Co wyróżnia serię Ponad słowami?

Książki, Nauka, porady

podręczniki szkolne

Co wyróżnia serię Ponad słowami?

Seria książek przeznaczona jest do języka polskiego. Podręczniki dla liceum ogólnokształcącego oraz technikum są skonstruowane tak, żeby w jak najlepszy sposób przekazać materiał. Seria rozwija umiejętności humanistyczne w młodych umysłach. Pokazuje, że krytyczne czytanie tekstu umożliwia ćwiczenie umiejętności interpretacji utworów literackich. Autorzy starają się zachęcić uczniów by własną pracą doskonalili kompetencje językowe. Wprawa w budowaniu wypowiedzi ustnych jest tutaj również bardzo ważna. Poprawne tworzenie wypowiedzi ustnych oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem to umiejętności wymagane na maturze dlatego już od pierwszej części uczniowie nad nimi pracują. Żaden tekst humanistyczny nie jest oderwany od swojego środowiska. Dlatego ważne jest żeby przy okazji jego poznawania uczeń zdobywał wiedzę w zakresie kultury, filozofii, sytuacji społecznej epoki oraz kontekstu artystycznego jego twórcy.

Blokowy układ na stronach wprowadza przejrzystość tekstu i umożliwia lepsze poruszanie się po nim. Autorzy zadbali o to żeby nie jedynie tekst był źródłem przekazu, ale również liczne grafiki, mapy myśli oraz ikonografiki. W zależności od potrzeby możemy sięgnąć po zakres podstawowy lub zaawansowany. Poza samymi podręcznikami autorzy serii stworzyli karty pracy, które pomagają w podsumowaniach rozdziałów. Kolejnym atutem książek jest nawiązywanie do codzienności. W ten sposób pokazane jest, że przyjmowana wiedza wpływa na nas oraz na społeczeństwo w jakim się obracamy. 

Seria podręczników Ponad słowami pokazuje, że język polski może być ciekawy!

Podręczniki do języka polskiego zakres podstawowy oraz zaawansowany

Interpretacja tekstu ma zawsze opierać się o wiedzę z zakresie czasu, w którym postała. Każda kolejna część serii przedstawia obraz epok, w których tworzyli artyści.

Ponad słowami 1 wprowadzi ucznia w system jaki proponują książki. Tematy zawarte w materiale skupiają się na epoce starożytności oraz średniowiecza. Dzięki kompleksowemu opracowaniu tekstów uczeń będzie w stanie przyswoić sam poszczególne obszary nauczania. Służą temu np. zadania pod koniec rozdziału. Podręcznik ukazuje dialog między literaturą, a kulturą w obecnym jej czasie oraz korespondencję literatury z innymi tekstami. Mimo, że tematy odnoszą się do czasów przeszłych w umiejętny sposób nawiązują również do współczesności co wzmaga zrozumienie materiału. 

Język polski podobnie jak historia mocno opiera się na chronologii. Bez wiedzy na temat tego jakie zmiany występowały w kulturze oraz społeczeństwach nie bylibyśmy w stanie zrozumieć epok literackich. Również w ich analizie bardzo ważne jest zachowanie kolejności na linii czasu. Dlatego kolejna pozycja Ponad słowami klasa 1 część 2 z czasów średniowiecznych przenosi nas do epoki renesansu, baroku i oświecenia. Trzecia część obejmuje czasy dwudziestolecia międzywojennego, wojnę i okupację. 

Korzystając z serii możemy mieć pewność, że nasze dziecko po skończeniu liceum ogólnokształcącego lub technikum zdobędzie umiejętności w zakresie budowania wypowiedzi ustnych, czytania ze zrozumieniem oraz poprawnego pisania. Podręczniki z serii można kupić w księgarniach internetowych, takich jak np. Empik.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Co wyróżnia serię Ponad słowami?

Co wyróżnia serię Ponad słowami?

Seria książek przeznaczona jest do języka polskiego. Podręczniki dla liceum ogólnokształcącego oraz technikum są skonstruowane tak, żeby w jak najlepszy sposób przekazać materiał. Seria rozwija umiejętności humanistyczne w młodych umysłach.

Odkryj kosmiczne zestawy klocków!

Odkryj kosmiczne zestawy klocków!

Klocki LEGO® Star Wars wyróżnia się przede wszystkim ciekawą formą. Utworzone przez posiadacza, któregoś z zestawów konstrukcje wyglądają, jak wprost wyjęte z gwiezdnych Wojen, a jednocześnie prezentują się w sposób niezwykle estetyczny. Fani kultowych, a zarazę oryginalnych klocków LEGO® doceniają też ich wytrzymałość i najwyższą jakość wykonania. Dzięki temu mogą oni cieszyć się z posiadanego zestawu przez lata, a nawet przekazywać je kolejnym pokoleniom. Wybudowane konstrukcje mogą stanowić niesamowitą dekorację w pokoju osoby będącej kolekcjonerem gadżetów utrzymanych w klimacie science-fiction lub typowo ozdób nawiązujących do Gwiezdnych Wojen.

Ebook – niezwykła historia powstania książki elektronicznej

Ebook – niezwykła historia powstania książki elektronicznej

Dla wielu czytelników książek, atrakcyjna jest nie tylko sama czynność czytania, ale także ta z chwil, gdy w księgarni pojawiają się nowości czytelnicze, prezentowane przez dane wydawnictwo. Nie każdy tytuł będzie hitem, nie wszystkie pozycje są to kasowe bestsellery. Jakkolwiek, dla wielu, z pewnością, książki to sens życia, niezależnie od tematyki czy liczby stron. Również przez Polskę przechodzi boom na książki elektroniczne. Klasyczny book zmienił się w e book, a e książki co roku są coraz bardziej popularne. Czy wiesz jednak, że ebooki miały swoje początki już w latach 30. XX wieku? Jaka jest ich historia? Czym właściwie są ebooki? Czy spośród książek elektronicznych najpopularniejsze są lektury szkolne? Na jakich urządzeniach możemy czytać ebooki?

Z jakimi objawami należy udać się do urologa?

Z jakimi objawami należy udać się do urologa?

Zaburzenia mikcji, ból w okolicach pęcherza lub w trakcie oddawania moczu, parcie na pęcherz – to objawy, których nie wolno bagatelizować. Mogą świadczyć o rozwoju chorób układu moczowo-płciowego. Kiedy warto wybrać się do urologa?