Zaznacz stronę

Muzyka podsumowanie

w budowie…

Uran ciekawostki

+27 ciekawostek o Uranie Skąd wzięła się nazwa planety Uran? Ile ma księżyców? Ile trwa doba i rok? Jak na początku się nazywała? Ile razy jest większa od Ziemi?

0 komentarzy

Merkury ciekawostki

+8 ciekawostek o Merkurym Merkury jest pierwszą planetą od Słońca. Dlaczego bardzo trudno jest obserwować tą planetę? Kiedy odkryto planetę Merkury?

0 komentarzy

Mars ciekawostki

+35 ciekawostek o Marsie – Dlaczego Mars jest czerwoną planetą? Czemu Mars nazywany jest imieniem boga wojny? Jakie są wymogi, żeby móc wziąć udział w załogowej misji na Marsa?

1 komentarz

Neil Armstrong ciekawostki

Ciekawostki o Neil Armstrongu
Neil Armstrong – amerykański astronauta, dowódca misji Apollo 11. Jako pierwszy człowiek stanął na Księżycu. Gdzie i kiedy się urodził? Ile żył lat? Zbiór ciekawostek

0 komentarzy

John Glenn ciekawostki

+11 ciekawostek o Johnie Glennie John Glenn to amerykański astronauta, który jako pierwszy okrążył Ziemię. Dokonał tego 3 razy w 1962 roku. Gdzie i kiedy urodził się John Glenn? Ile żył lat? John Glenn ciekawostki

0 komentarzy

Ciemna materia ciekawostki

+6 ciekawostek o ciemnej materii Czym jest ciemna materia? Skąd nazwa “ciemna materia”? Kto i kiedy jako pierwszy zaczął mówić o ciemnej materii? Jest ciężka czy lekka?

0 komentarzy

Stephen Hawking ciekawostki

+12 ciekawostek o Stephenie Hawkingu Na co chorował Stephen Hawking? W jaki sposób się porozumiewał? Jakim był uczniem w szkole?

0 komentarzy

Słońce ciekawostki

+34 ciekawostek o Słońcu – Ile stopni jest na Słońcu? Czym jest zaćmienie Słońca? Skąd wzięła się nazwa “Słońce”? Co by się stało, gdyby Słońce zniknęło?

0 komentarzy

Wenus ciekawostki

+13 ciekawostek o Wenus – Czy Wenus widać z Ziemi gołym okiem? Jaka temperatura jest na Wenus? Ile trwa dzień i rok? Którą planetą jest Wenus?

0 komentarzy

Mirosław Hermaszewski ciekawostki

+7 ciekawostek o Mirosławie Hermaszewskim Gdzie i kiedy urodził się Mirosław Hermaszewski? Ile czasu spędził w kosmosie? Jaki miał stopień wojskowy?

0 komentarzy