Muzyka podsumowanie

w budowie…

Teleskop Hubble'a grafika

Teleskop Hubblea ciekawostki

Jakiej wielkości jest teleskop Hubble’a? Ile waży? Na jakiej jest wysokości? Ile kosztowała budowa? Jaką odkrył najdalszą galaktykę? Ile wykonał zdjęć? Z jaką prędkością okrąża Ziemię?

0 komentarzy

Johannes Kepler ciekawostki

+5 ciekawostek o Johannesie Keplerze Johannes Kepler – niemiecki astronom, astrolog, matematyk. Gdzie i kiedy się urodził? Ile żył lat? Zbiór ciekawostek

0 komentarzy

Neil Armstrong ciekawostki

Ciekawostki o Neil Armstrongu
Neil Armstrong – amerykański astronauta, dowódca misji Apollo 11. Jako pierwszy człowiek stanął na Księżycu. Gdzie i kiedy się urodził? Ile żył lat? Zbiór ciekawostek

0 komentarzy

Buzz Aldrin ciekawostki

Ciekawostki o Buzz Aldrinie Buzz Aldrin – amerykański astronauta, pułkownik Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Gdzie i kiedy się urodził? Ile ma lat? Zbiór ciekawostek

0 komentarzy

Mirosław Hermaszewski ciekawostki

+7 ciekawostek o Mirosławie Hermaszewskim Gdzie i kiedy urodził się Mirosław Hermaszewski? Ile czasu spędził w kosmosie? Jaki miał stopień wojskowy?

0 komentarzy

John Glenn ciekawostki

+11 ciekawostek o Johnie Glennie John Glenn to amerykański astronauta, który jako pierwszy okrążył Ziemię. Dokonał tego 3 razy w 1962 roku. Gdzie i kiedy urodził się John Glenn? Ile żył lat? John Glenn ciekawostki

0 komentarzy

Ciemna materia ciekawostki

Czym jest ciemna materia? Skąd nazwa “ciemna materia”? Kto i kiedy jako pierwszy zaczął mówić o ciemnej materii? Jest ciężka czy lekka?

0 komentarzy

Stephen Hawking ciekawostki

+12 ciekawostek o Stephenie Hawkingu Na co chorował Stephen Hawking? W jaki sposób się porozumiewał? Jakim był uczniem w szkole?

0 komentarzy
Uran grafika

Uran ciekawostki część 2

Od 2007 roku do 2050 na biegunie północnym Uranu jest nieprzerwanie dzień. Uran znajduje się około 3 miliardy kilometrów od Słońca. Okrążenie wokół Słońca trwa aż 84 lata.

0 komentarzy
księżyc grafika

Księżyc ciekawostki część 2

Księżyc jest lepiej zbadany niż głębiny ziemskich oceanów. Księżyc okrąża Ziemię w ciągu około 29,5 dnia. Flaga wbita na Księżycu została zakupiona w sklepie Sears za 5,5 dolara.

0 komentarzy