Ile kosztuje prywatna szkoła podstawowa?

Ile kosztuje prywatna szkoła podstawowa?

Większość uczniów w Polsce uczy się w szkołach publicznych, które są ogólnodostępne i umożliwiają bezpłatne kształcenie zarówno w podstawówce, jak i liceum czy technikum. Szkoły prywatne w Polsce kojarzą się z niższym poziomem i wysokimi kosztami, a idea niepublicznych szkół przywodzi na myśl uczniów zagranicznych placówek, dzieci arystokratów czy celebrytów. Czy prywatna podstawówka faktycznie kosztuje tak dużo i kształci gorzej niż publiczna? Sprawdzamy!

Filmy edukacyjne, jako rodzaj materiałów naukowych, z których warto korzystać.

Filmy edukacyjne, jako rodzaj materiałów naukowych, z których warto korzystać.

W dzisiejszych czasach w przedszkolach i szkołach dzieci korzystają z różnego rodzaju materiałów edukacyjnych. Takie pomoce mają na celu poprawę jakości nauczania oraz zwiększenie zaciekawienia uczniów danym przedmiotem szkolnym. Na rynku istnieje szeroki wybór różnych materiałów naukowych, które warto stosować. W wielu placówkach szkolnych uczniowie mogą korzystać między innymi z nowoczesnych tablic interaktywnych, planszy edukacyjnych, gier i książek wspierających naukę języków obcych czy też zestawów doświadczalnych. Do popularnych i chętnie nabywanych pomocy dydaktycznych możemy zaliczyć także filmy edukacyjne. Co zatem warto wiedzieć na ich temat?

Jak wybrać dobre pióro dla pierwszoklasisty?

Jak wybrać dobre pióro dla pierwszoklasisty?

Pierwsze dni w szkolnej ławce, pierwsze poważne lekcje, pierwsze litery, cyfry i obliczenia. Jak w tym ogromnie trudnym dla dziecka czasie, my rodzice, możemy je wspomóc. W jaki sposób ułatwić mu najprostsze czynności, jak choćby pisanie? Jest na to sposób! By nie przemęczać delikatnej rączki pierwszaka, koniecznie dopasujmy mu odpowiedni gadżet piśmienniczy, czyli najlepsze pióro dla pierwszoklasisty. Ciekawi, jak to zrobić? Koniecznie zostańcie z nami. Zachęcamy do dalszej lektury.

Mata do zabawy dla dzieci

Mata do zabawy dla dzieci

Odpowiednio dopasowana mata ma olbrzymi wpływ na rozwój dziecka. Większość problemów ruchowych spowodowanych jest niewłaściwym podłożem na którym nasza pociecha spędza początkowe miesiące swojego życia. Czym kierować się przy wyborze idealnej maty do zabawy dla dzieci?