Programista – zawód przyszłości

Z roku na rok obserwujemy coraz szybszy postęp technologiczny. Żyjemy w czasach, w których pralka ma większą moc obliczeniową, niż komputery naszych rodziców. Nowoczesne sprzęty otacza nas z każdej strony. Dzięki nim, mniejszym nakładem sił i czasu możemy wykonywać trudne, precyzyjne, monotonne czynności. Odpowiednio zaprojektowane maszyny są w stanie w znaczny sposób poprawić wydajność pracy. Jest to zasługa m.in. programistów. Potrafią stworzyć programy komputerowe, które staną się „mózgiem” danego urządzenia.

Pełna automatyzacja pozwala znacznie ograniczyć ludzką pracę. Czym więcej powstaje nowych urządzeń elektronicznych, tym większą mamy pewność, że ofert w tym zawodzie dla nas nie zabraknie. Odwiedzając portal jest praca możemy sprawdzić, jak bardzo pożądaną grupą zawodową są programiści.

programowanie grafika2

Programowanie od najmłodszych lat

Dzisiejsze pokolenie już od najmłodszych lat ma styczność z komputerami. Coraz częściej dzieci szybciej uczy się pisać na klawiaturze, niż na kartce papieru. Wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem jest jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu. Przeciętny 10-latek czuje się w świecie elektroniki jak ryba w wodzie. Nauka obsługi różnych programów przychodzi im w sposób naturalny. Twoje dziecko lubi gry komputerowe? Spróbuj zachęcić je do stworzenia własnej gry. Będzie to pierwszy, duży krok w stronę niezwykłego świata programistów.

Nauka programowania

Programowanie dla osoby niewtajemniczonej wydaje się być czarną magią. Rzeczywiście początki bywają trudne. Trzeba poświęcić dużo czasu na naukę, aby wpoić sobie pewne mechanizmy działania, które pozwolą nam swobodnie korzystać z danego języka programowania. Praktyka czyni mistrza. Na rynku dostępnych jest wiele książek opisujących podstawy programowania. W Internecie znajdziemy również dużo kursów, które krok po kroku wytłumaczą najtrudniejsze zagadnienia.

Warto uczyć się samemu już od najmłodszych lat. Wielu najlepszych programistów jest samoukami. W branży tej liczą się głównie umiejętności, a nie dyplom. Praca dla programistów czeka. Czym więcej potrafisz, tym więcej zarobisz. Dla najlepszych czeka wspaniała kariera w Polsce i na świecie.

Należy jednak pamiętać o tym, że programowanie nie jest dla każdego. Nie wszystkim wystarczy determinacji, aby przetrwać najtrudniejsze okresy nauki.

Cechy dobrego programisty

  • umiejętność szukania rozwiązań, rozwiązywania problemów,
  • samodzielność,
  • dokładność,
  • komunikatywność,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • kreatywność.
programowanie grafika1

Praca w Polsce czy zagranicą?

W Polsce dobry programista może zarobić bardzo duże pieniądze. Trwa walka o wykwalifikowanych specjalistów w tej branży. W innych krajach europejskich zarobki są proporcjonalnie większe. Warto na bieżąco obserwować oferty pracy w Polsce i zagranicą.

Wymagana jest znajomość języka angielskiego?

Każdy programista powinien dobrze znać język angielski. Pracując w Polsce możemy wielokrotnie dostawać zlecenia z zagranicznych firm.

Tutaj można wprowadzić tekst do wyświetlania w obrębie modułu.

Często odwiedzane:

Kategorie

Zwierzęta: