Ile kosztuje prywatna szkoła podstawowa?

Ile kosztuje prywatna szkoła podstawowa?

Większość uczniów w Polsce uczy się w szkołach publicznych, które są ogólnodostępne i umożliwiają bezpłatne kształcenie zarówno w podstawówce, jak i liceum czy technikum. Szkoły prywatne w Polsce kojarzą się z niższym poziomem i wysokimi kosztami, a idea niepublicznych szkół przywodzi na myśl uczniów zagranicznych placówek, dzieci arystokratów czy celebrytów. Czy prywatna podstawówka faktycznie kosztuje tak dużo i kształci gorzej niż publiczna? Sprawdzamy!

Uniwersytet Harvarda ciekawostki

Uniwersytet Harvarda ciekawostki

Gdzie i kiedy założony został Uniwersytet Harvarda? Ilu studentów uczęszcza do Harvardu? Czy wiecie, że… Uniwersytet Harvarda jest najbogatszą uczelnią na świecie? Absolwenci Harvardu zdobyli 48 Nagród Pulitzera, 10 Oscarów, 110 medali olimpijskich.

Jak wybrać dobre pióro dla pierwszoklasisty?

Jak wybrać dobre pióro dla pierwszoklasisty?

Pierwsze dni w szkolnej ławce, pierwsze poważne lekcje, pierwsze litery, cyfry i obliczenia. Jak w tym ogromnie trudnym dla dziecka czasie, my rodzice, możemy je wspomóc. W jaki sposób ułatwić mu najprostsze czynności, jak choćby pisanie? Jest na to sposób! By nie przemęczać delikatnej rączki pierwszaka, koniecznie dopasujmy mu odpowiedni gadżet piśmienniczy, czyli najlepsze pióro dla pierwszoklasisty. Ciekawi, jak to zrobić? Koniecznie zostańcie z nami. Zachęcamy do dalszej lektury.