Jaki kurs masażu warto zrobić?

porady, relaks, zdrowie

masaż

Masaż to dla wielu najlepsza forma regeneracji ciała, ale także rodzaj odnowy psychicznej. Już same okoliczności zewnętrzne, jakie towarzyszą temu zabiegowi, nastrajają relaksacyjnie. Znajdując się w pozycji leżącej na miękkim fotelu pośród ciszy lub przy włączonej uspokajającej muzyce tylko wyczekujemy przyjemnych dla naszego ciała doznań. Masaż w swej definicji jest zabiegiem fizjoterapeutycznym, podczas którego nasze tkanki mięśniowe są poddawane ruchom zewnętrznym, mającym na celu sprężynowanie i rozciąganie naszych mięśni.

To mechaniczne działanie stymuluje nasze ciało do prawidłowego funkcjonowania. Natomiast chcąc być tym, który ofiarowuje innym ten jakże zdrowotny zabieg, powinniśmy zrealizować odpowiedni ku temu kurs doszkalający. Zatem aby wiedzieć, jak robić masaż, musisz zdobyć konkretną wiedzę, a tę przekaże Wam Akademia Masażu.

Jakie są rodzaje masażu?

Zalet masażu jest wiele i poświadczy o nich zarówno ten, który jest masowany, jak i każdy wyspecjalizowany masażysta. Aby być dobrym masażystą, należy być też dobrym teoretykiem, który jest w pełni świadomy, jakie efekty niesie jego praca. Ponadto technik, które są wykorzystywane w tym niezwykle popularnym zabiegu fizjoterapeutycznym, jest wiele. Rzecz jasna w naszej Akademii Masażu oferujemy szeroką gamę kursów, które pozwolą Wam opanować stylów masażu.

Masaż Ajurweda Abhyanga jest chętnie wybierany przez przyszłych kursantów. Abhyanga oznacza „namaszczenie”. To określenie nie bez powodu przywodzi na myśl bardziej duchowe i psychiczne aspekty masażu. Otóż masaż ajurwedyjski ma na celu wywołanie stanu całkowitego relaksu. Według hinduskiej filozofii ciało i dusza są ze sobą nierozerwalnie związane, toteż pielęgnacja ciała jest drogą do osiągniecia spokoju ducha.

Masaż wsparty o stosowanie jogi i medytację może przynieść doskonałe efekty. Drugi rodzaj masażu ajurwedyjskiego to Ajurweda Shirodhara. Polega on jednak na skoncentrowaniu swych działań na pojedynczym fragmencie ciała. Jest nim tzw. trzecie oko, czyli obszar między jednym a drugim okiem. Masaż odbywa się przy użyciu specjalnego oleju ajurwedyjskiego lub gotowanego mleka z dodatkiem ziół.

Istnieją także masaże udoskonalone o dodatkowe akcesoria. Na przykład masaż Kamieniami Ratnaabhyanga to, jak sama nazwa wskazuje, zabieg wzbogacony nie tylko o olejek ajurwedyjski, lecz także o specjalne kamienie półszlachetne i kryształy górskie, które służą do bezpośredniego masowania. Masaż Turecki lub Marokański Hammam to kąpiel przy wykorzystaniu specjalnego czarnego mydła pośród pieniącej się piany i unoszących się w powietrzu aromatów.

Powyżej przedstawione techniki stanowią tylko część, tych których nauczenie się oferujemy. Jako Akademia Masażu „Karuna” oferujemy wysokiej jakości kursy, o czym świadczy m.in. certyfikat naszego członkostwa w Polskiej Izbie Szkoleniowej. Jest to organ zrzeszający wszystkie najważniejsze firmy szkoleniowe i doradcze na terenie całej Polski.

Jako Akademia Masażu szkolimy przyszłych masażystów, po to, by mogli oni oficjalnie wykonywać swój fach, a także po to, by krzewili oni wiedzę o tej jakże pożytecznej praktyce.

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Spawarki TIG – praktyczne i uniwersalne urządzenia, które warto mieć w swoim warsztacie

Spawarki TIG – praktyczne i uniwersalne urządzenia, które warto mieć w swoim warsztacie

Spawarki TIG są urządzeniami, które umożliwiają ręczne lub automatyczne spawanie elektrodami nietopliwymi. Ich największą zaletą, która decyduje o wyborze, jest czysta i wysokiej jakości spoina. Spawarki TIG działają na prąd stały i zmienny. To także dość łatwe w obsłudze urządzenia, z którym poradzi sobie nawet mało wprawiona w temat osoba.

Wycieczka na Zanzibar – wybierz atrakcje dla aktywnych!

Wycieczka na Zanzibar – wybierz atrakcje dla aktywnych!

W ostatnich latach turyści pokochali Zanzibar: pocztówkowe plaże, lazurową wodę, luksusowe hotele, afrykański klimat i kulturę, dostępne od ręki świeże, tropikalne owoce i atmosferę miejsca. Życie na Zanzibarze płynie zgodnie z filozofią „pole pole”, czyli powolutku. Wakacje w tym miejscu będą zderzeniem europejskiej kultury pośpiechu i niecierpliwości, ze spokojnym i wyluzowanym podejściem lokalnych mieszkańców.

Jak dbać o włosy? Podstawowe porady pielęgnacyjne

Jak dbać o włosy? Podstawowe porady pielęgnacyjne

Zdrowe, lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Prawidłowo dobrane kosmetyki mogą zdziałać cuda, nawet w przypadku najbardziej zniszczonych kosmyków. Regularna pielęgnacja pozwoli zapewnić im piękny, naturalny wygląd. Kosmetyki wzmocnią strukturę włosa, a także nawilżą skórę głowy. Jak zadbać o kondycję włosów? Oto kilka rad, które pomogą Ci na co dzień!