Kawa z dripa, czyli jak parzyć kawę za pomocą tego magicznego urządzenia

napoje, porady, relaks

Kawa z dripa

Parzenie kawy w dripie tylko wygląda skomplikowanie. Należy zaznajomić się z kilkoma prostymi zasadami, aby kawa drip wychodziła zawsze taka, jaką lubisz. Wystarczy kilka akcesoriów i świeżo palona kawa ziarnista wysokiej klasy, aby przygotować naprawdę pyszny napój. Jak zaparzyć aromatyczny drip coffee?

Czy właściwie różni się drip od drippera?

Dripem nazywa się kawę, ale też samo urządzenie, które fachowo powinno nazywać się dripperem. To z kolei bywa zwane też V60 od kultowego modelu Hario V60 – to stożkowe naczynie w kształcie litery V sprawiło, że alternatywny sposób parzenia kawy wszedł do mainstreamu. Do parzenia kawy drip wystarczy dobry dripper, papierowe filtry i oczywiście wysokiej klasy ziarna.

Jaka kawa nadaje się do dripa? Polecane w tym celu są kawy z segmentu specialty, czyli jasno palone arabiki zbierane najczęściej z jednej uprawy. Kawy o aromacie owoców szczególnie nadają  się do alternatywnych metod parzenia kawy takich jak drip, ponieważ metoda wydobywa znakomicie ich profil smakowy.

Jak parzyć kawę w dripie?

  • Zmiel dość grubo ziarna kawy do dripa. Rekomenduje się 6 gramów kawy na 100 ml wody.
  • Przygotuj papierowy filtr do kawy i przelej go gorącą wodą, aby spłukać posmak papieru i nagrzać dripper.
  • Ustaw dripper na naczyniu, z którego będziesz pic kawę. Wsyp odmierzoną kawę do filtra w dripperze.
  • Polej kawę wodą o temperaturze 90-95 stopni C, przykrywając nią zmielone ziarna. Odczekaj 30 sekund.
  • Po upływie 30 sekund polewaj kawę wodą w dwóch- trzech turach – okrężnym ruchem, bez polewania po ściankach filtra. Warto posłużyć się czajnikiem z długą, wyprofilowaną szyjką, który ułatwia cały proces.

Czy drip coffee jest dobry?

Parzenie kawy w dripie doskonale wydobywa jej profil smakowy. Metoda jest polecana przez koneserów kaw speciality. Dla wielu osób to jeden z najlepszych sposobów na przelewową kawę. Jest łatwy, stosunkowo prosty i nie wymaga specjalistycznego sprzętu – wystarczy dobry dripper i dobra kawa, aby cieszyć się wyjątkowym smakiem aromatycznej kawy każdego dnia.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Start w dorosłe życie we Wrocławiu

Start w dorosłe życie we Wrocławiu

Wrocław to miejsce, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością, tworząc idealne warunki do rozpoczęcia nowego etapu życia. Miasto, znane z wyjątkowego klimatu, bogatej oferty edukacyjnej i kulturalnej, przyciąga młodych ludzi z całej Polski i zagranicy. Zamieszkanie tutaj to szansa na rozwój osobisty i zawodowy, a także korzystanie z dynamicznego, otwartego środowiska, które sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości i realizacji marzeń.

Jak wybrać najlepsze studia prawnicze?

Jak wybrać najlepsze studia prawnicze?

Absolwenci prawa mogą liczyć na dobrze płatną i interesującą pracę niezależnie od tego, czy będą chcieli otworzyć własną kancelarię, czy też zatrudnić się w jednej z istniejących firm. Coraz częściej oferty pracy dla prawników zamieszczane są również przez duże korporacje, co zazwyczaj wiąże się z bardzo atrakcyjnymi zarobkami.

studiowanie online

studiowanie online

Studiowanie online (hybrydowo) stało się jednym z najważniejszych trendów w edukacji w ostatnich latach. Przemiany technologiczne, pandemia COVID-19 oraz rosnąca potrzeba elastyczności w kształceniu sprawiły, że edukacja na odległość zyskała na popularności. Jednak czy rzeczywiście jest to przyszłość edukacji? Jakie są korzyści i wyzwania związane z studiami RealTime online? Warto przyjrzeć się, jak ta forma kształcenia może wpłynąć na system edukacyjny i jakie ma perspektywy w przyszłości.

Kreatywność i emocje – sztuka w życiu maluchów

Kreatywność i emocje – sztuka w życiu maluchów

Wczesne dzieciństwo to niezwykły czas pełen odkryć i nauki, kiedy każdy dzień przynosi nowe możliwości budowania fundamentów na przyszłość. Zajęcia plastyczne w żłobkach i klubikach dziecięcych mają ogromny wpływ na wszechstronny rozwój maluchów, łącząc troskliwą opiekę z twórczą edukacją. Dlaczego są tak ważne? Przyjrzyjmy się bliżej ich roli w życiu najmłodszych.