Dlaczego warto zdecydować się na piec gazowy jednofunkcyjny?

oszczędzanie, Urządzenia, wygoda

piec gazowy jednofunkcyjny

Już po samej nazwie można się zorientować, że piec gazowy jednofunkcyjny ma w domyśle pełnić tylko jedną funkcję w domu. W większości przypadków mowa tu o zasilaniu ogrzewania centralnego. Poza tym może on także służyć do ogrzewania wody, jeśli jego konstrukcja jest udoskonalona. Najczęściej zdarza się jednak tak, że pełni on tylko pierwszą z wymienionych funkcji. Zwykle piece gazowe jednofunkcyjne zasila się gazem ziemnym bądź płynnym. Zarządzanie zużyciem gazu jest tutaj jak najbardziej możliwe, wystarczy dobrać odpowiednie parametry oraz ustawienia. To samo tyczy się ekonomii ogrzewania, jest ona prosta, gdyż wysoka temperatura wody w instalacji gazowej pomaga przy jej zachowaniu. W piecu gazowym jednofunkcyjnym obsługa jest wyjątkowo prosta dla użytkowników. Wszystkie parametry mogą zostać przez nich dobrane, a później nie ma problemu z tym, aby je zmienić.

Niebywałe zalety

Tak jak same nazwy kotłów kondensacyjnych wskazują, mogą one pełnić jedną albo dwie funkcje, gdyż istnieją kotły jednofunkcyjne oraz dwufunkcyjne. Wadą kotła jednofunkcyjnego jest to, że standardowo nie zapewnia on użytkownikowi ciepłej wody, jeżeli nie ma źródła jej ogrzewania. Warto w takim przypadku zdecydować się na ten dwufunkcyjny z wbudowanym podgrzewaczem. Tej funkcji kocioł jednofunkcyjny domyślnie nie posiada, można oczywiście zamontować zasoby, dzięki którym się to zmieni, jednak trzeba się przy tym nastawić na poniesienie większych kosztów. Kotły kondensacyjne gazowe są niezwykle oszczędne, pozwalają zmniejszyć rachunki dzięki ich działaniu. Armatura gazowa wykorzystuje w tym przypadku dwa źródła ciepła, zawarte w spalinach, a dodatkowo ciepło, które jest wytwarzane w momencie, w którym gaz się spala. Kotły kondensacyjne wiążą się również z dużym bezpieczeństwem oraz późniejszym prostym rozbudowaniem. Ważnym jest, aby systematycznie serwisować instalację, dzięki temu można zmniejszyć ryzyko usterek.

Kotły gazowe i ich zadania

Najważniejszym zadaniem, które kotły kondensacyjne jednofunkcyjne powinny spełniać jest dostarczanie ciepłej wody do grzejników, które znajdują się w pomieszczeniach. Umożliwia to osiągnięcie odpowiedniej temperatury i sprawienie, że w domu panuje przyjemne ciepło. Na co warto zwrócić uwagę to fakt, że należy zapewnić odpowiednią ilość miejsca na kocioł. Nie w każdym pomieszczeniu jest to możliwe, nie wspominając już o zasobniku, dzięki któremu można by podgrzewać wodę. Ich ogromną zaletą jest to, że nie ma żadnych przerw od dostarczania ciepłej wody. Oprócz kotłów wiszących istnieją jeszcze te stojące, w których jest zasobnik na ciepłą wodę. Zazwyczaj umieszczany jest on albo obok kotła gazowego albo pod nim. Działa on w ten sposób, że piec podgrzewa zimną wodę, pochodzącą z wodociągów, która znajduje się w zasobniku.

Kiedy warto zdecydować się na piec gazowy jednofunkcyjny?

Ludzie często zastanawiają się co będzie lepszym wyborem – piec gazowy jednofunkcyjny czy dwufunkcyjny? Różnią się one od siebie, każdy przeznaczony jest do innych wnętrz oraz spełnia określone funkcje. Dwufunkcyjny lepiej ogrzewa małe przestrzenie, zazwyczaj montuje się go w mieszkaniach oraz domach, gdzie punkt poboru wody znajduje się w bliskiej odległości od pieca. Piec gazowy jednofunkcyjny jest natomiast częściej wykorzystywany w większych przestrzeniach, najczęściej gdy wewnątrz znajdują się co najmniej 3 łazienki. Poleca się go także dla domów, w których przewiduje się cyrkulację wody użytkowej, gdyż dzięki niemu można zapobiec nadmiernym stratom wody.

Artykuł powstał przy współpracy z Ga-Ma Gaz.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

15 ciekawostek o zmywarce do naczyń

15 ciekawostek o zmywarce do naczyń

Zmywarka jest maszyną wykorzystywaną do automatycznego czyszczenia przyborów kuchennych, naczyń, zastawy stołowej i sztućców. Czy zmywarki zużywają więcej wody, niż mycie ręczne?

Co to są Starlinki, jak wyglądają i czemu służą?

Co to są Starlinki, jak wyglądają i czemu służą?

Internet jest w dzisiejszych czasach podstawowym medium z którego korzysta się zarówno w czasie wolnym jak i podczas pracy. Dlatego też powstały różnorodne metody z których można skorzystać w celu połączenia się z siecią. Jednym z najnowocześniejszych sposobów jest wykorzystanie systemu Starlink.

Dlaczego warto kupować drony w sklepie stacjonarnym?

Dlaczego warto kupować drony w sklepie stacjonarnym?

Drony, czyli bezzałogowe statki powietrzne sterowane zdalnie cieszą się od kilku lat niesłabnącą popularnością. Pozwalają bowiem na wykonywanie niezwykle atrakcyjnych materiałów filmowych i fotograficznych z perspektywy lotu ptaka. Jeśli chcemy kupić dla siebie konkretny model, to optymalnym rozwiązaniem jest z wizyta w sklepie stacjonarnym.