Zaznacz stronę

Muzyka podsumowanie

w budowie…

Ziemia ciekawostki

+10 ciekawostek o Ziemi – Czy Ziemia jest okrągła? Ile ludzi w sumie mieszkało na Ziemi? Z jaką prędkością obraca się Ziemia? Co stało by się z Ziemią gdyby zniknął Księżyc?

0 komentarzy

Słońce ciekawostki

+34 ciekawostek o Słońcu – Ile stopni jest na Słońcu? Czym jest zaćmienie Słońca? Skąd wzięła się nazwa “Słońce”? Co by się stało, gdyby Słońce zniknęło?

0 komentarzy

Mars ciekawostki

+35 ciekawostek o Marsie – Dlaczego Mars jest czerwoną planetą? Czemu Mars nazywany jest imieniem boga wojny? Jakie są wymogi, żeby móc wziąć udział w załogowej misji na Marsa?

1 komentarz

Johannes Kepler ciekawostki

+5 ciekawostek o Johannesie Keplerze Johannes Kepler – niemiecki astronom, astrolog, matematyk. Gdzie i kiedy się urodził? Ile żył lat? Zbiór ciekawostek

0 komentarzy

Neptun ciekawostki

+12 ciekawostek o Neptunie Kto i kiedy odkrył planetę Neptun? Skąd wzięła się jej nazwa? Ile Neptun ma księżyców? Jak daleko jest od Ziemi? Jaka jest temperatura?

0 komentarzy

John Glenn ciekawostki

+11 ciekawostek o Johnie Glennie John Glenn to amerykański astronauta, który jako pierwszy okrążył Ziemię. Dokonał tego 3 razy w 1962 roku. Gdzie i kiedy urodził się John Glenn? Ile żył lat? John Glenn ciekawostki

0 komentarzy

Pulsar ciekawostki

+9 ciekawostki o pulsarach Kto i kiedy odkrył pierwszy pulsar? Jak powstaje pulsar? Jak można zobaczyć pulsar? Ile znanych jest pulsarów? Jakiej są wielkości? Pulsar ciekawostki

2 komentarze

Uran ciekawostki

+27 ciekawostek o Uranie Skąd wzięła się nazwa planety Uran? Ile ma księżyców? Ile trwa doba i rok? Jak na początku się nazywała? Ile razy jest większa od Ziemi?

0 komentarzy

Buzz Aldrin ciekawostki

Ciekawostki o Buzz Aldrinie Buzz Aldrin – amerykański astronauta, pułkownik Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Gdzie i kiedy się urodził? Ile ma lat? Zbiór ciekawostek

0 komentarzy

Jowisz ciekawostki

+16 ciekawostek o Jowiszu Kiedy odkryto planetę Jowisz? Dlaczego planetę tą nazwano “Jowisz”? Czy człowiek mógł by postawić stopę na Jowiszu? Czy można zobaczyć Jowisz “gołym” okiem?

0 komentarzy