Jak rozpocząć studia II stopnia na kierunku Architektura Krajobrazu?

Nauka, rozwój, szkoły

student

Studia II stopnia na kierunku Architektura Krajobrazu kształcą w zakresie nauk przyrodniczych, rolniczych, społecznych, technicznych oraz artystycznych. Program kształcenie ukierunkowany jest przede wszystkim na projektowanie krajobrazu. Studenci poznają nowe technologie, zdobywają umiejętności niezbędne do komunikacji społecznej oraz poznają najnowsze trendy z zakresu projektowania.

Dlaczego warto studiować Architekturę Krajobrazu?

Kształcenie studentów na kierunku Architektura Krajobrazu jest niejako odpowiedzią na wyzwania współczesności. To studia o charakterze technicznym. Ich ukończenie umożliwia absolwentom projektowanie i zagospodarowywanie terenu, rekultywację obszarów przemysłowych, rewitalizację obiektów zabytkowych oraz konstruowanie obiektów architektury krajobrazu.

Sylwetka absolwenta

Studia uzupełniające II stopnia na kierunku Architektura Krajobrazu pozwalają na ukształtowanie osobowości twórczej przyszłego architekta oraz uzupełnienie jego kompetencji. Studenci rozwijają umiejętności z zakresu projektowania architektonicznego, konserwatorskiego, urbanistycznego oraz planowania przestrzennego. Poszerzają dodatkowo zdobytą dotychczas wiedzę z wielu dziedzin, m. in nauk technicznych, humanistycznych oraz sztuk pięknych.

Perspektywy zatrudnienia po ukończeniu studiów II stopnia na kierunku Architektura Krajobrazu

Dzięki praktykom zawodowym studenci mają szansę na zapoznanie się z codziennymi obowiązkami zawodowymi architekta krajobrazu. Poznają specyfikę profesji oraz procedury i wymogi formalno-prawne, dotyczące sporządzania projektów. Absolwenci tego kierunku znajdują zatrudnienie w biurach projektowych, które opracowują projekty zagospodarowania terenów, w administracji rządowej i samorządowej, a także w szkolnictwie. Z powodzeniem mogą prowadzić własną działalność gospodarczą lub pracować za granicą. Znaczenie tego zawodu z roku na rok rośnie, a szczególnie poszukiwani są specjaliści z tytułem magistra. Do obowiązków zawodowych architekta krajobrazu należy:

  • kształtowanie krajobrazu przestrzeni publicznej,
  • opracowywanie projektów zieleni miejskiej,
  • ochrona zasobów naturalnych w odniesieniu do ich użyteczności dla człowieka,
  • ocena wpływu realizowanych inwestycji na środowisko naturalne.

Jak zostać studentem Architektury Krajobrazu na studiach II stopnia w WSEiZ?

Studia II stopnia na kierunku Architektura Krajobrazu w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie mają charakter niestacjonarny. Kształcenie trwa 1,5 roku i kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera. Kandydaci do rozpoczęcia studiów II stopnia na tym kierunku powinni posiadać dyplom ukończenia studiów inżynierskich I stopnia na kierunku Architektura Krajobrazu lub pokrewnym, przejść pomyślnie proces rekrutacyjny, a także nadrobić ewentualne różnice programowe. Studia uzupełniające na kierunku Architektura Krajobrazu w WSEiZ są skoncentrowane na kwestii kształtowania krajobrazu miasta w oparciu o obowiązujące prawo i najnowsze trendy w projektowaniu. Pozwala absolwentom na opracowywanie projektów nowoczesnych i funkcjonalnych przestrzeni.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Ebook – niezwykła historia powstania książki elektronicznej

Ebook – niezwykła historia powstania książki elektronicznej

Dla wielu czytelników książek, atrakcyjna jest nie tylko sama czynność czytania, ale także ta z chwil, gdy w księgarni pojawiają się nowości czytelnicze, prezentowane przez dane wydawnictwo. Nie każdy tytuł będzie hitem, nie wszystkie pozycje są to kasowe bestsellery. Jakkolwiek, dla wielu, z pewnością, książki to sens życia, niezależnie od tematyki czy liczby stron. Również przez Polskę przechodzi boom na książki elektroniczne. Klasyczny book zmienił się w e book, a e książki co roku są coraz bardziej popularne. Czy wiesz jednak, że ebooki miały swoje początki już w latach 30. XX wieku? Jaka jest ich historia? Czym właściwie są ebooki? Czy spośród książek elektronicznych najpopularniejsze są lektury szkolne? Na jakich urządzeniach możemy czytać ebooki?

Z jakimi objawami należy udać się do urologa?

Z jakimi objawami należy udać się do urologa?

Zaburzenia mikcji, ból w okolicach pęcherza lub w trakcie oddawania moczu, parcie na pęcherz – to objawy, których nie wolno bagatelizować. Mogą świadczyć o rozwoju chorób układu moczowo-płciowego. Kiedy warto wybrać się do urologa?

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Czytanie książek – w zależności od ich rodzaju – może być zarówno kształcące, jak i emocjonujące czy odprężające. Ten rodzaj rozrywki posiada cały szereg zalet przy znikomej ilości wad. Czytanie rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację, pamięć, wpływa na efektywność pracy mózgu i wzbogaca nasze słownictwo. A co ze słuchaniem książek? Czy ono także wywiera korzystny wpływ na odbiorcę danej lektury? Zdecydowanie tak, zwłaszcza, jeśli wspomnianym słuchaczem jest dziecko. Oto 3 korzyści płynące z czytania najmłodszym.

Co zrobić by wyróżnić firmę na tle konkurencji?

Co zrobić by wyróżnić firmę na tle konkurencji?

Jak wiemy, wybicie się w “tłumie internetowym” nie jest prostą sprawą, a wchodzi w to wiele czynników, które muszą się ze sobą zgrać, poczynając od klucza całego projektu, jakim jest misja i wizja firmy, aż po stworzenie zachęcającej strony internetowej i odpowiednie wypromowanie w Social Mediach oraz w wyszukiwarce Google. Rozszerzymy kilka z tych przykładów, które stanowią nieodłączny element dobrze prosperującej i mającej szansę się wyróżnić firmy.