14 ciekawostek o firmie Amazon

ciekawostki, firmy internetowe

Amazon

Amazon jest to amerykańskie przedsiębiorstow handlowe zalożone w Seattle, 5 lipca 1994 roku.

Założycielem jest Jeff Bezos.

Amazon posiada największy na swiecie sklep internetowy.

Ostatnia aktualizacja: 2024-05-13 10:34:12

Amazon ciekawostki


1. Pierwsza książka sprzedana została w lipcu 1995 roku. Jej tytuł to: “Fluid Concepts & Creative Analogies: Computer Models of the Fundamental Mechanisms of Thought”.

2. Firma Amazon poza książkami sprzedaje również: DVD, sprzęt komputerowy, muzykę, odzież, meble, elektronikę i wiele innych rzeczy.

Autor: Lelek

3. W Polsce pierwsya centra dystrybucyjne powstały w październiku 2014 roku w Bielanach Wrocławskich oraz w Sadach pod Poznaniem.

4. Pod koniec 2017 roku Amazon otworzy w Sosnowcu centrum logistyczne e-commerce.

5. Pracownicy Amazon w Sosnowcu otrzymają do 15% zniżki na zakupy produktów Amazon, obiad za złotówkę oraz transport do pracy oraz spowrotem. Tydzień pracy to 4 dni po 10 godzin. Stawka 15 zł brutto na godzinę.

6. W 2017 roku w Amazon pracowało 541 900 osób.

Autor: Sosna

7. Strona amazon.com jest największą internetową księgarnią na świecie.

zobacz: 10 największych firm na świecie pod względem przychodów

8. Amazon jest największa firmą internetową na świecie pod względem przychodów.

Autor: Arturos

9. We wrześniu 1997 roku Amazon złożył wniosek o patent “1-Click”. Ten przełomowy pomysł polegał na tym, że jeżeli w bazie są dane klienta, numer jego karty kredytowej, zakupu dokonuje się jednym kliknięciem.

10. Wartość patentu “1-Click” oszacowana została na 2,4 miliarda dolarów.

11. 12 rzesnia 2017 roku, po 20 latach wygasł patent o nazwie “1-Click”.

Autor: LM

12. Założyciel Amazon Jeff Bezos w 2017 roku został najbogatszym czlowiekiem na świecie. Jego majątek oszacowano na 109 miliardów dolarów.

zobacz: 10 najbogatszych ludzi na świecie

13. Jeff Bezos zarabiał w 2017 roku około 3 500 zł na sekundę.

14. Stronę amazon.com odwiedza miesięcznie ponad 130 milionów osób z całego świata.

zobacz: 10 najcenniejszych marek na świecie

Autor: Reni

Dodaj ciekawostkęAmazon pytania


Czym zajmuje się firma Amazon?

Firma Amazon zajmuje się przede wszystkim handlem internetowym, ale oferuje również szereg innych usług, w tym usługi chmurowe, technologie sztucznej inteligencji, streaming wideo i muzyki oraz produkcję filmową i telewizyjną.

Gdzie znajduje się główna siedziba firmy Amazon?

Główna siedziba firmy Amazon znajduje się w Seattle w stanie Waszyngton w USA.

Jakie produkty oferuje Amazon?

Amazon oferuje szeroki wybór produktów, w tym książki, elektronikę, odzież, artykuły spożywcze, kosmetyki, artykuły gospodarstwa domowego i wiele innych.

Jakie usługi chmurowe oferuje Amazon?

Amazon oferuje usługi chmurowe, takie jak Amazon Web Services (AWS), które umożliwiają przechowywanie i przetwarzanie danych w chmurze.

Jakie innowacje firmy Amazon wpłynęły na rozwój handlu internetowego?

Firma Amazon wprowadziła wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak darmową wysyłkę, rekomendacje produktów oparte na sztucznej inteligencji i łatwe płatności online.

Jakie były największe przejęcia firmy Amazon?

Do największych przejęć firmy Amazon należą przejęcia platformy Twitch, sieci supermarketów Whole Foods Market oraz producenta kamer Ring.

Jakie kontrowersje związane z polityką firmy Amazon wzbudziły protesty pracowników?

Pracownicy Amazona protestowali przeciwko niskim wynagrodzeniom, niestabilności zatrudnienia, zbyt wysokim wymaganiom pracy oraz braku dostatecznego wsparcia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Dodaj pytanie / odpowiedź

28 ciekawostek o Afryce

28 ciekawostek o Afryce

Afryka jest to drugi pod względem wielkości kontynent na świecie. Powierzchnia Afryki, populacja, najwyższy szczyt, największe jezioro, rzeka, państwo, miasto. Rekordy temperatur, ilość państw

24 ciekawostki o Niemczech

24 ciekawostki o Niemczech

Niemcy to kraj znajdujący się w środkowej Europie, sąsiadujący m.in. z Polską, Francją i Danią. Jaki w tym kraju jest najwyższy szczyt? Największa rzeka, jezioro? Ilu mieszka Polaków? Jaka jest średnia wieku mieszkańców? Jaka płaca minimalna? Gęstość zaludnienia?

51 ciekawostek o wężach

51 ciekawostek o wężach

Czy w Polsce żyją węże? Co jedzą węże? Czy wąż ma powieki? Żmija zygzakowata jest wężem? Ile żyją węże? Jakiej długości są węże? Dlaczego wąż ma rozszczepiony język?

25 ciekawostek o słoniach

25 ciekawostek o słoniach

Słoń jest to największe zwierzę lądowe. Gdzie żyją słonie? Co jedzą słonie? Po co słoniom taka duża trąba? Dlaczego słonie boją się świń? Czy słonie są jedynymi ssakami które nie potrafią skakać?