Muzyka podsumowanie

w budowie…

Największa gwiazda ciekawostki

+4 ciekawostki o największej gwieździe – Największą gwiazdą znaną ludzkości jest UY Scuti. Promień UY Scuti wynosi około 1,2 miliarda km. Co by się stało gdyby zamiast Słońca umieścić UY Scuti?

0 komentarzy

Asteroida ciekawostki

+10 ciekawostki o asteroidach Ile jest znanych asteroid? Jaka jest największa? Czy asteroida różni się od planetoidy? Czym różni się asteroida od komety? Kiedy jest Międzynarodowy Dzień Asteroid? Asteroida ciekawostki

0 komentarzy

Saturn ciekawostki

+15 ciekawostek o Saturnie Skąd wzięła się nazwa Saturn? Z czego utworzone są pierścienie Saturna? Ile trwa rok na Saturnie? Ile ma księżyców? Ile razy większy jest do Ziemi?

0 komentarzy

Ziemia ciekawostki

+10 ciekawostek o Ziemi – Czy Ziemia jest okrągła? Ile ludzi w sumie mieszkało na Ziemi? Z jaką prędkością obraca się Ziemia? Co stało by się z Ziemią gdyby zniknął Księżyc?

0 komentarzy

Słońce ciekawostki

+34 ciekawostek o Słońcu – Ile stopni jest na Słońcu? Czym jest zaćmienie Słońca? Skąd wzięła się nazwa “Słońce”? Co by się stało, gdyby Słońce zniknęło?

0 komentarzy

Droga Mleczna ciekawostki

+5 ciekawostki o Drodze Mlecznej – Jakiej wielkości jest Droga Mleczna? Czy da się określić wiek Drogi Mlecznej? Skąd wzięła się nazwa : Droga Mleczna? Co znajduje się w jej centrum?

0 komentarzy

John Glenn ciekawostki

+11 ciekawostek o Johnie Glennie John Glenn to amerykański astronauta, który jako pierwszy okrążył Ziemię. Dokonał tego 3 razy w 1962 roku. Gdzie i kiedy urodził się John Glenn? Ile żył lat? John Glenn ciekawostki

0 komentarzy

Koniec Świata 23 wrzesień 2017 ciekawostki

+9 ciekawostek o końcu świata we wrześniu 2017 roku Jakie są znaki nadchodzącego końca Świata? Co o końcu świata 23 września 2017 roku sądzi NASA? Czy planeta X Nibiru istnieje i uderzy w Ziemię?

1 komentarz

Jowisz ciekawostki

+16 ciekawostek o Jowiszu Kiedy odkryto planetę Jowisz? Dlaczego planetę tą nazwano “Jowisz”? Czy człowiek mógł by postawić stopę na Jowiszu? Czy można zobaczyć Jowisz “gołym” okiem?

0 komentarzy

Pulsar ciekawostki

+9 ciekawostki o pulsarach Kto i kiedy odkrył pierwszy pulsar? Jak powstaje pulsar? Jak można zobaczyć pulsar? Ile znanych jest pulsarów? Jakiej są wielkości? Pulsar ciekawostki

2 komentarze
Najpopularniejsze z kategorii – nauka: