Legowisko dla psów – dlaczego pies powinien mieć swoje miejsce w domu?

porady, zwierzęta

legowisko dla psa

W wielu domach pies jest traktowany jak członek rodziny. Bardzo często oznacza to również, że spędza czas i odpoczywa wraz z rodziną na kanapie, a nocuje w łóżku. Niemniej jednak – każdy pies powinien mieć własne legowisko dla psów. Nawet jeżeli jego pan uwielbia, gdy pupil grzeje mu kolana na kanapie. Dlaczego jest to tak istotne? Odpowiemy w poniższym artykule.

   1. Legowisko dla psów – dlaczego jest niezbędne?

   2. Jak wybrać legowisko dla psów?

Legowisko dla psów – dlaczego jest niezbędne?

Wymienić można przynajmniej kilka powodów, dla których legowisko dla psów jest niezbędnym elementem ekwipunku czworonoga. Warto wiedzieć, że specjalnie wydzielone miejsce dla psa zapewni komfort nie tylko zwierzęciu, ale także domownikom lub odwiedzającym rodzinę gościom.

To istotne, by pies reagował na komendę, za pomocą której w razie potrzeby odeślemy go na legowisko (na przykład podczas odwiedzin gości albo gdy w domu są dzieci, a ferwor dziecięcej zabawy może denerwować psiaka).

Takie miejsce sprzyja również psu – pozwala poczuć się bezpiecznie i opanować emocje. Ponadto legowisko stanowi po prostu wygodny azyl, służący do snu i odpoczynku. Powinno to być miejsce, które zapewnia zwierzęciu spokój i w którym nikt mu nie przeszkadza.

Jak wybrać legowisko dla psów?

Niezwykle ważne jest, by wybrać odpowiednie legowisko dla psów. Jeżeli posłanie będzie niewygodne lub za ciasne – pies łatwo się zrazi i może być trudno przekonać go do przebywania w legowisku. Jeżeli w domu jest więcej psów, to oczywiście trzeba wybrać optymalne legowisko dla każdego z osobna.

Jakie zatem powinno być idealne legowisko dla psów?

   1. Dopasowane do gabarytów zwierzęcia – jak już wspomnieliśmy, legowisko nie może być za małe, pies powinien móc swobodnie się w nim wylegiwać, przeciągać i zmieniać pozycje.

   2. Miękkie – to ważne, aby posłanie było wygodne i zapewniało zwierzęciu komfortowy wypoczynek. Dzięki temu pies będzie chętnie z niego korzystał.

   3. Łatwe w utrzymaniu czystości – jest to istotne dla zachowania higieny, legowisko powinno mieć możliwość zdjęcia tapicerki i wyprania jej.

   4. Odporne na uszkodzenia mechaniczne – materiał, z którego wykonane jest legowisko, powinien być trwały i odporny na zadrapania i delikatne podgryzanie, a także wszelkie inne uszkodzenia mechaniczne.

   5. Antyalergiczne – to kwestia, o której wielu właścicieli zapomina. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by legowisko dla psów było antyalergiczne – szczególnie kiedy rasa psa jest podatna na alergię (na przykład yorkshire terrier czy maltańczyk).

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Reklama firmy na targach – jak przyciągnąć uwagę?

Reklama firmy na targach – jak przyciągnąć uwagę?

Targi, eventy branżowe oraz spotkania z absolwentami szkół. To doskonały sposób zarówno, aby zdobyć kontrahentów, nowych pracowników, jak i zareklamować swoją firmę. Dobrym sposobem jest wybranie się na takie targi czy spotkania. Jednak sama obecność nie wystarczy – trzeba jeszcze zwrócić na siebie uwagę. Jak to zrobić? Przeczytaj i sprawdź.

Stacja pary – jak wybrać skuteczny model?

Stacja pary – jak wybrać skuteczny model?

A więc jesteś zdecydowany na zakup stacji pary, masz odłożony budżet, ale ciągle się wahasz jaki model wybrać? Jeżeli jesteś w takiej sytuacji, to poniżej podpowiadamy na co zwrócić uwagę aby znaleźć dobry model. Z pomocą często przychodzą strony zawierające ranking stacji pary, ale one też opierają się na kilku kluczowych parametrach.

Jak zrobić przydatną bazę firm zagranicznych do wykorzystania w biznesie?

Jak zrobić przydatną bazę firm zagranicznych do wykorzystania w biznesie?

Dotarcie do klienta ze swoją ofertą jest kluczowe w pozyskiwaniu źródeł dochodu, a przede wszystkim w efektywnym rozwijaniu własnej firmy. W zależności od profilu działalności warto podjąć określone działania marketingowe, które pozwolą zdobywać klientów, a do wyboru mamy cały wachlarz możliwości. Jedną z najpopularniejszych w ostatnim czasie jest pozyskiwanie baz firm zagranicznych, które sporządzane są w oparciu o szczegółowe wytyczne, co pozwala spersonalizować ofertę i trafić w potrzeby określonych klientów. Jak sporządzić własnoręcznie bazę firm i czy opłaca się to robić samodzielnie?

Legowisko dla psów – dlaczego pies powinien mieć swoje miejsce w domu?

Legowisko dla psów – dlaczego pies powinien mieć swoje miejsce w domu?

W wielu domach pies jest traktowany jak członek rodziny. Bardzo często oznacza to również, że spędza czas i odpoczywa wraz z rodziną na kanapie, a nocuje w łóżku. Niemniej jednak – każdy pies powinien mieć własne legowisko dla psów. Nawet jeżeli jego pan uwielbia, gdy pupil grzeje mu kolana na kanapie. Dlaczego jest to tak istotne? Odpowiemy w poniższym artykule