Czym się kierować wybierając łóżko dla dziecka?

dom - porady, dzieci

łóżko dla dziecka

Umeblowanie dziecięcego pokoiku nierzadko nastręcza rodzicom malucha wiele trudności. Wybierając meble, musimy zwracać uwagę, by były one wielofunkcyjne, estetyczne, ale przede wszystkim nie stanowiły zagrożenia dla malucha. Poza garderobą, miejscem do nauki i zabawy centralnym punktem każdego pokoju dziecięcego jest miejsce do wypoczynku i snu. Jak sprawić by było atrakcyjne dla naszej pociechy? Wbrew pozorom to proste -postawmy na ponadczasową klasykę, wybierając drewniane łóżka dla dzieci.

Jakimi kryteriami się kierować kupując drewniane łóżko dla naszego dziecka?

Kupując łóżka drewniane dla dzieci, przede wszystkim musimy brać pod uwagę wzrost naszej pociechy oraz jej wiek. Na rynku bowiem dostępne są drewniane łóżka dla dzieci w kilku rozmiarach, dopasowanych do momentu rozwojowego dziecka. Dla najmłodszych maluszków odpowiednie będą łóżka, których długość nie przekracza 120 centymetrów.

Zadbajmy jednak o bezpieczeństwo snu naszego dziecka i kupmy drewniane łóżko wyposażone w dodatkową barierkę, zabezpieczającą malucha przed upadkiem. Sprawdźmy także, czy wybrany przez nas model nie posiada ostrych krawędzi — musimy zdawać sobie sprawę, że najmłodsze dzieci są najbardziej mobilne, ale i dopiero uczą się precyzji ruchów.

Wybrane przez nas łóżko powinno posiadać wszystkie atesty i być wykonane w stu procentach z bezpiecznych materiałów. Kiedy maluch zacznie z niego wyrastać, możemy dokonać wymiany na drewniane łóżko o wymiarach 140 × 70 cm, lub jeśli nasze dziecko jest wyższe — dłuższy model. Zadbajmy o ciekawe wykończenie ramy, która zachęci nasze dziecko do snu.

Drewniane łóżka dla dzieci najczęściej można kupić w różnych wariantach z ciekawymi, stolarskimi zdobieniami w ramach lub nawet o określonych kształtach, które przypominają statki, karoce, czy samochody. Nasz maluch z pewnością będzie zachwycony takim nietypowym modelem łóżka i niechętnie będzie z niego wychodził.

Wygodny sen malucha – dobieramy odpowiedni materac

Kupując łóżko, nie zapominajmy także o inwestycji w dobry materac, którego rolą jest zapobieganie wadom postawy u najmłodszych, ale i zapewnienie dziecku pełnej wygody i komfortu. Dzieci, które ukończyły piąty rok życia, z powodzeniem mogą sypiać na materacu piankowym o grubości minimum 10 centymetrów.

Materace piankowe odznaczają się najlepszym dopasowaniem do ciała malucha. Wybierając materac, pamiętajmy także, by nie był on zbyt twardy (nie będzie wtedy wygodny), ale i zbyt miękki (dziecko będzie się zapadać). Materace dziecięce ze względu na przyjmowanie ciężaru ciała wciąż rosnącego i rozwijającego się malucha powinny mieć odpowiednią sprężystość.

Drewniane łóżka dla dzieci sprzymierzeńcem w urządzaniu niewielkiej przestrzeni

Jeżeli nie dysponujemy dużym pokojem dziecięcym kupno drewnianego łóżka dla dzieci wyposażonego w pojemniki na pościel, czy szuflady na zabawki i bibeloty malucha będzie dodatkowym atutem. Nie tylko sprawdzi się na niewielkiej powierzchni, zaoszczędzając miejsce, ale pozwoli na utrzymanie porządku w pokoiku malucha. Warto mieć to na względzie, jeśli nie dysponujemy wielkim metrażem.

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Gdzie kupimy łóżko w stylu angielskim?

Gdzie kupimy łóżko w stylu angielskim?

Łóżko stanowi najważniejszy element wyposażenie w każdym domu. Umieszczone zazwyczaj w centralnym miejscu w sypialni, umożliwia nam odpoczynek po ciężkim dniu. Bardzo ważne jest zatem znalezienie modelu maksymalnie dopasowanego do naszych potrzeb.

Gdzie możemy kupić lampy w czasach kryzysu?

Gdzie możemy kupić lampy w czasach kryzysu?

Kiedyś romantyzmu lub dramatyzmu dodawało światło kaganka, pochodni lub kandelabru. Dziś, płacąc odpowiednią cenę, poza przysłonięciem lub odsłonięciem okna możemy też kreować nastrój wnętrza za pomocą oświetlenia. Jedyne, co musimy zrobić, to wybrać jego odpowiednie źródło.

Materace sprężynowe czy piankowe – podstawowe cechy

Materace sprężynowe czy piankowe – podstawowe cechy

Komfort oraz jakość snu w dużej mierze zależy od materaca. Odpowiednio dobrany model zapewnia zdrowy i bezpieczny wypoczynek. Solidna konstrukcja stanowi oparcie dla kręgosłupa, zapewniając mu naturalną pozycję. Czym różnią się materace sprężynowe od piankowych oraz w które z nich warto zainwestować?

Płytki z cegły – czy pomalowanie ich na inny kolor to dobra decyzja?

Płytki z cegły – czy pomalowanie ich na inny kolor to dobra decyzja?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać płytki ceglane użyte we wnętrzu nie muszą posiadać wyłącznie swojego naturalnego koloru. Przy wykorzystaniu odpowiedniej farby możesz nadać cegle ozdobnej absolutnie dowolną barwę. To z kolei otwiera przed Tobą zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. Jesteś ciekawy, na jaki kolor warto pomalować płytki z cegły na ścianę? Jakie barwy wybierać, żeby cegła dekoracyjna zachwycała? Przekonajmy się.