Studia podyplomowe Home design – czy warto? 

Studia podyplomowe Home design – czy warto? 

Studia podyplomowe Home design – czy warto?  Zmiana kariery zawodowej możliwa jest w każdym wieku. Dla osób chcących realizować swoje pasje i łączyć je z pracą przygotowano szereg kierunków, które umożliwiają solidne przygotowanie do pracy w nowym zawodzie. Jednym z...
Blogowanie – jak zarabiać na pisaniu?

Blogowanie – jak zarabiać na pisaniu?

Blogowanie to dla wielu nie tylko chęć podzielenia się z innym swoją pasją czy wiedzą na dany temat, ale również możliwość zarobku. Czołowi blogerzy mogą liczyć na miesięczne zarobki rzędu kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zależy to jednak od branży, w której działają, a także konkurencji. Zarabiać na blogu możemy na różne sposoby. Pozwala nam to rozwinąć bloga, a z czasem może stać się naszym głównym źródłem dochodu.

Czy obecnie wykorzystujemy zawsze najlepsze usługi?

Czy obecnie wykorzystujemy zawsze najlepsze usługi?

Jako konsumenci na pewno w ostatniej dekadzie staliśmy się o wiele bardziej zorientowani w tym, co jest nam oferowane przez przedsiębiorców. Czy jednak za każdym razem rzeczywiście koncentrujemy się na jakości i jesteśmy w stanie zweryfikować bardzo szybko te kluczowe zagadnienia, które będą dotyczyły konkretnej usługi albo produktu? Coraz lepiej radzimy sobie z wyszukiwaniem informacji, ale niejednokrotnie też będziemy mieli problem z tym, aby skoncentrować się na ofertach najbardziej pragmatycznych i popularnych. Po prostu najzwyczajniej w świecie często nie mamy na to czasu.

Czy zegarmistrz to zapomniany zawód?

Czy zegarmistrz to zapomniany zawód?

Od 200 lat zegarmistrzowie byli formatowani w celu poprawy precyzji swoich mechanizmów. Pewnego dnia przyszedł kwarc, o wiele bardziej precyzyjny niż najlepsze kalibry setowe. Japończycy zabrali się do tego od końca lat sześćdziesiątych. Wierzyło w to wielu szefów do tego stopnia, że postawili wszystko na tę rewolucję technologiczną. Mylili się, ponieważ sektor straciłby dwie trzecie miejsc pracy w ciągu dziesięciu lat, co przyniosłoby wraz z jego upadkiem nieodwracalną utratę historycznych skarbów przemysłu. Fabryki, każda mająca własną produkcję mechanizmów mechanicznych, zamykały się jedna po drugiej.

Studia MBA – i co dalej?

Studia MBA – i co dalej?

Ukończyłeś studia MBA? A może dopiero zastanawiasz się, czy nie pokierować swojej ścieżki edukacji w tę właśnie stronę? Być może nawet przeglądasz konkretne programy MBA i zastanawiasz się nad ich praktycznym zastosowaniem. Niezależnie od tego, w którym miejscu się znajdujesz, warto już teraz zastanowić się, jak spożytkować uzyskanie dyplomu MBA w praktyce. Powszechnie wiadomo przecież, że żadne studia podyplomowe same w sobie nie stanowią jeszcze kamienia milowego. Podpowiadamy, czym zajmują się i czym mogą zajmować absolwenci studiów podyplomowych na tym wyjątkowym kierunku?

Wybór najlepszego kierunku studiów

Wybór najlepszego kierunku studiów

Wybór najlepszego dla Ciebie kierunku studiów może być trudną decyzją. Przed dokonaniem wyboru należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Poniżej znajdziesz niektóre czynniki, które należy w sposób szczególny wziąć pod uwagę.

Myślenie krytyczne – na czym polega?

Myślenie krytyczne – na czym polega?

Myślenie krytyczne jest uważnym rozważaniem jakiegoś przekonania i polega na jego wnikliwej analizie oraz dokładnej weryfikacji. Osoby wyróżniające się umiejętnością krytycznego myślenia, przy podejmowaniu decyzji starają się najpierw dogłębnie zrozumieć dany problem, by dopiero potem formułować wnioski na jego temat. Krytyczne myślenie jest sposobem na samodzielne zdobywanie doświadczeń i obserwacji, bez korzystania z innej przypuszczalnej formy wiedzy o charakterze medialnym lub naukowym.

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Czytanie książek – w zależności od ich rodzaju – może być zarówno kształcące, jak i emocjonujące czy odprężające. Ten rodzaj rozrywki posiada cały szereg zalet przy znikomej ilości wad. Czytanie rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację, pamięć, wpływa na efektywność pracy mózgu i wzbogaca nasze słownictwo. A co ze słuchaniem książek? Czy ono także wywiera korzystny wpływ na odbiorcę danej lektury? Zdecydowanie tak, zwłaszcza, jeśli wspomnianym słuchaczem jest dziecko. Oto 3 korzyści płynące z czytania najmłodszym.

Co zrobić by wyróżnić firmę na tle konkurencji?

Co zrobić by wyróżnić firmę na tle konkurencji?

Jak wiemy, wybicie się w “tłumie internetowym” nie jest prostą sprawą, a wchodzi w to wiele czynników, które muszą się ze sobą zgrać, poczynając od klucza całego projektu, jakim jest misja i wizja firmy, aż po stworzenie zachęcającej strony internetowej i odpowiednie wypromowanie w Social Mediach oraz w wyszukiwarce Google. Rozszerzymy kilka z tych przykładów, które stanowią nieodłączny element dobrze prosperującej i mającej szansę się wyróżnić firmy.

Twój angielski wciąż kuleje? Ucz się angielskiego online

Twój angielski wciąż kuleje? Ucz się angielskiego online

Czy wiesz, co jest najważniejsze w nauczaniu języka angielskiego? Słownictwo? Gramatyka? Nie! Najważniejsza jest odwaga i jak najczęstsze mówienie po angielsku, choćby z błędami, zwłaszcza jeśli ktoś może je wychwycić i poprawić. Tylko w ten sposób przełamiesz dotychczasowe bariery i nauczysz się płynnie porozumiewać w tym języku. Jak zatem powinna wyglądać nauka angielskiego online?