UFO ciekawostki

kosmos, zjawiska

Ostatnia aktualizacja : 2021-07-02 20:51:02

UFO

UFO to akronim słów unidentified flying object, oznaczający niezidentyfikowane obiekty latające.

Badania nad nimi rozpoczęto w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat 40.
UFO pytania

Pomóż nam udoskonalać paczki wiedzy dodając własne pytania, udzielając odpowiedzi oraz wprowadzając poprawki (skorzystaj z formularza pod pytaniami)

Co oznacza skrót UFO?

Unidentified flying object (niezidentyfikowany obiekt latający).

Odpowiedź: Mati


Dlaczego na UFO się mówi latający talerz (spodek)?

Ponieważ większość obserwowanych obiektów UFO swoim spłaszczonym, okragłym kształtem przypominały talerz (spodek).

Odpowiedź: Mati


UFO odnosi się tylko do latających pojazdów pochodzących z innych planet?

UFO to każdy niezidentyfikowany obiekt latający lub zjawisko optyczne. Nie musi pochodzić z innej planety. Może być to np. testowana potejemnie maszyna wojskowa.

Odpowiedź: Mati


Dlaczego Światowy Dzień Ufo obchodzony jest 2 lipca?

Jest to dzień upamiętniający katastrofę UFO w Roswell, która według świadków miała miejsce w 1947 roku.

Odpowiedź: Mati


Dodaj pytanie / odpowiedź
UFO ciekawostki

Pomóż nam udoskonalać paczki wiedzy dodając własne ciekawostki oraz poprawiając już istniejące (skorzystaj z formularza pod ciekawostkami)

1. W latach 50-tych zaczęto nazywać UFO latającymi spodkami.

2. Najbardziej znane wydarzenie związane z UFO miała miejsce w Roswell w stanie Nowy Meksyk (USA) 2 lipca 1947 roku. Około 22:00 lokalnego czasu zaobserwowano przelatujący obiekt w kształcie dysku o średnicy około 5 metrów poruszający się z prędkością około 800 km/h. Według świadków miał on rozbić się niedaleko Roswell. Amerykańska armia zdementowała te plotki tłumacząc, że była to katastrofa balonu meteorologicznego.

3. Od 2001 roku 2 lipca obchodzony jest Światowy Dzień UFO.

4. W 1566 roku mieszkańcy Bazylei w Szwajcarii obserwowali serię niezwykłych zjawisk na niebie. Według zachowanych opisów liczne czerwone i czarne kule „walczyły” ze sobą przed wschodzącym słońcem.

5. W regionie Bastar w Chhattisgarh (Indie) znaleziono malowidła naskalne pochodzące sprzed 10 000 lat na których znajdują się obiekty przypominające latające spodki.

6. Amerykańskie Siły Powietrzne w latach 1947-1969 brały udział w Projekcie Blue Book, którego celem było badanie UFO. Zbadano ponad 12 000 zgłoszonych obserwacji. 701 z nich nie zostało wyjaśnionych.

7. W 1961 roku miało miejsce pierwsze szeroko nagłośnione przez media uprowadzenie przez kosmitów (Barney i Betty Hill z New Hampshire w USA).

8. Krzysztof Kolumb podczas jednej z pierwszych wypraw dostrzegł dziwne światło na niebie. Mimo wielu prób nie udało się znaleźć logicznego wyjaśnienia co to mogło być.

9. W 2016 roku podczas transmisji na żywo wokół Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zauważono wiele dziwnych obiektów latających.

10. W Stanach Zjednoczonych można wykupić polisę ubezpieczeniową na wypadek porwania przez kosmitów.

Autor: Mati

Dodaj ciekawostę


Zobacz również:

Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Wady wzroku można bez przesady nazwać chorobą cywilizacyjną numer jeden. Dlatego najmniejsze kłopoty z ostrym widzeniem z bliska lub z daleka, zmęczenie oczu przy pracy z komputerem, problemy z bólami głowy i równowagą powinny nakłonić nas do skontrolowania wzroku w gabinecie okulistycznym.

Jak stosować kolagen w proszku?

Jak stosować kolagen w proszku?

Kolagen w proszku to produkt, który okaże się bardzo pomocny przy niejednej dolegliwości. Jego korzystne właściwości pozwalają między innymi utrzymać gładkość i elastyczność skóry, przyspieszyć gojenie się ran, czy też wyeliminować dolegliwości bólowe ze strony stawów. Kto powinien zdecydować się na jego zakup i jak, konkretnie, działa kolagen w proszku?

Psie zęby pod kontrolą

Psie zęby pod kontrolą

Zdrowe, mocne zęby u psa mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. To właśnie za pomocą zębów pies rozdrabnia pokarm, a od tego zależy prawidłowa praca układu trawiennego. Pies nie jest w stanie sam umyć sobie zębów, o to musi zadbać właściciel. Jak pielęgnować zęby u czworonoga? Co zrobić, gdy pojawią się problemy?

Czym się zajmuje lekarz reumatolog?

Czym się zajmuje lekarz reumatolog?

Jakimi schorzeniami w praktyce najczęściej zajmuje się reumatolog i z jakimi symptomami się do niego zgłaszać? Czy tylko z bólem reumatycznym?

Najpopularniejsze w ciągu ostatnich 24 godzin


Anatomia

anatomia
Codziennie nowe paczki wiedzy

zobacz wszystkie
listopad 2020 paczki wiedzy


Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki

Owoce

owoce


Kalendarz wydarzeń