Średnia goli na mecz: 4,3

Król strzelców: 7 – Raúl Toro (Chile)

Copa America 1937 ciekawostki

...

1. Rozgrywki wyglądały w ten sposób, że każdy zagrał z każdym i drużyna, która uzbierała najwięcej punktów została zwycięzcą turnieju (2 punkty za wygrana, 1 punkt za remis). Argentyna i Brazylia miała tyle samo punktów, dlatego konieczne było rozegranie dodatkowego meczu. Argentyna wygrała 2:0.

2. Bramki decydujące o zwycięstwie w turnieju padły w doliczonym czasie gry (102 i 112 minuta). Zdobył je De la Mata.

3. Najszybszą bramkę strzelił Urugwajczyk Villadóniga w przegranym 3:2 meczu z Brazylią (1 minuta).

4. Mecze rozgrywane były na stadionie w Buenos Aires: Estadio Gasómetro (pojemność 75 000) i Estadio Alvear y Tagle (pojemność 40 000).

5. Mecze oglądało łącznie około 520 000 osób (średnio 32 500 na mecz). Najwięcej przyszło na starcie Argentyny z Brazylią (80 000).

Autor: Kibic

6. Po raz pierwszy w turnieju wzięło udział 6 drużyn.

7. 34 piłkarzy zdobyło gole (nie licząc bramek samobójczych). Najwięcej z Paragwaju – 6.

8. Najlepszym piłkarzem turnieju został Argentyńczyk – Vicente De la Mata.

9. Najwięcej bramek padło w meczu Brazylia – Chile 6:4.