Co wyróżnia serię Ponad słowami?

książki, Nauka, porady

podręczniki szkolne

Co wyróżnia serię Ponad słowami?

Seria książek przeznaczona jest do języka polskiego. Podręczniki dla liceum ogólnokształcącego oraz technikum są skonstruowane tak, żeby w jak najlepszy sposób przekazać materiał. Seria rozwija umiejętności humanistyczne w młodych umysłach. Pokazuje, że krytyczne czytanie tekstu umożliwia ćwiczenie umiejętności interpretacji utworów literackich. Autorzy starają się zachęcić uczniów by własną pracą doskonalili kompetencje językowe. Wprawa w budowaniu wypowiedzi ustnych jest tutaj również bardzo ważna. Poprawne tworzenie wypowiedzi ustnych oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem to umiejętności wymagane na maturze dlatego już od pierwszej części uczniowie nad nimi pracują. Żaden tekst humanistyczny nie jest oderwany od swojego środowiska. Dlatego ważne jest żeby przy okazji jego poznawania uczeń zdobywał wiedzę w zakresie kultury, filozofii, sytuacji społecznej epoki oraz kontekstu artystycznego jego twórcy.

Blokowy układ na stronach wprowadza przejrzystość tekstu i umożliwia lepsze poruszanie się po nim. Autorzy zadbali o to żeby nie jedynie tekst był źródłem przekazu, ale również liczne grafiki, mapy myśli oraz ikonografiki. W zależności od potrzeby możemy sięgnąć po zakres podstawowy lub zaawansowany. Poza samymi podręcznikami autorzy serii stworzyli karty pracy, które pomagają w podsumowaniach rozdziałów. Kolejnym atutem książek jest nawiązywanie do codzienności. W ten sposób pokazane jest, że przyjmowana wiedza wpływa na nas oraz na społeczeństwo w jakim się obracamy. 

Seria podręczników Ponad słowami pokazuje, że język polski może być ciekawy!

Podręczniki do języka polskiego zakres podstawowy oraz zaawansowany

Interpretacja tekstu ma zawsze opierać się o wiedzę z zakresie czasu, w którym postała. Każda kolejna część serii przedstawia obraz epok, w których tworzyli artyści.

Ponad słowami 1 wprowadzi ucznia w system jaki proponują książki. Tematy zawarte w materiale skupiają się na epoce starożytności oraz średniowiecza. Dzięki kompleksowemu opracowaniu tekstów uczeń będzie w stanie przyswoić sam poszczególne obszary nauczania. Służą temu np. zadania pod koniec rozdziału. Podręcznik ukazuje dialog między literaturą, a kulturą w obecnym jej czasie oraz korespondencję literatury z innymi tekstami. Mimo, że tematy odnoszą się do czasów przeszłych w umiejętny sposób nawiązują również do współczesności co wzmaga zrozumienie materiału. 

Język polski podobnie jak historia mocno opiera się na chronologii. Bez wiedzy na temat tego jakie zmiany występowały w kulturze oraz społeczeństwach nie bylibyśmy w stanie zrozumieć epok literackich. Również w ich analizie bardzo ważne jest zachowanie kolejności na linii czasu. Dlatego kolejna pozycja Ponad słowami klasa 1 część 2 z czasów średniowiecznych przenosi nas do epoki renesansu, baroku i oświecenia. Trzecia część obejmuje czasy dwudziestolecia międzywojennego, wojnę i okupację. 

Korzystając z serii możemy mieć pewność, że nasze dziecko po skończeniu liceum ogólnokształcącego lub technikum zdobędzie umiejętności w zakresie budowania wypowiedzi ustnych, czytania ze zrozumieniem oraz poprawnego pisania. Podręczniki z serii można kupić w księgarniach internetowych, takich jak np. Empik.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Warto przyjechać do hotelu Filmar w Toruniu

Warto przyjechać do hotelu Filmar w Toruniu

Szukasz noclegu w Toruniu? Chcesz zorganizować konferencję biznesową w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego? A może urządzasz imprezę okolicznościową lub przyjęcie rodzinne, wesele, komunię czy chrzciny? Albo planujesz aktywny weekend połączony ze zwiedzaniem Torunia i relaksem w SPA z przyjaciółmi? Zapraszamy do hotelu Filmar.

Złoto ciekawostki

Złoto ciekawostki

Złoto ma symbol “Au” pochodzący od łacińskiego słowa “aurum”, które oznacza “jaśniejący świt”. Jego numer atomowy to 79. Jakie są główne źródła wydobycia złota na świecie?

Miażdżyca ciekawostki

Miażdżyca ciekawostki

Miażdżyca to choroba, która może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak atak serca czy udar mózgu. Jakie są najczęstsze objawy miażdżycy? Czy istnieją naturalne metody leczenia miażdżycy?