Król strzelców: 10 – Cristiano Ronaldo (Real Madryt), 10 – Lionel Messi (FC Barcelona), 10 – Neymar (FC Barcelona)

Liga Mistrzów UEFA 2014/15 ciekawostki

...

1. Była to 23 edycja Ligi Mistrzów (60 Puchar Europy Mistrzów Klubowych).

2. Najwięcej goli padło w meczu fazy grupowej: AS Roma – Bayern Monachium, 1:7.

3. Legia pierwszy mecz z Celticem wygrała 4:1, a mogło być lepiej. Ivica Vrdoljak w 58. i 86. minucie nie wykorzystał rzutów karnych.

4. Drugi mecz III rundy eliminacji LM zostaje zweryfikowany na walkower 3:0 dla Celtiku. Przez to wygrana u siebie 4:1 nie dała awansu. Zabrakło jednego gola.

5. Legia przegrała walkowerem mecz, w którym prowadziła 2:0. Powodem było wprowadzenie w 86 minucie meczu Bartosza Bereszyńskiego, który nie został zgłoszony do II rundy eliminacji.

Autor: Kibic

6. Piłkarz Szachtaru Donieck – Luiz Adriano, w meczu fazy grupowej przeciwko BATE Borysow (7:0), strzelił 5 bramek.

7. Finałowy mecz odbył się na stadionie Olimpijskim w Berlinie, 6 czerwca 2015 roku (70 000 widzów).

8. Po raz pierwszy w historii Ligi Mistrzów mecz finałowy odbył się w czerwcu.

9. Był to jedyny sezon Ligi Mistrzów, w którym dwóch piłkarzy z jednej drużyny strzeliło 10 goli (Messi i Neymar z FC Barcelony).

10. BATE Borysów straciło najwięcej w historii Ligi Mistrzów bramek w rozgrywkach grupowych – 24. 2 lata później taki sam bilans uzyskała Legia Warszawa.

11. Real Madryt jako jedyny klub w historii dwukrotnie wygrał wszystkie mecze grupowe. Pierwszy raz w sezonie 2011/12.

12. Sami Khedira w tym samym roku wygrał Ligę Mistrzów z Realem Madryt i Mistrzostwo Świata z Niemcami.

13. W edycji tej ustanowiony został rekord najszybszej czerwonej kartki. Otrzymał ją Olexandr Kucher już w 2 minucie i 39 sekundzie meczu.

14. Największa frekwencja była na meczu Barcelona – Bayern Monachium (3:0) – 95 000 widzów.

15. Średnia frekwencja wynosiła około 35 700 widzów.

16. Mecze Ligi Mistrzów 2014/15 łącznie zgromadziły na stadionach (łącznie z kwalifikacjami) ponad 6,1 milionów osób.

17. W finale Neymar ustanowił wynik na 3:1 dla Barcelony w 90+7 minucie.

18. Sędziowie pokazali 478 żółtych kartek (18 podwójnych), oraz 10 bezpośrednich czerwonych kartek.

19. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Lionel Messi (FC Barcelona).