Papierosy ciekawostki

Papierosy ciekawostki

Pierwsze papierosy z filtrem wyprodukowane zostały w 1940 roku przez markę Pall Mall. W ciągu roku wyrzucanych jest ponad 800 000 ton niedopałków (najbardziej zaśmiecający produkt na świecie). W dymie papierosowym jest ponad 7000 związków chemicznych (ponad 70 rakotwórczych).

Cygara ciekawostki

Cygara ciekawostki

José Castelar w 2016 roku trafił do księgi Rekordów Guinnessa zwijając największe na świecie cygaro. Miało 100 metrów długości i znajdowało się w nim 80 kg liści tytoniu. Zawijanie trwało 8 dni. Kurs pozwalający podjąć pracę w zawijaniu cygar trwa 9 miesięcy (zdobywanie praktyki ponad 5 lat).

Najlepsze kawy ziarniste – jak wybrać?

Najlepsze kawy ziarniste – jak wybrać?

Według statystyk dla ponad 80% Polaków picie kawy jest nieodłącznym elementem codziennego życia. Nie ma co się dziwić, prawidłowo zaparzona, dobrej jakości kawa jest jednym z najpyszniejszych napojów jakie wymyśliła ludzkość. Na co zwrócić uwagę wybierając kawę ziarnistą?

Kawa ciekawostki

Kawa ciekawostki

Ziarna kawy tak naprawdę są pestkami jagód. Rocznie na świecie wypija się ponad 400 miliardów filiżanek kawy. Filiżanka kawy bez żadnych dodatków ma tylko 1 kalorię.

Herbata ciekawostki

Herbata ciekawostki

Kto po raz pierwszy zaparzył herbatę? Czym różni się zielona herbata od czarnej? Kiedy herbata trafiła do Polski? Zielona herbata zapobiega rakowi?