Zaznacz stronę

Muzyka podsumowanie

w budowie…

Mirosław Hermaszewski ciekawostki

+7 ciekawostek o Mirosławie Hermaszewskim Gdzie i kiedy urodził się Mirosław Hermaszewski? Ile czasu spędził w kosmosie? Jaki miał stopień wojskowy?

0 komentarzy

Największa gwiazda ciekawostki

+4 ciekawostki o największej gwieździe – Największą gwiazdą znaną ludzkości jest UY Scuti. Promień UY Scuti wynosi około 1,2 miliarda km. Co by się stało gdyby zamiast Słońca umieścić UY Scuti?

0 komentarzy

Saturn ciekawostki

+15 ciekawostek o Saturnie Skąd wzięła się nazwa Saturn? Z czego utworzone są pierścienie Saturna? Ile trwa rok na Saturnie? Ile ma księżyców? Ile razy większy jest do Ziemi?

0 komentarzy

Koniec Świata 23 wrzesień 2017 ciekawostki

+9 ciekawostek o końcu świata we wrześniu 2017 roku Jakie są znaki nadchodzącego końca Świata? Co o końcu świata 23 września 2017 roku sądzi NASA? Czy planeta X Nibiru istnieje i uderzy w Ziemię?

1 komentarz

Droga Mleczna ciekawostki

+5 ciekawostki o Drodze Mlecznej – Jakiej wielkości jest Droga Mleczna? Czy da się określić wiek Drogi Mlecznej? Skąd wzięła się nazwa : Droga Mleczna? Co znajduje się w jej centrum?

0 komentarzy

Ciemna materia ciekawostki

+6 ciekawostek o ciemnej materii Czym jest ciemna materia? Skąd nazwa “ciemna materia”? Kto i kiedy jako pierwszy zaczął mówić o ciemnej materii? Jest ciężka czy lekka?

0 komentarzy

Mars ciekawostki

+35 ciekawostek o Marsie – Dlaczego Mars jest czerwoną planetą? Czemu Mars nazywany jest imieniem boga wojny? Jakie są wymogi, żeby móc wziąć udział w załogowej misji na Marsa?

1 komentarz

Wenus ciekawostki

+13 ciekawostek o Wenus – Czy Wenus widać z Ziemi gołym okiem? Jaka temperatura jest na Wenus? Ile trwa dzień i rok? Którą planetą jest Wenus?

0 komentarzy

Uran ciekawostki

+27 ciekawostek o Uranie Skąd wzięła się nazwa planety Uran? Ile ma księżyców? Ile trwa doba i rok? Jak na początku się nazywała? Ile razy jest większa od Ziemi?

0 komentarzy

Ziemia ciekawostki

+10 ciekawostek o Ziemi – Czy Ziemia jest okrągła? Ile ludzi w sumie mieszkało na Ziemi? Z jaką prędkością obraca się Ziemia? Co stało by się z Ziemią gdyby zniknął Księżyc?

0 komentarzy