Ciemna materia ciekawostki

kosmos

Ostatnia aktualizacja : 2020-12-29 10:31:41

ciemna materia

Ciemna materia jest to niezbadana do dzisiaj materia nieemitująca promieniowania elektromagnetycznego.Ciemna materia pytania

...

Czym jest ciemna materia?

Cały czas trwają badania nad odpowiedzią na to pytanie. Specjalnie do tego celu wybudowano maszynę, która jest w stanie wychwycić kilka tysięcy razy najmniejsze cząsteczki.

Odpowiedź: Beny


Dlaczego akurat 'ciemna’ materia?

Ponieważ nie emituje ona żadnego promieniowania elektromagnetycznego.

Odpowiedź: Beny


Dodaj pytanie / odpowiedźCiemna materia ciekawostki

...

1. Wszechświat składa się w 23% z ciemniej materii.

2. Jako pierwszy o istnieniu ciemnej materii mówił w 1933 roku Fritz Zwicky, szwajcarsko-amerykański naukowiec.

3. Dzięki czarnej materii wszechświat może się rozszerzać w nieskończoność.

4. Na początku sądzono, że czarna materia jest bardzo ciężka, teraz wręcz przeciwnie. Uważa się że jest niezwykle lekka.

5. Albert Einstein czarną materię nazwał stałą kosmiczną. Mimo, że uwzględnił ją w swojej teorii względności, ostatecznie uznał ją za absurdalną.

6. Ciemna materia zakrzywia promienie świetlne (soczewkowane grawitacyjne). Dzięki temu jest możliwość obserwowania przez teleskop odległych galaktyk.

Autor: Beny

Dodaj ciekawostęWszechświat ciekawostki

Wszechświat ciekawostki

Jaką średnicę ma wszechświat? Jaka temperatura panuje we wszechświecie? Dlaczego wszechświat cały czas się rozszerza? Jaka jest największa znana czarna dziura?

UFO ciekawostki

UFO ciekawostki

Co oznacza skrót UFO? Dlaczego Światowy Dzień Ufo obchodzony jest 2 lipca? W regionie Bastar w Chhattisgarh (Indie) znaleziono malowidła naskalne pochodzące sprzed 10 000 lat na których znajdują się obiekty przypominające latające spodki.

Magnetar ciekawostki

Magnetar ciekawostki

Łyżka substancji pobranej z wnętrza magnetara ważyłaby ponad 100 milionów ton. Pole magnetyczne wytworzone przez magnetar jest 100 milionów razy silniejsze od najmocniejszego magnezu wytworzonego przez człowieka.

Astrologia ciekawostki

Astrologia ciekawostki

Wzmianki o pierwszych osobach zajmujących się pierwotną astrologią pochodzą z drugiego tysiąclecia p.n.e. 75% osób czytających horoskopy to kobiety. 29 kwietnia 410 roku p.n.e. stworzony został najstarszy znany horoskop.

Ciemna materia karta


<--- W tym miejscu znajdować się będzie karta do gry. Szczegóły niebawem.


 

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *