Mistrz rozwoju osobistego – zanurz się w książkach Briana Tracy

Mistrz rozwoju osobistego – zanurz się w książkach Briana Tracy

W poszukiwaniach inspirującej, wartościowej literatury, która stanie się tym niezwykle ważnym bodźcem, aby zacząć zmieniać swoje życie na lepsze, można się zatracić bez końca. Dlatego warto sięgnąć po sprawdzone treści, którym zaufały setki tysięcy ludzi na całym świecie – biznesmeni, wybitni specjaliści i wszyscy ci, którzy po prostu chcą wykonać krok w stronę nowego, lepszego jutra. Przed Wami Brian Tracy – poznajcie książki jednego z najbardziej utytułowanych pisarzy motywacyjnych na świecie.

Historia księgi rekordów Guinnessa – Ciekawostki

Historia księgi rekordów Guinnessa – Ciekawostki

Choć mogłoby się wydawać, że wiemy o rekordach Guinnessa sporo, to ta sprawa może być nieco bardziej złożona. Okazuje się bowiem, że nie każdy z nas ma tak wielką wiedzę w tym zakresie. Historia księgi zwanej informatorem sięga wiele lat wstecz. Rekordów natomiast jest naprawdę ogromna ilość i każdego roku przybywa ich coraz więcej. Z tego też względu koniecznie poznajcie ciekawostki na temat przeszłości księgi Guinnessa.

„Malazańska Księga Poległych”, czyli pozycja obowiązkowa dla fanów fantasy

„Malazańska Księga Poległych”, czyli pozycja obowiązkowa dla fanów fantasy

Szukasz powieści z nurtu fantasy? Chcesz czegoś bardzo absorbującego, co nie pozwoli oderwać się od lektury przez następne tygodnie lub miesiące? Jeśli tak, to „Malazańska Księga Poległych” może być doskonałym wyborem. Sprawdź, o czym dokładnie jest, a także dlaczego cieszy się popularnością wśród sympatyków tego nurtu literackiego. Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania szczegółowych informacji.

JAK MYŚLI I AFORYZMY W KSIĄŻKACH MOGĄ INSPIROWAĆ I UCZYĆ?

JAK MYŚLI I AFORYZMY W KSIĄŻKACH MOGĄ INSPIROWAĆ I UCZYĆ?

Książki to nie tylko źródło rozrywki, ale także wiedzy i inspiracji. Czy wiesz, że wiele z nich zawiera wiele myśli i aforyzmów, które mogą pomóc nam w życiu? W tym artykule dowiesz się, co to są myśli i aforyzmy, jakie korzyści można z nich czerpać oraz jakie książki warto przeczytać, aby je odnaleźć.

Książki o historii Portugalii

Książki o historii Portugalii

Książki o historii Portugalii W dzisiejszym artykule porozmawiamy o książkach o historii Portugalii. Zastanowimy się nad tym, jakie informacje można znaleźć w tego typu literaturze oraz jakie wydawnictwa oferują interesujące pozycje poświęcone historii Portugalii. ...
TOP 5 romansów, które warto znać

TOP 5 romansów, które warto znać

Gatunek romansu jest jednym z najbardziej popularnych w literaturze. Od Szekspira po Jane Austen, autorzy od wieków piszą o miłości i związkach. Poniżej znajdziesz pięć poczytnych romansów, które warto znać. Każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno wielbiciele klasyki, jak i literatury współczesnej. Jeśli lubisz romanse, koniecznie musisz przeczytać te tytuły.

Co wyróżnia serię Ponad słowami?

Co wyróżnia serię Ponad słowami?

Seria książek przeznaczona jest do języka polskiego. Podręczniki dla liceum ogólnokształcącego oraz technikum są skonstruowane tak, żeby w jak najlepszy sposób przekazać materiał. Seria rozwija umiejętności humanistyczne w młodych umysłach.

Ebook – niezwykła historia powstania książki elektronicznej

Ebook – niezwykła historia powstania książki elektronicznej

Dla wielu czytelników książek, atrakcyjna jest nie tylko sama czynność czytania, ale także ta z chwil, gdy w księgarni pojawiają się nowości czytelnicze, prezentowane przez dane wydawnictwo. Nie każdy tytuł będzie hitem, nie wszystkie pozycje są to kasowe bestsellery. Jakkolwiek, dla wielu, z pewnością, książki to sens życia, niezależnie od tematyki czy liczby stron. Również przez Polskę przechodzi boom na książki elektroniczne. Klasyczny book zmienił się w e book, a e książki co roku są coraz bardziej popularne. Czy wiesz jednak, że ebooki miały swoje początki już w latach 30. XX wieku? Jaka jest ich historia? Czym właściwie są ebooki? Czy spośród książek elektronicznych najpopularniejsze są lektury szkolne? Na jakich urządzeniach możemy czytać ebooki?

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Czytanie książek – w zależności od ich rodzaju – może być zarówno kształcące, jak i emocjonujące czy odprężające. Ten rodzaj rozrywki posiada cały szereg zalet przy znikomej ilości wad. Czytanie rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację, pamięć, wpływa na efektywność pracy mózgu i wzbogaca nasze słownictwo. A co ze słuchaniem książek? Czy ono także wywiera korzystny wpływ na odbiorcę danej lektury? Zdecydowanie tak, zwłaszcza, jeśli wspomnianym słuchaczem jest dziecko. Oto 3 korzyści płynące z czytania najmłodszym.

Antykwariat internetowy – dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Antykwariat internetowy – dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Antykwariaty – zresztą słusznie – kojarzą się przede wszystkim z przeszłością, a także elementami, które pochodzą sprzed wielu lat wstecz. Mimo to, nie da się zaprzeczyć, że zdecydowanie idą one z duchem czasu. Duża część z nich zaczyna tworzyć swoją działalność również w internecie, co zdecydowanie przynosi korzyści obu stronom. W końcu znaczna część społeczeństwa korzysta z tego dobrodziejstwa każdego dnia. To właśnie możliwość robienia zakupów przez internet sprawia, że jest to tak pożądana opcja. Dla wielu z nas łatwiej jest odnaleźć swoje wymarzone dzieło w antykwariacie internetowym, a następnie zamówić i czekać aż zostanie dostarczone prosto do domu. Jest to niesamowicie wygodna możliwość, na którą warto się zdecydować. Jakie dodatkowe korzyści może przynieść korzystanie z antykwariatu internetowego?