Jaki kurs masażu warto zrobić?

porady, relaks, zdrowie

masaż

Masaż to dla wielu najlepsza forma regeneracji ciała, ale także rodzaj odnowy psychicznej. Już same okoliczności zewnętrzne, jakie towarzyszą temu zabiegowi, nastrajają relaksacyjnie. Znajdując się w pozycji leżącej na miękkim fotelu pośród ciszy lub przy włączonej uspokajającej muzyce tylko wyczekujemy przyjemnych dla naszego ciała doznań. Masaż w swej definicji jest zabiegiem fizjoterapeutycznym, podczas którego nasze tkanki mięśniowe są poddawane ruchom zewnętrznym, mającym na celu sprężynowanie i rozciąganie naszych mięśni.

To mechaniczne działanie stymuluje nasze ciało do prawidłowego funkcjonowania. Natomiast chcąc być tym, który ofiarowuje innym ten jakże zdrowotny zabieg, powinniśmy zrealizować odpowiedni ku temu kurs doszkalający. Zatem aby wiedzieć, jak robić masaż, musisz zdobyć konkretną wiedzę, a tę przekaże Wam Akademia Masażu.

Jakie są rodzaje masażu?

Zalet masażu jest wiele i poświadczy o nich zarówno ten, który jest masowany, jak i każdy wyspecjalizowany masażysta. Aby być dobrym masażystą, należy być też dobrym teoretykiem, który jest w pełni świadomy, jakie efekty niesie jego praca. Ponadto technik, które są wykorzystywane w tym niezwykle popularnym zabiegu fizjoterapeutycznym, jest wiele. Rzecz jasna w naszej Akademii Masażu oferujemy szeroką gamę kursów, które pozwolą Wam opanować stylów masażu.

Masaż Ajurweda Abhyanga jest chętnie wybierany przez przyszłych kursantów. Abhyanga oznacza „namaszczenie”. To określenie nie bez powodu przywodzi na myśl bardziej duchowe i psychiczne aspekty masażu. Otóż masaż ajurwedyjski ma na celu wywołanie stanu całkowitego relaksu. Według hinduskiej filozofii ciało i dusza są ze sobą nierozerwalnie związane, toteż pielęgnacja ciała jest drogą do osiągniecia spokoju ducha.

Masaż wsparty o stosowanie jogi i medytację może przynieść doskonałe efekty. Drugi rodzaj masażu ajurwedyjskiego to Ajurweda Shirodhara. Polega on jednak na skoncentrowaniu swych działań na pojedynczym fragmencie ciała. Jest nim tzw. trzecie oko, czyli obszar między jednym a drugim okiem. Masaż odbywa się przy użyciu specjalnego oleju ajurwedyjskiego lub gotowanego mleka z dodatkiem ziół.

Istnieją także masaże udoskonalone o dodatkowe akcesoria. Na przykład masaż Kamieniami Ratnaabhyanga to, jak sama nazwa wskazuje, zabieg wzbogacony nie tylko o olejek ajurwedyjski, lecz także o specjalne kamienie półszlachetne i kryształy górskie, które służą do bezpośredniego masowania. Masaż Turecki lub Marokański Hammam to kąpiel przy wykorzystaniu specjalnego czarnego mydła pośród pieniącej się piany i unoszących się w powietrzu aromatów.

Powyżej przedstawione techniki stanowią tylko część, tych których nauczenie się oferujemy. Jako Akademia Masażu „Karuna” oferujemy wysokiej jakości kursy, o czym świadczy m.in. certyfikat naszego członkostwa w Polskiej Izbie Szkoleniowej. Jest to organ zrzeszający wszystkie najważniejsze firmy szkoleniowe i doradcze na terenie całej Polski.

Jako Akademia Masażu szkolimy przyszłych masażystów, po to, by mogli oni oficjalnie wykonywać swój fach, a także po to, by krzewili oni wiedzę o tej jakże pożytecznej praktyce.

materiał zewnętrzny

Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce

Kogo w Polsce dotyczy obowiązek niszczenia dokumentów?

Kogo w Polsce dotyczy obowiązek niszczenia dokumentów?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, proces niszczenia i utylizacji dokumentacji zawierającej dane osobowe często jest skomplikowany — i wymaga porad profesjonalisty. Wiele osób nie rozumie, które dokumenty należy zniszczyć ze względu na ich dezaktualizację i jak przeprowadzić niszczenie dokumentów zgodnie z prawem. W tym artykule wyjaśnimy, kogo w Polsce dotyczy obowiązek niszczenia dokumentów i po jakim okresie należy zutylizować tego typu dane.

Jak zatrudnić pracownika sezonowego? Przewodnik krok po kroku

Jak zatrudnić pracownika sezonowego? Przewodnik krok po kroku

Zatrudnianie pracowników sezonowych może być ważnym elementem dla wielu branż, zwłaszcza tych związanych z turystyką, handlem detalicznym i rolnictwem. Wraz z nadchodzącym sezonem wzrasta zapotrzebowanie na dodatkową siłę roboczą, aby sprostać większej liczbie klientów i zwiększonemu zapotrzebowaniu na produkty i usługi. W tym przewodniku krok po kroku dowiesz się, jak skutecznie zatrudnić pracownika sezonowego i zagwarantować płynne funkcjonowanie Twojego biznesu.

Jak dobrać frezy do rodzaju wykonywanych prac?

Jak dobrać frezy do rodzaju wykonywanych prac?

Frezy są stosowane do obróbki różnorodnych materiałów, w tym drewna, betonu, metalu i tworzyw sztucznych. Istnieje wiele rodzajów frezów, z których każdy jest przeznaczony do specyficznych zadań. Właściwy dobór narzędzia jest zatem kluczowy. W niniejszym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni frez.

Zalety wyboru metalowych regałów – dlaczego warto

Zalety wyboru metalowych regałów – dlaczego warto

Wybór mebli przeznaczonych do pomieszczeń socjalnych, warsztatów, bibliotek, zakładów pracy czy obiektów sportowych nie jest łatwy. Takie meble powinny wyróżniać się szczególnie wysoką odpornością na zniszczenia, uderzenia czy wilgoć. Intensywnie użytkowane miejsca wymagają bardzo trwałych i wytrzymałych mebli, do których z całą pewnością zaliczyć można te wykonane z metalu.