się żylaków. Najważniejsze jest to, aby w pierwszej kolejności nie ignorować objawów i szybko zapisać się flebologa.

Operacja plastyczna nosa – tajemnice tego zabiegu

Operacja plastyczna nosa – tajemnice tego zabiegu

Na operację plastyczną nosa decydujemy się zwykle z dwóch względów. Czasami robimy to tylko po to, aby poprawić swój wygląd i samopoczucie – a czasami nie mamy innego wyboru, bo krzywa przegroda nosowa bardzo negatywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Zęby ciekawostki

Zęby ciekawostki

Zęby są jedyną częścią ludzkiego ciała, która nie potrafi się sama naprawić. Człowiek w chwili narodzin ma 20 zębów mlecznych (ukrytych w dziąsłach). Szkliwo zębów jest najtwardszą częścią ciała ludzkiego.

Białka ciekawostki

Białka ciekawostki

Białka to jedne z najważniejszych substancji, budujących ludzki organizm. Ile różnych białek zawiera ludzkie ciało? Ile żyje białko? Ile kalorii dostarcza gram białka? Do czego w organizmie potrzebne są białka?