Jak sprawić, aby nauka angielskiego dla dzieci była przyjemnością?

dzieci, języki obce, Nauka

nauka angielskiego dla dzieci

Nauka angielskiego dla dzieci może być przyjemna i jest na to przynajmniej kilka sposobów! Jeżeli martwisz się, że Twoje dziecko będzie skazane na zakuwanie słówek, żmudne ćwiczenia gramatyki i wypełnianie niekończących się zadań – mamy dobrą wiadomość. Już od dawna istnieją o wiele przyjemniejsze, a co za tym idzie – także skuteczniejsze metody. Specjaliści z zakresu edukacji dzieci są zgodni, że maluchy uczą się najlepiej poprzez zabawę.

Choć z perspektywy dorosłych zabawa może wyglądać na bezproduktywne marnowanie czasu, nic bardziej mylnego. Jest to naturalny, wrodzony mechanizm. Widać to dobrze w przypadku zwierząt. Małe lwiątka podgryzają się, ciągną matkę za ogon, wspinają się na jej grzbiet, baraszkują, próbują polować jeden na drugiego. Choć wygląda to na beztroskie harce, to uczy ich to polowania oraz zachowań stadnych. Podobnie jest z naszymi dziećmi.

Wspólna zabawa uczy dzieci, do którego momentu mogą się posunąć, przyjmują rolę lidera, dowiadują się, jak działa świat, jakie czekają ich konsekwencje itd. Nie inaczej jest z nauką języków! Pamiętajmy, że nasz kilkulatek jeszcze niedawno nie umiał mówić w ogóle, a co dopiero w obcym języku. Nauka angielskiego dla dzieci może wiele zyskać na tym, że dziecko jest na wczesnym etapie rozwoju. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej!

nauka angielskiego dla dzieci

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego od małego?

Angielski to język, którym możemy porozumieć się niemal na całym świecie! Przydaje się w szkole i na studiach oraz oczywiście w pracy. Bez umiejętności swobodnego posługiwania się nim możemy zapomnieć o dobrej posadzie w międzynarodowej firmie czy stypendium. Nie ma zatem wątpliwości, że nauka angielskiego dla dzieci ma sens! Ale co z faktem, że im szybciej, tym lepiej? Przede wszystkim działa tu pozytywnie kwestia wieku dzieci. Dla malucha wszystko jest nowe, nieznane i obce. Uczy się chodzenia, mówienia, wyrażania emocji. Przez pierwsze lata naszego życia, jesteśmy wręcz stworzeni do nauki. Dobrze jest wykorzystać ten moment, by jak najwięcej osiągnąć jeszcze jako kilkulatek.

Nauka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym powinna być prowadzona w formie zabaw i gier. Jeżeli na tak wczesnym etapie zniechęcimy dzieci do procesu edukacji i pokażemy im, że lekcje to tylko żmudna praca, z pewnością odbije się nam to czkawką. Jedną ze szkół, która doskonale o tym wie, jest Novakid. Ta międzynarodowa szkoła online uczy dzieci już od czwartego roku życia. Dzięki temu mają spore doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Ich platforma pełna jest gier i zabaw, a w czasie lekcji nauczyciele korzystają z różnych metod, w tym nawet wycieczek VR, aby pokazać dzieciom, jak wspaniała potrafi być nauka.

kursy angielskiego dla dzieci

Sposoby na przyjemną naukę angielskiego

Jeżeli chcemy zapewnić, by dzieci czerpały z edukacji przyjemność, musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach.

  • Uczmy przez zabawę. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której dziecko będzie kojarzyło naukę jedynie jako coś nieprzyjemnego, nudnego czy stresującego.
  • Zadbajmy o bezpieczną atmosferę. Oczywiście krzyki czy robienie wyrzutów absolutnie nie wchodzi w grę! Dodatkowo pomyślmy o nauce z domu – dziecko będzie czuło się bezpieczniej w znanym środowisku.
  • Nagradzajmy i chwalmy. Pozytywna motywacja działa o wiele lepiej niż ta napędzana strachem czy wstydem. Pokażmy dziecku, że postępy to coś, z czego powinno być dumne!
  • Postawmy na przyjaznego nauczyciela. Nie każdy nadaje się na takie stanowisko. Dlatego powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy nauka angielskiego dla dzieci będzie prowadzona pod okiem doświadczonej osoby z pasją, która odznacza się dobrym podejściem do dzieci.

nauka angielskiego dla dzieci w domu

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Materiały Edukacyjne do Druku: Narzędzie dla Nauczycieli i Rodziców

Materiały Edukacyjne do Druku: Narzędzie dla Nauczycieli i Rodziców

W dobie cyfryzacji i powszechnego dostępu do internetu, edukacja przechodzi dynamiczne zmiany. Coraz częściej sięgamy po materiały edukacyjne do druku, które stanowią świetne wsparcie zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców. Drukowane zasoby edukacyjne umożliwiają prowadzenie ciekawych zajęć i rozwijanie umiejętności dzieci w różnym wieku. W artykule omówimy, dlaczego warto korzystać z takich materiałów, jakie są ich główne zalety oraz jakie konkretnie zasoby warto mieć w swoim arsenale.

21 ciekawostek o języku

21 ciekawostek o języku

Czy wiecie że.. Najdłuższy ludzki język ma 9,75 cm, tygrysa język jest szorstki jak papier ścierny.. Gdzie pokazuje się język na powitanie?

24 ciekawostki o diamentach

24 ciekawostki o diamentach

Jakie diamenty są najdroższe? W jakich krajach występują złoża diamentów? Czym różni się brylant od diamentu? Skąd pochodzi nazwa diament? Diament ciekawostki

54 ciekawostki o mózgu

54 ciekawostki o mózgu

Na czym polega urwanie filmy? Dlaczego nie pamiętamy jak byliśmy niemowlakami? Czym jest “Efekt Google”? Czy to prawda, że wykorzystujemy tylko 10% mózgu?