Jak sprawić, aby nauka angielskiego dla dzieci była przyjemnością?

dzieci, języki obce, Nauka

nauka angielskiego dla dzieci

Nauka angielskiego dla dzieci może być przyjemna i jest na to przynajmniej kilka sposobów! Jeżeli martwisz się, że Twoje dziecko będzie skazane na zakuwanie słówek, żmudne ćwiczenia gramatyki i wypełnianie niekończących się zadań – mamy dobrą wiadomość. Już od dawna istnieją o wiele przyjemniejsze, a co za tym idzie – także skuteczniejsze metody. Specjaliści z zakresu edukacji dzieci są zgodni, że maluchy uczą się najlepiej poprzez zabawę.

Choć z perspektywy dorosłych zabawa może wyglądać na bezproduktywne marnowanie czasu, nic bardziej mylnego. Jest to naturalny, wrodzony mechanizm. Widać to dobrze w przypadku zwierząt. Małe lwiątka podgryzają się, ciągną matkę za ogon, wspinają się na jej grzbiet, baraszkują, próbują polować jeden na drugiego. Choć wygląda to na beztroskie harce, to uczy ich to polowania oraz zachowań stadnych. Podobnie jest z naszymi dziećmi.

Wspólna zabawa uczy dzieci, do którego momentu mogą się posunąć, przyjmują rolę lidera, dowiadują się, jak działa świat, jakie czekają ich konsekwencje itd. Nie inaczej jest z nauką języków! Pamiętajmy, że nasz kilkulatek jeszcze niedawno nie umiał mówić w ogóle, a co dopiero w obcym języku. Nauka angielskiego dla dzieci może wiele zyskać na tym, że dziecko jest na wczesnym etapie rozwoju. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej!

nauka angielskiego dla dzieci

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego od małego?

Angielski to język, którym możemy porozumieć się niemal na całym świecie! Przydaje się w szkole i na studiach oraz oczywiście w pracy. Bez umiejętności swobodnego posługiwania się nim możemy zapomnieć o dobrej posadzie w międzynarodowej firmie czy stypendium. Nie ma zatem wątpliwości, że nauka angielskiego dla dzieci ma sens! Ale co z faktem, że im szybciej, tym lepiej? Przede wszystkim działa tu pozytywnie kwestia wieku dzieci. Dla malucha wszystko jest nowe, nieznane i obce. Uczy się chodzenia, mówienia, wyrażania emocji. Przez pierwsze lata naszego życia, jesteśmy wręcz stworzeni do nauki. Dobrze jest wykorzystać ten moment, by jak najwięcej osiągnąć jeszcze jako kilkulatek.

Nauka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym powinna być prowadzona w formie zabaw i gier. Jeżeli na tak wczesnym etapie zniechęcimy dzieci do procesu edukacji i pokażemy im, że lekcje to tylko żmudna praca, z pewnością odbije się nam to czkawką. Jedną ze szkół, która doskonale o tym wie, jest Novakid. Ta międzynarodowa szkoła online uczy dzieci już od czwartego roku życia. Dzięki temu mają spore doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Ich platforma pełna jest gier i zabaw, a w czasie lekcji nauczyciele korzystają z różnych metod, w tym nawet wycieczek VR, aby pokazać dzieciom, jak wspaniała potrafi być nauka.

kursy angielskiego dla dzieci

Sposoby na przyjemną naukę angielskiego

Jeżeli chcemy zapewnić, by dzieci czerpały z edukacji przyjemność, musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach.

  • Uczmy przez zabawę. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której dziecko będzie kojarzyło naukę jedynie jako coś nieprzyjemnego, nudnego czy stresującego.
  • Zadbajmy o bezpieczną atmosferę. Oczywiście krzyki czy robienie wyrzutów absolutnie nie wchodzi w grę! Dodatkowo pomyślmy o nauce z domu – dziecko będzie czuło się bezpieczniej w znanym środowisku.
  • Nagradzajmy i chwalmy. Pozytywna motywacja działa o wiele lepiej niż ta napędzana strachem czy wstydem. Pokażmy dziecku, że postępy to coś, z czego powinno być dumne!
  • Postawmy na przyjaznego nauczyciela. Nie każdy nadaje się na takie stanowisko. Dlatego powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy nauka angielskiego dla dzieci będzie prowadzona pod okiem doświadczonej osoby z pasją, która odznacza się dobrym podejściem do dzieci.

nauka angielskiego dla dzieci w domu

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Zespół Downa ciekawostki

Zespół Downa ciekawostki

Zespół Downa to zespół wad wrodzonych. Czym jest spowodowany zespół Downa? Skąd wzięła się nazwa choroby? Jakie są charakterystyczne cechy wyglądu osób z zespołem Downa?

Efekty po przeszczepie włosów w Turcji

Efekty po przeszczepie włosów w Turcji

Przeszczep włosów u mężczyzn i kobiet jest jedynym skutecznym rozwiązaniem walki z łysieniem. Jest to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej wykonywany w znieczuleniu miejscowym, który polega na przeszczepieniu mieszków włosowych (graftów) z obszarów ciała nieulegających łysieniu, głównie potylicy (miejsca dawcze) na obszary pozbawione owłosienia (miejsca biorcze). Ta sama osoba jest jednocześnie dawca i biorcą. Transplantacja włosów jest niezawodna w walce z łysieniem.

Azot ciekawostki

Azot ciekawostki

Azot jest pierwiastkiem chemicznym o symbolu N. Ma liczbę atomową 7. Jaką gęstość ma azot? W jakiej temperaturze wrze azot? Jaką masę atomową ma azot?