Jak rozpocząć studia II stopnia na kierunku Architektura Krajobrazu?

Nauka, rozwój, szkoły

student

Studia II stopnia na kierunku Architektura Krajobrazu kształcą w zakresie nauk przyrodniczych, rolniczych, społecznych, technicznych oraz artystycznych. Program kształcenie ukierunkowany jest przede wszystkim na projektowanie krajobrazu. Studenci poznają nowe technologie, zdobywają umiejętności niezbędne do komunikacji społecznej oraz poznają najnowsze trendy z zakresu projektowania.

Dlaczego warto studiować Architekturę Krajobrazu?

Kształcenie studentów na kierunku Architektura Krajobrazu jest niejako odpowiedzią na wyzwania współczesności. To studia o charakterze technicznym. Ich ukończenie umożliwia absolwentom projektowanie i zagospodarowywanie terenu, rekultywację obszarów przemysłowych, rewitalizację obiektów zabytkowych oraz konstruowanie obiektów architektury krajobrazu.

Sylwetka absolwenta

Studia uzupełniające II stopnia na kierunku Architektura Krajobrazu pozwalają na ukształtowanie osobowości twórczej przyszłego architekta oraz uzupełnienie jego kompetencji. Studenci rozwijają umiejętności z zakresu projektowania architektonicznego, konserwatorskiego, urbanistycznego oraz planowania przestrzennego. Poszerzają dodatkowo zdobytą dotychczas wiedzę z wielu dziedzin, m. in nauk technicznych, humanistycznych oraz sztuk pięknych.

Perspektywy zatrudnienia po ukończeniu studiów II stopnia na kierunku Architektura Krajobrazu

Dzięki praktykom zawodowym studenci mają szansę na zapoznanie się z codziennymi obowiązkami zawodowymi architekta krajobrazu. Poznają specyfikę profesji oraz procedury i wymogi formalno-prawne, dotyczące sporządzania projektów. Absolwenci tego kierunku znajdują zatrudnienie w biurach projektowych, które opracowują projekty zagospodarowania terenów, w administracji rządowej i samorządowej, a także w szkolnictwie. Z powodzeniem mogą prowadzić własną działalność gospodarczą lub pracować za granicą. Znaczenie tego zawodu z roku na rok rośnie, a szczególnie poszukiwani są specjaliści z tytułem magistra. Do obowiązków zawodowych architekta krajobrazu należy:

  • kształtowanie krajobrazu przestrzeni publicznej,
  • opracowywanie projektów zieleni miejskiej,
  • ochrona zasobów naturalnych w odniesieniu do ich użyteczności dla człowieka,
  • ocena wpływu realizowanych inwestycji na środowisko naturalne.

Jak zostać studentem Architektury Krajobrazu na studiach II stopnia w WSEiZ?

Studia II stopnia na kierunku Architektura Krajobrazu w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie mają charakter niestacjonarny. Kształcenie trwa 1,5 roku i kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera. Kandydaci do rozpoczęcia studiów II stopnia na tym kierunku powinni posiadać dyplom ukończenia studiów inżynierskich I stopnia na kierunku Architektura Krajobrazu lub pokrewnym, przejść pomyślnie proces rekrutacyjny, a także nadrobić ewentualne różnice programowe. Studia uzupełniające na kierunku Architektura Krajobrazu w WSEiZ są skoncentrowane na kwestii kształtowania krajobrazu miasta w oparciu o obowiązujące prawo i najnowsze trendy w projektowaniu. Pozwala absolwentom na opracowywanie projektów nowoczesnych i funkcjonalnych przestrzeni.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Nauka francuskiego: 5 skutecznych metod na opanowanie języka francuskiego

Nauka francuskiego: 5 skutecznych metod na opanowanie języka francuskiego

Jeśli zastanawiasz się nad nauką języka francuskiego, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł! Proces opanowania nowego języka może wydawać się długi i żmudny. Jednak możesz zastosować sprawdzone sposoby, które przyspieszą naukę i uczynią ją bardziej przyjemną. Oto 5 skutecznych metod na opanowanie języka francuskiego!

Reumatyzm ciekawostki

Reumatyzm ciekawostki

Reumatyzm to ogólne określenie różnych stanów chorobowych dotykających głównie stawy i tkanki okołostawowe. Jakie są najczęstsze objawy reumatyzmu? Kto jest najbardziej narażony na reumatyzm?

Jak efektywnie łączyć pracę z nauką na studiach? Praktyczne porady

Jak efektywnie łączyć pracę z nauką na studiach? Praktyczne porady

Okres studiów to nie tylko czas intensywnej nauki, ale również szansa na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych. Studiowanie w obcym mieście najczęściej wiąże się z koniecznością samodzielnego utrzymania i podjęcia zatrudnienia. Jak łączyć naukę i pracę na studiach, aby mieć dodatkowo czas na inne aktywności?

Studia menedżerskie – czy warto?

Studia menedżerskie – czy warto?

Na czym polegają studia menedżerskie? Jakie kompetencje można nabyć w czasie studiów? Dla kogo są studia menedżerskie i czy warto podjąć kształcenie? Sprawdź!