Jaki kurs masażu warto zrobić?

porady, relaks, zdrowie

masaż

Masaż to dla wielu najlepsza forma regeneracji ciała, ale także rodzaj odnowy psychicznej. Już same okoliczności zewnętrzne, jakie towarzyszą temu zabiegowi, nastrajają relaksacyjnie. Znajdując się w pozycji leżącej na miękkim fotelu pośród ciszy lub przy włączonej uspokajającej muzyce tylko wyczekujemy przyjemnych dla naszego ciała doznań. Masaż w swej definicji jest zabiegiem fizjoterapeutycznym, podczas którego nasze tkanki mięśniowe są poddawane ruchom zewnętrznym, mającym na celu sprężynowanie i rozciąganie naszych mięśni.

To mechaniczne działanie stymuluje nasze ciało do prawidłowego funkcjonowania. Natomiast chcąc być tym, który ofiarowuje innym ten jakże zdrowotny zabieg, powinniśmy zrealizować odpowiedni ku temu kurs doszkalający. Zatem aby wiedzieć, jak robić masaż, musisz zdobyć konkretną wiedzę, a tę przekaże Wam Akademia Masażu.

Jakie są rodzaje masażu?

Zalet masażu jest wiele i poświadczy o nich zarówno ten, który jest masowany, jak i każdy wyspecjalizowany masażysta. Aby być dobrym masażystą, należy być też dobrym teoretykiem, który jest w pełni świadomy, jakie efekty niesie jego praca. Ponadto technik, które są wykorzystywane w tym niezwykle popularnym zabiegu fizjoterapeutycznym, jest wiele. Rzecz jasna w naszej Akademii Masażu oferujemy szeroką gamę kursów, które pozwolą Wam opanować stylów masażu.

Masaż Ajurweda Abhyanga jest chętnie wybierany przez przyszłych kursantów. Abhyanga oznacza „namaszczenie”. To określenie nie bez powodu przywodzi na myśl bardziej duchowe i psychiczne aspekty masażu. Otóż masaż ajurwedyjski ma na celu wywołanie stanu całkowitego relaksu. Według hinduskiej filozofii ciało i dusza są ze sobą nierozerwalnie związane, toteż pielęgnacja ciała jest drogą do osiągniecia spokoju ducha.

Masaż wsparty o stosowanie jogi i medytację może przynieść doskonałe efekty. Drugi rodzaj masażu ajurwedyjskiego to Ajurweda Shirodhara. Polega on jednak na skoncentrowaniu swych działań na pojedynczym fragmencie ciała. Jest nim tzw. trzecie oko, czyli obszar między jednym a drugim okiem. Masaż odbywa się przy użyciu specjalnego oleju ajurwedyjskiego lub gotowanego mleka z dodatkiem ziół.

Istnieją także masaże udoskonalone o dodatkowe akcesoria. Na przykład masaż Kamieniami Ratnaabhyanga to, jak sama nazwa wskazuje, zabieg wzbogacony nie tylko o olejek ajurwedyjski, lecz także o specjalne kamienie półszlachetne i kryształy górskie, które służą do bezpośredniego masowania. Masaż Turecki lub Marokański Hammam to kąpiel przy wykorzystaniu specjalnego czarnego mydła pośród pieniącej się piany i unoszących się w powietrzu aromatów.

Powyżej przedstawione techniki stanowią tylko część, tych których nauczenie się oferujemy. Jako Akademia Masażu „Karuna” oferujemy wysokiej jakości kursy, o czym świadczy m.in. certyfikat naszego członkostwa w Polskiej Izbie Szkoleniowej. Jest to organ zrzeszający wszystkie najważniejsze firmy szkoleniowe i doradcze na terenie całej Polski.

Jako Akademia Masażu szkolimy przyszłych masażystów, po to, by mogli oni oficjalnie wykonywać swój fach, a także po to, by krzewili oni wiedzę o tej jakże pożytecznej praktyce.

materiał zewnętrzny

Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce

Balmain – kosmetyki do włosów z półki premium. Czy warto je kupić?

Balmain – kosmetyki do włosów z półki premium. Czy warto je kupić?

Pielęgnacja włosów jest dla wielu osób tajemnicą, dla innych pasją, a jeszcze dla innych sztuką, którą próbują zrozumieć. Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów wybrać, by cieszyć się nienagannym wyglądem swojej fryzury? Czy kosmetyki do włosów marki Balmain faktycznie są tak dobre, że warto w nie zainwestować? Jeśli jesteście ciekawi, czy rzeczywiście warto przetestować kosmetyki do włosów z półki premium i na które produkty z asortymentu Balmain Hair zwrócić uwagę – koniecznie czytajcie dalej!

USG jamy brzusznej, czyli jak w sposób bezpieczny kontrolować stan swojego zdrowia

USG jamy brzusznej, czyli jak w sposób bezpieczny kontrolować stan swojego zdrowia

Żyjemy w czasach, kiedy jesteśmy znacznie bardziej świadomi. Interesujemy się zdrowym żywieniem, wiemy, jak ważne jest uprawianie sportu dla stanu naszego organizmu. Staramy się także przestrzegać regularnych wizyt u lekarza, wiemy też, jak ważna jest profilaktyka. Takie postępowanie na pewno wpływa wydłużenie średniej długości życia. USG jamy brzusznej – dlaczego bardzo ważne jest jego regularne przeprowadzanie?

Zadbaj o kondycję organizmu zimą

Zadbaj o kondycję organizmu zimą

Zima jest bardzo trudnym okresem dla naszego organizmu. Czapki i szale uszkadzają troskliwie pielęgnowane włosy. Szaruga i słota za oknami sprawiają, że mamy mniej energii i z trudem wchodzimy w kolejne dni. Odczuwamy wiele drobnych dolegliwości, takich jak przeziębienia, bóle stawów czy kłopoty z zatokami. Jak można sobie pomóc w nierównej walce z siłami natury?