Galileusz ciekawostki

anatomia, fizyka, Ludzie, matematyka

Ostatnia aktualizacja : 2020-07-11 14:57:15

Galileusz – włoski astronom, astrolog, fizyk, matematyk, filozof.

Prekursor nowożytnej fizyki.

Jego prawdziwe imię i nazwisko to Galileo Galilei.

Galileusz ciekawostki
...

Galileusz pytania

Pomóż nam udoskonalać paczki wiedzy dodając własne pytania, udzielając odpowiedzi oraz wprowadzając poprawki (skorzystaj z formularza pod pytaniami)

Gdzie i kiedy urodził się Galileusz?

Galileusz urodził się 15 lutego 1564 roku w mieście  Piza (Włochy).

Odpowiedź: Marta


Ile lat żył Galileusz?

Galileusz żył lat 77.

Odpowiedź: Marta


Gdzie i kiedy zmarł Galileusz?

Galileusz zmarł 8 stycznia 1642 roku w mieście  Arcetri ( Włochy).

Odpowiedź: Marta


Z pod jakiego znaku Zodiaku był Galileusz?

Wodnik.

Odpowiedź: Marta


Co było przyczyną jego śmierci?

Przyczyna jego śmierci były problemy z sercem.

Odpowiedź: Tomasz


Dodaj pytanie / odpowiedź

Galileusz ciekawostki

Pomóż nam udoskonalać paczki wiedzy dodając własne ciekawostki oraz poprawiając już istniejące (skorzystaj z formularza pod ciekawostkami)

1. Galileusz urodził się 455 lat temu. Zmarł 377 lat temu (dane: maj 2019).

Autor: Stats

2. Mając 11 lat rozpoczął naukę w szkole zakonnej u jezuitów. 4 lata później ojciec zabrał go z klasztoru, po tym jak oznajmił, że chce zostać mnichem.

3. Mając 17 lat rozpoczął studiować medycynę na Uniwersytecie w Pizie. Nie ukończył ich. Bardziej interesowała go matematyka.

4. Mając 25 lat został wykładowcą matematyki na Uniwersytecie w Pizie, a 3 lata później przeniósł się do Uniwersytetu w Padwie gdzie wykładał geometrię , mechanikę i astronomię.

5. Miał troje dzieci z Marią Gambią, z którą nigdy się nie ożenił.

6. Jego dwie córki zostały zakonnicami.

Autor: Tomasz
7. Odkrył zjawisko bezwładności.

8. Jako jeden z pierwszych do obserwacji gwiazd, planet i Księżyca używał teleskopu.

9. Odkrył plamy słoneczne.

10. Jako pierwszy dostrzegł pierścienie Saturna.

Autor: Tomasz


Zobacz również:

Traktat Wersalski

Traktat Wersalski ciekawostki

Traktat wersalski był głównym traktatem pokojowym, oficjalnie kończącym I wojnę światową. Został podpisany 28 czerwca 1919 roku w Wersalu, w Paryżu. Ile państw brało udział w obradach?

0 komentarzy
paleozoik

Paleozoik ciekawostki

Paleozoik to jedna z er w geologicznym rozwoju Ziemi. Szacuje się, że trwała od ok. 540 do 290 milionów lat temu. Jak nazywają się poszczególne okresy paleozoiku? Jakie zwierzęta jako pierwsze pojawiły się na lądzie?

0 komentarzy
Średniowiecze

Średniowiecze ciekawostki

Średniowiecze to epoka w historii Europy, następująca po starożytności. Trwało pomiędzy V a XV wiekiem. Jaka epoka nastąpiła po średniowieczu? Jak inaczej mówiono na średniowiecze? Skąd wzięła się nazwa „wieki ciemne”?

0 komentarzy
starożytność

Starożytność ciekawostki

Starożytność to okres w historii, nie mający ściśle określonych ram czasowych. Przyjęto, że obejmuje czas od 3500 roku p.n.e. do V wieku n.e. Starożytność dzieli się na 3 epoki: epokę kamienia, brązu i żelaza.

0 komentarzy
gilotyna

Gilotyna ciekawostki

Dlaczego Joseph-Ignace Guillotin postulował wprowadzenie gilotyny? Czy gilotyny używano tylko we Francji? Czy to możliwe, by odcięta głowa „żyła” po dekapitacji?

0 komentarzy
Titanic

Titanic ciekawostki

Titanic był statkiem pasażerskim, transatlantykiem typu Olympic. Należał do brytyjskiego towarzystwa okrętowego White Star Line. W nocy między 14 a 15 kwietnia 1912 roku zatonął po zderzeniu z górą lodową.

0 komentarzy
Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Wady wzroku można bez przesady nazwać chorobą cywilizacyjną numer jeden. Dlatego najmniejsze kłopoty z ostrym widzeniem z bliska lub z daleka, zmęczenie oczu przy pracy z komputerem, problemy z bólami głowy i równowagą powinny nakłonić nas do skontrolowania wzroku w gabinecie okulistycznym.

Jak stosować kolagen w proszku?

Jak stosować kolagen w proszku?

Kolagen w proszku to produkt, który okaże się bardzo pomocny przy niejednej dolegliwości. Jego korzystne właściwości pozwalają między innymi utrzymać gładkość i elastyczność skóry, przyspieszyć gojenie się ran, czy też wyeliminować dolegliwości bólowe ze strony stawów. Kto powinien zdecydować się na jego zakup i jak, konkretnie, działa kolagen w proszku?

Psie zęby pod kontrolą

Psie zęby pod kontrolą

Zdrowe, mocne zęby u psa mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. To właśnie za pomocą zębów pies rozdrabnia pokarm, a od tego zależy prawidłowa praca układu trawiennego. Pies nie jest w stanie sam umyć sobie zębów, o to musi zadbać właściciel. Jak pielęgnować zęby u czworonoga? Co zrobić, gdy pojawią się problemy?

Czym się zajmuje lekarz reumatolog?

Czym się zajmuje lekarz reumatolog?

Jakimi schorzeniami w praktyce najczęściej zajmuje się reumatolog i z jakimi symptomami się do niego zgłaszać? Czy tylko z bólem reumatycznym?

 

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.