Co wyróżnia serię Ponad słowami?

książki, Nauka, porady

podręczniki szkolne

Co wyróżnia serię Ponad słowami?

Seria książek przeznaczona jest do języka polskiego. Podręczniki dla liceum ogólnokształcącego oraz technikum są skonstruowane tak, żeby w jak najlepszy sposób przekazać materiał. Seria rozwija umiejętności humanistyczne w młodych umysłach. Pokazuje, że krytyczne czytanie tekstu umożliwia ćwiczenie umiejętności interpretacji utworów literackich. Autorzy starają się zachęcić uczniów by własną pracą doskonalili kompetencje językowe. Wprawa w budowaniu wypowiedzi ustnych jest tutaj również bardzo ważna. Poprawne tworzenie wypowiedzi ustnych oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem to umiejętności wymagane na maturze dlatego już od pierwszej części uczniowie nad nimi pracują. Żaden tekst humanistyczny nie jest oderwany od swojego środowiska. Dlatego ważne jest żeby przy okazji jego poznawania uczeń zdobywał wiedzę w zakresie kultury, filozofii, sytuacji społecznej epoki oraz kontekstu artystycznego jego twórcy.

Blokowy układ na stronach wprowadza przejrzystość tekstu i umożliwia lepsze poruszanie się po nim. Autorzy zadbali o to żeby nie jedynie tekst był źródłem przekazu, ale również liczne grafiki, mapy myśli oraz ikonografiki. W zależności od potrzeby możemy sięgnąć po zakres podstawowy lub zaawansowany. Poza samymi podręcznikami autorzy serii stworzyli karty pracy, które pomagają w podsumowaniach rozdziałów. Kolejnym atutem książek jest nawiązywanie do codzienności. W ten sposób pokazane jest, że przyjmowana wiedza wpływa na nas oraz na społeczeństwo w jakim się obracamy. 

Seria podręczników Ponad słowami pokazuje, że język polski może być ciekawy!

Podręczniki do języka polskiego zakres podstawowy oraz zaawansowany

Interpretacja tekstu ma zawsze opierać się o wiedzę z zakresie czasu, w którym postała. Każda kolejna część serii przedstawia obraz epok, w których tworzyli artyści.

Ponad słowami 1 wprowadzi ucznia w system jaki proponują książki. Tematy zawarte w materiale skupiają się na epoce starożytności oraz średniowiecza. Dzięki kompleksowemu opracowaniu tekstów uczeń będzie w stanie przyswoić sam poszczególne obszary nauczania. Służą temu np. zadania pod koniec rozdziału. Podręcznik ukazuje dialog między literaturą, a kulturą w obecnym jej czasie oraz korespondencję literatury z innymi tekstami. Mimo, że tematy odnoszą się do czasów przeszłych w umiejętny sposób nawiązują również do współczesności co wzmaga zrozumienie materiału. 

Język polski podobnie jak historia mocno opiera się na chronologii. Bez wiedzy na temat tego jakie zmiany występowały w kulturze oraz społeczeństwach nie bylibyśmy w stanie zrozumieć epok literackich. Również w ich analizie bardzo ważne jest zachowanie kolejności na linii czasu. Dlatego kolejna pozycja Ponad słowami klasa 1 część 2 z czasów średniowiecznych przenosi nas do epoki renesansu, baroku i oświecenia. Trzecia część obejmuje czasy dwudziestolecia międzywojennego, wojnę i okupację. 

Korzystając z serii możemy mieć pewność, że nasze dziecko po skończeniu liceum ogólnokształcącego lub technikum zdobędzie umiejętności w zakresie budowania wypowiedzi ustnych, czytania ze zrozumieniem oraz poprawnego pisania. Podręczniki z serii można kupić w księgarniach internetowych, takich jak np. Empik.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Skuteczne Strategie Nauki Języka Angielskiego: Klucz do Globalnych Możliwości

Skuteczne Strategie Nauki Języka Angielskiego: Klucz do Globalnych Możliwości

W dzisiejszym globalnym świecie, znajomość języka angielskiego stała się niemalże koniecznością. Niezależnie od tego, czy chodzi o rozwój zawodowy, podróże, czy po prostu chęć zrozumienia kultury anglojęzycznej, umiejętność porozumiewania się po angielsku otwiera wiele drzwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się różnym metodom nauki angielskiego oraz korzyściom, jakie mogą z tego płynąć.

Materiały Edukacyjne do Druku: Narzędzie dla Nauczycieli i Rodziców

Materiały Edukacyjne do Druku: Narzędzie dla Nauczycieli i Rodziców

W dobie cyfryzacji i powszechnego dostępu do internetu, edukacja przechodzi dynamiczne zmiany. Coraz częściej sięgamy po materiały edukacyjne do druku, które stanowią świetne wsparcie zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców. Drukowane zasoby edukacyjne umożliwiają prowadzenie ciekawych zajęć i rozwijanie umiejętności dzieci w różnym wieku. W artykule omówimy, dlaczego warto korzystać z takich materiałów, jakie są ich główne zalety oraz jakie konkretnie zasoby warto mieć w swoim arsenale.

George R.R. Martin – 19 ciekawostek

George R.R. Martin – 19 ciekawostek

George R.R. Martin jest amerykańskim pisarzem science fiction i fantasy. Gdzie i kiedy urodził się George R.R. Martin? Jak brzmi pełne nazwisko pisarza? Dlaczego pisarz dodaje do swojego nazwiska R. R.? Kim jest z zawodu? George R.R. Martin ciekawostki

21 ciekawostek o języku

21 ciekawostek o języku

Czy wiecie że.. Najdłuższy ludzki język ma 9,75 cm, tygrysa język jest szorstki jak papier ścierny.. Gdzie pokazuje się język na powitanie?

[et_pb_de_mach_filter_posts select2=”on” hide_reset=”on” _builder_version=”4.19.2″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}” filter_location=”fullwidth”][et_pb_de_mach_search_posts_item title=”test” filter_post_type=”search” filter_params=”yes_no_title” show_label=”off” field_id=”Field_1″ _builder_version=”4.19.2″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][/et_pb_de_mach_search_posts_item][/et_pb_de_mach_filter_posts]