Akon – 8 ciekawostek

artyści, ciekawostki, Ludzie

Akon

fot. Va.sc. / wikipedia.org (CC BY-SA 3.0)

Akon – amerykański raper, piosenkarz R&B, producent muzyczny. Zdobył sławę dzięki takim przebojom jak “Smack That”, “Lonely” i “Locked Up”.

Lata aktywności: od 2004 roku.

Jego pełne imię i nazwisko to: Aliaume Damala Badara Akon Thiam.

Ostatnia aktualizacja: 2024-05-18 20:52:26

Akon ciekawostki


1. Akon pochodzi z rodziny muzyków; jego ojciec, Mor Thiam, jest znanym senegalskim perkusistą, a matka, Kine Gueye Thiam, jest tancerką i wokalistką.

2. Akon dorastał w Senegalu, jednak w wieku 7 lat przeniósł się ze swoją rodziną do New Jersey, w Stanach Zjednoczonych, gdzie ostatecznie osiedli.

3. Akon mówi biegle w kilku językach, takich jak angielski, francuski, hiszpański i włoski. Ponadto zna również język wolof, którym posługuje się w Senegalu.

4. Akon zadebiutował na scenie muzycznej w 2004 roku, kiedy wydał swój pierwszy album studyjny “Trouble”. Album ten zawierał takie hity, jak “Locked Up” i “Lonely”.

5. Drugi album Akona, “Konvicted” (2006), okazał się ogromnym sukcesem komercyjnym. Album ten zawierał takie hity, jak “Smack That” (z udziałem Eminema), “I Wanna Love You” (z udziałem Snoop Dogga) i “Don’t Matter”.

6. Akon słynie ze współpracy z innymi artystami, takimi jak Gwen Stefani, Michael Jackson, Lionel Richie, David Guetta i Lil Wayne.

7. W 2014 roku Akon założył inicjatywę “Akon Lighting Africa”, która ma na celu zapewnienie dostępu do energii elektrycznej dla milionów ludzi na obszarach wiejskich w Afryce. Projekt ten skupia się na instalacji lamp solarnych i systemów mikrosieciowych.

8. Akon zagrał również w kilku filmach, takich jak “Black November” (2012) i “American Heist” (2014). Ponadto wystąpił jako gość w różnych programach telewizyjnych i serialach.

Autor: Pasjonat

Dodaj ciekawostkęAkon pytania


Gdzie i kiedy urodził się Akon?

Akon urodził się 16 kwietnia 1973 roku w mieście Saint Louis, Missouri (Stany Zjednoczone).

Ile lat ma Akon?

Akon ma 51 lat (maj 2024).

Ile wzrostu ma Akon?

Akon ma około 180 cm wzrostu.

Spod jakiego znaku Zodiaku jest Akon?

Baran.

Kiedy Akon planuje otworzyć miasto Akon City?

Akon City to planowane miasto w Senegalu, które ma być zbudowane w ciągu 10 lat od momentu ogłoszenia projektu w 2020 roku. Otwarcie przewidywane jest zatem na 2030 rok.

W jakim gatunku muzycznym Akon odniósł największe sukcesy?

Akon odniósł największe sukcesy w gatunku R&B, hip-hop i pop.

Dodaj pytanie / odpowiedź

J.K. Rowling – 15 ciekawostek

J.K. Rowling – 15 ciekawostek

J.K. Rowling jest brytyjską pisarką, która zasłynęła serią o Harrym Potterze. Gdzie i kiedy urodziła się J.K. Rowling? Dlaczego autorka wydaje książki pod nazwiskiem Rowling a nie prawdziwym – Murray? Co oznaczają inicjały J.K. w pseudonimie Rowling? Dlaczego nie jest już miliarderką?

George R.R. Martin – 19 ciekawostek

George R.R. Martin – 19 ciekawostek

George R.R. Martin jest amerykańskim pisarzem science fiction i fantasy. Gdzie i kiedy urodził się George R.R. Martin? Jak brzmi pełne nazwisko pisarza? Dlaczego pisarz dodaje do swojego nazwiska R. R.? Kim jest z zawodu? George R.R. Martin ciekawostki

21 ciekawostek o języku

21 ciekawostek o języku

Czy wiecie że.. Najdłuższy ludzki język ma 9,75 cm, tygrysa język jest szorstki jak papier ścierny.. Gdzie pokazuje się język na powitanie?

24 ciekawostki o diamentach

24 ciekawostki o diamentach

Jakie diamenty są najdroższe? W jakich krajach występują złoża diamentów? Czym różni się brylant od diamentu? Skąd pochodzi nazwa diament? Diament ciekawostki

Kategorie

Zwierzęta: