Britney Spears – 8 ciekawostek

artyści, ciekawostki, Ludzie

Britney Spears

fot. Glenn Francis / wikipedia.org (CC BY-SA 4.0)

Britney Spears – amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, tancerka.

Nazywana była “Księżniczką Popu”.

Lata aktywności: od 1998 roku.

Ostatnia aktualizacja: 2024-05-18 21:24:50

Britney Spears ciekawostki


1. Britney Spears zaczęła swoją karierę w wieku 11 lat, występując w programie telewizyjnym “The Mickey Mouse Club” wraz z innymi przyszłymi gwiazdami, takimi jak Justin Timberlake, Christina Aguilera i Ryan Gosling.

2. Jej debiutancki singiel “…Baby One More Time” z 1998 roku stał się natychmiastowym hitem, a teledysk do piosenki, w którym wystąpiła w stroju uczennicy, zyskał ogromną popularność.

3. W 2004 roku Britney Spears wprowadziła na rynek swoją linię perfum z firmą Elizabeth Arden. Jej perfumy odniosły ogromny sukces.

4. Britney stała się ikoną popkultury, będąc nazywaną “Księżniczką Popu”.

5. Sprzedała ponad 100 milionów albumów na całym świecie, co czyni ją jedną z najbardziej dochodowych artystek wszech czasów.

6. Britney była żoną Kevina Federline’a, z którym ma dwóch synów. Przedtem była również krótko zamężna z Jasonem Alexanderem.

7. W 2007 roku Britney straciła kontrolę nad swoim życiem, co doprowadziło do licznych problemów, w tym utraty prawa do opieki nad synami. W 2008 roku została umieszczona pod kuratelą swojego ojca, Jamiego Spearsa.

8. Po trudnych latach Britney powróciła na scenę muzyczną z albumem “Circus” w 2008 roku, który osiągnął duży sukces komercyjny.

Autor: Pasjonat

Dodaj ciekawostkęBritney Spears pytania


Gdzie i kiedy urodziła się Britney Spears?

Britney Spears urodziła się 2 grudnia 1981 roku w mieście McComb, Missisipi (Stany Zjednoczone).

Ile lat ma Britney Spears?

Britney Spears ma 42 lata (maj 2024).

Ile wzrostu ma Britney Spears?

Britney Spears ma około 163 cm wzrostu.

Spod jakiego znaku Zodiaku jest Britney Spears?

Strzelec.

Na jakich instrumentach potrafi grać?

Na pianinie.

Jaki ma typ głosu?

Sopran (cis małe-cis3 (trzykreślne, 3 oktawy).

Dodaj pytanie / odpowiedź

J.K. Rowling – 15 ciekawostek

J.K. Rowling – 15 ciekawostek

J.K. Rowling jest brytyjską pisarką, która zasłynęła serią o Harrym Potterze. Gdzie i kiedy urodziła się J.K. Rowling? Dlaczego autorka wydaje książki pod nazwiskiem Rowling a nie prawdziwym – Murray? Co oznaczają inicjały J.K. w pseudonimie Rowling? Dlaczego nie jest już miliarderką?

George R.R. Martin – 19 ciekawostek

George R.R. Martin – 19 ciekawostek

George R.R. Martin jest amerykańskim pisarzem science fiction i fantasy. Gdzie i kiedy urodził się George R.R. Martin? Jak brzmi pełne nazwisko pisarza? Dlaczego pisarz dodaje do swojego nazwiska R. R.? Kim jest z zawodu? George R.R. Martin ciekawostki

21 ciekawostek o języku

21 ciekawostek o języku

Czy wiecie że.. Najdłuższy ludzki język ma 9,75 cm, tygrysa język jest szorstki jak papier ścierny.. Gdzie pokazuje się język na powitanie?

24 ciekawostki o diamentach

24 ciekawostki o diamentach

Jakie diamenty są najdroższe? W jakich krajach występują złoża diamentów? Czym różni się brylant od diamentu? Skąd pochodzi nazwa diament? Diament ciekawostki

Kategorie

Zwierzęta: