Zaznacz stronę

Muzyka podsumowanie

w budowie…

Pulsar ciekawostki

+9 ciekawostki o pulsarach Kto i kiedy odkrył pierwszy pulsar? Jak powstaje pulsar? Jak można zobaczyć pulsar? Ile znanych jest pulsarów? Jakiej są wielkości? Pulsar ciekawostki

2 komentarze

John Glenn ciekawostki

+11 ciekawostek o Johnie Glennie John Glenn to amerykański astronauta, który jako pierwszy okrążył Ziemię. Dokonał tego 3 razy w 1962 roku. Gdzie i kiedy urodził się John Glenn? Ile żył lat? John Glenn ciekawostki

0 komentarzy

Johannes Kepler ciekawostki

+5 ciekawostek o Johannesie Keplerze Johannes Kepler – niemiecki astronom, astrolog, matematyk. Gdzie i kiedy się urodził? Ile żył lat? Zbiór ciekawostek

0 komentarzy

Ciemna materia ciekawostki

+6 ciekawostek o ciemnej materii Czym jest ciemna materia? Skąd nazwa “ciemna materia”? Kto i kiedy jako pierwszy zaczął mówić o ciemnej materii? Jest ciężka czy lekka?

0 komentarzy

Księżyc ciekawostki

+25 ciekawostek o Księżycu Jak powstał Księżyc? Czy odległość od Ziemi do Księżyca zawsze jest taka sama? Jaka jest temperatura na Księżycu? Czy Księżyc w pełni świeci 2 razy jaśniej od….

0 komentarzy

Buzz Aldrin ciekawostki

Ciekawostki o Buzz Aldrinie Buzz Aldrin – amerykański astronauta, pułkownik Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Gdzie i kiedy się urodził? Ile ma lat? Zbiór ciekawostek

0 komentarzy

Stephen Hawking ciekawostki

+12 ciekawostek o Stephenie Hawkingu Na co chorował Stephen Hawking? W jaki sposób się porozumiewał? Jakim był uczniem w szkole?

0 komentarzy

Mirosław Hermaszewski ciekawostki

+7 ciekawostek o Mirosławie Hermaszewskim Gdzie i kiedy urodził się Mirosław Hermaszewski? Ile czasu spędził w kosmosie? Jaki miał stopień wojskowy?

0 komentarzy

Uran ciekawostki

+27 ciekawostek o Uranie Skąd wzięła się nazwa planety Uran? Ile ma księżyców? Ile trwa doba i rok? Jak na początku się nazywała? Ile razy jest większa od Ziemi?

0 komentarzy

Neptun ciekawostki

+12 ciekawostek o Neptunie Kto i kiedy odkrył planetę Neptun? Skąd wzięła się jej nazwa? Ile Neptun ma księżyców? Jak daleko jest od Ziemi? Jaka jest temperatura?

0 komentarzy