
E-dziekanat – skuteczny i intuicyjny pomocnik studenta
E-dziekanat to uczelniany system informacyjny, za pomocą którego studenci mogą zdalnie uzyskać informacje o wszystkim, co związane ze studiami. Sprawdź, dlaczego warto korzystać z e-dziekanatu.
E-dziekanat to uczelniany system informacyjny, za pomocą którego studenci mogą zdalnie uzyskać informacje o wszystkim, co związane ze studiami. Sprawdź, dlaczego warto korzystać z e-dziekanatu.
Współcześni ludzie lubią łączyć przyjemne z pożytecznym i przeplatać obowiązki nagrodami. Szczególnie dzieci i młodzież, jako grupa uczniów o najbardziej chłonnych, plastycznych umysłach, może czerpać ogromne korzyści edukacyjne z interaktywnych form nauki. Dlaczego zatem nie spróbować zagranicznych warsztatów językowych?
Studia za granicą to temat coraz bardziej popularny wśród licealistów. Edukacja na jednej z uczelni w Danii, Holandii, Niemczech, czy Wielkiej Brytanii daje niezastąpione doświadczenie studiowania w obcym kraju, doskonale przygotowuje uczniów do wejścia na późniejszy rynek pracy poprzez praktyczne podejście do zajęć, a także jest niezapomnianą przygodą z przyjaźniami trwającymi całe życie. Od czego zacząć swoje przygotowania?
Dzień Edukacji Narodowej jest to święto oświaty i szkolnictwa ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Dlaczego Dzień Edukacji Narodowej obchodzi się 14 października?
Wiele młodych osób decyduje się skończyć liceum, ponieważ jako nastolatkowie nie mają jeszcze pomysłu, co chcieliby robić w życiu. Często jednak okazuje się, że po skończeniu szkoły średniej studia nie są ich marzeniem, a po maturze nie mają zbyt dużych szans na rynku pracy, ponieważ nie mają doświadczenia ani praktycznych umiejętności niezbędnych do wykonywania danego zawodu. Najlepszym wyjściem okazuje się wtedy szkoła policealna, która oferuje szkolenia i kursy zawodowe dla osób, które ukończyły już szkołę średnią, ale chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.
Większość uczniów w Polsce uczy się w szkołach publicznych, które są ogólnodostępne i umożliwiają bezpłatne kształcenie zarówno w podstawówce, jak i liceum czy technikum. Szkoły prywatne w Polsce kojarzą się z niższym poziomem i wysokimi kosztami, a idea niepublicznych szkół przywodzi na myśl uczniów zagranicznych placówek, dzieci arystokratów czy celebrytów. Czy prywatna podstawówka faktycznie kosztuje tak dużo i kształci gorzej niż publiczna? Sprawdzamy!