Dan Brown – 10 ciekawostek

autorzy, ciekawostki, Ludzie

Dan Brown

fot. Photographer Philip Scalia / danbrown.com (CC BY-SA 3.0)

Dan Brown – amerykański pisarz powieści sensacyjnych.

Jest jednym z najpopularniejszych współczesnych autorów.

Ostatnia aktualizacja: 2024-06-02 14:53:07

Dan Brown ciekawostki

1. Zanim zaczął pisać książki, był utalentowanym muzykiem. W latach 90. XX wieku wydał kilka albumów. Jego muzyka jest mieszanką popu i rocka.

2. Łącznie sprzedanych zostało ponad 200 milionów egzemplarzy jego książek.

Autor: Tomasz

3. Przed rozpoczęciem kariery pisarskiej, Dan Brown był nauczycielem języka angielskiego i historii sztuki.

4. Książka “Kod Leonarda da Vinci” wydana w 2003 roku przyniosła mu międzynarodową sławę. Stała się jednym z najczęściej omawianych i najlepiej sprzedających się dzieł literatury na całym świecie.

5. “Kod Leonarda da Vinci” wywołał wiele kontrowersji, zwłaszcza wśród chrześcijańskich społeczności, które były oburzone przedstawieniem pewnych aspektów religii.

6. Brown często czerpie inspiracje z rzeczywistych dzieł sztuki, symboli, kodów i zagadek, które stanowią kluczowe elementy jego powieści.

7. Dan Brown jest znany z niekonwencjonalnych metod pracy. Każdego dnia wstaje o godzinie 4 rano i zaczyna pisać. Twierdzi, że taki poranny rytuał pomaga mu zachować ostrość umysłu.

8. W trakcie pisania, Brown co godzinę robi przerwę na krótki trening fizyczny, co pomaga mu pozostać skoncentrowanym.

9. Dan Brown jest prawnukiem Richarda G. Badgera, założyciela Badger’s Island Bookstore, jednego z pierwszych wydawnictw w New Hampshire.

10. Brown jest znany z intensywnych badań prowadzonych podczas pisania swoich książek. Dba o to, aby najmniejsze detale były jak najbardziej dokładne. Odwiedza osobiście miejsca, o których pisze, i konsultuje się z ekspertami w różnych dziedzinach.

Autor: Pasjonat

Dodaj ciekawostkęDan Brown pytania


Gdzie i kiedy urodził się Dan Brown?

Dan Brown urodził się 22 czerwca 1964 roku w mieście Exeter, New Hampshire (Stany Zjednoczone).

Ile lat ma Dan Brown?

Dan Brown ma 59 lat (maj 2024).

Ile wzrostu ma Dan Brown?

Dan Brown ma około 175 cm wzrostu.

Spod jakiego znaku Zodiaku jest Dan Brown?

Rak.

Dodaj pytanie / odpowiedź

J.K. Rowling – 15 ciekawostek

J.K. Rowling – 15 ciekawostek

J.K. Rowling jest brytyjską pisarką, która zasłynęła serią o Harrym Potterze. Gdzie i kiedy urodziła się J.K. Rowling? Dlaczego autorka wydaje książki pod nazwiskiem Rowling a nie prawdziwym – Murray? Co oznaczają inicjały J.K. w pseudonimie Rowling? Dlaczego nie jest już miliarderką?

George R.R. Martin – 19 ciekawostek

George R.R. Martin – 19 ciekawostek

George R.R. Martin jest amerykańskim pisarzem science fiction i fantasy. Gdzie i kiedy urodził się George R.R. Martin? Jak brzmi pełne nazwisko pisarza? Dlaczego pisarz dodaje do swojego nazwiska R. R.? Kim jest z zawodu? George R.R. Martin ciekawostki

21 ciekawostek o języku

21 ciekawostek o języku

Czy wiecie że.. Najdłuższy ludzki język ma 9,75 cm, tygrysa język jest szorstki jak papier ścierny.. Gdzie pokazuje się język na powitanie?

24 ciekawostki o diamentach

24 ciekawostki o diamentach

Jakie diamenty są najdroższe? W jakich krajach występują złoża diamentów? Czym różni się brylant od diamentu? Skąd pochodzi nazwa diament? Diament ciekawostki

Kategorie

Zwierzęta: