Calvin Klein – 8 ciekawostek

ciekawostki, Ludzie

Calvin Klein

fot. Mosquito88 / wikipedia.org (CC BY-SA 3.0)

Calvin Klein – amerykański projektant mody, przedsiębiorca.

Od 1968 roku prowadzi firmę Calvin Klein Inc.

Ostatnia aktualizacja: 2024-05-18 21:37:33

Calvin Klein ciekawostki


1. W 1968 roku, Klein otworzył swoje pierwsze studio projektowe w Nowym Jorku, skupiając się na płaszczach i marynarkach. Szybko zdobył uznanie za swoje eleganckie i minimalistyczne projekty.

2. W latach 70., Calvin Klein zyskał popularność dzięki swoim dżinsom. Marka stała się ikoną mody amerykańskiej, a logo CK na tylniej kieszonce spodni stało się symbolem statusu.

3. Klein jest znany ze swojej obsesji na punkcie czystości i porządku.

4. W 1980 roku w kontrowersyjnej kampanii reklamowej marki Calvin Klein pojawiła się 15-letnia Brooke Shields.

5. W 1982 roku, Calvin Klein wprowadził linię bielizny męskiej i damskiej, która szybko zdobyła uznanie konsumentów i stała się jednym z filarów marki.

6. Calvin Klein rozszerzył swoje portfolio o perfumy, a pierwszy zapach, Calvin Klein Obsession, został wprowadzony na rynek w 1985 roku.

7. W 2003 roku, Calvin Klein opuścił swoje stanowisko w firmie, aby skupić się na życiu prywatnym. Jednak jego nazwisko wciąż pozostaje mocno związane z marką.

8. Po odejściu Calvina, projektanci Francisco Costa i Italo Zucchelli przejęli odpowiedzialność za projekty damskie i męskie.

Autor: Pasjonat

Dodaj ciekawostkęCalvin Klein pytania


Gdzie i kiedy urodził się Calvin Klein?

Calvin Klein urodził się 19 listopada 1942 roku w mieście Nowy Jork (Stany Zjednoczone).

Ile lat ma Calvin Klein?

Calvin Klein ma 81 lat (maj 2024).

Ile wzrostu ma Calvin Klein?

Calvin Klein ma około 175 cm wzrostu.

Spod jakiego znaku Zodiaku jest Calvin Klein?

Skorpion.

Dodaj pytanie / odpowiedź

J.K. Rowling – 15 ciekawostek

J.K. Rowling – 15 ciekawostek

J.K. Rowling jest brytyjską pisarką, która zasłynęła serią o Harrym Potterze. Gdzie i kiedy urodziła się J.K. Rowling? Dlaczego autorka wydaje książki pod nazwiskiem Rowling a nie prawdziwym – Murray? Co oznaczają inicjały J.K. w pseudonimie Rowling? Dlaczego nie jest już miliarderką?

George R.R. Martin – 19 ciekawostek

George R.R. Martin – 19 ciekawostek

George R.R. Martin jest amerykańskim pisarzem science fiction i fantasy. Gdzie i kiedy urodził się George R.R. Martin? Jak brzmi pełne nazwisko pisarza? Dlaczego pisarz dodaje do swojego nazwiska R. R.? Kim jest z zawodu? George R.R. Martin ciekawostki

21 ciekawostek o języku

21 ciekawostek o języku

Czy wiecie że.. Najdłuższy ludzki język ma 9,75 cm, tygrysa język jest szorstki jak papier ścierny.. Gdzie pokazuje się język na powitanie?

24 ciekawostki o diamentach

24 ciekawostki o diamentach

Jakie diamenty są najdroższe? W jakich krajach występują złoża diamentów? Czym różni się brylant od diamentu? Skąd pochodzi nazwa diament? Diament ciekawostki

Kategorie

Zwierzęta: