Kawa z dripa, czyli jak parzyć kawę za pomocą tego magicznego urządzenia

napoje, porady, relaks

Kawa z dripa

Parzenie kawy w dripie tylko wygląda skomplikowanie. Należy zaznajomić się z kilkoma prostymi zasadami, aby kawa drip wychodziła zawsze taka, jaką lubisz. Wystarczy kilka akcesoriów i świeżo palona kawa ziarnista wysokiej klasy, aby przygotować naprawdę pyszny napój. Jak zaparzyć aromatyczny drip coffee?

Czy właściwie różni się drip od drippera?

Dripem nazywa się kawę, ale też samo urządzenie, które fachowo powinno nazywać się dripperem. To z kolei bywa zwane też V60 od kultowego modelu Hario V60 – to stożkowe naczynie w kształcie litery V sprawiło, że alternatywny sposób parzenia kawy wszedł do mainstreamu. Do parzenia kawy drip wystarczy dobry dripper, papierowe filtry i oczywiście wysokiej klasy ziarna.

Jaka kawa nadaje się do dripa? Polecane w tym celu są kawy z segmentu specialty, czyli jasno palone arabiki zbierane najczęściej z jednej uprawy. Kawy o aromacie owoców szczególnie nadają  się do alternatywnych metod parzenia kawy takich jak drip, ponieważ metoda wydobywa znakomicie ich profil smakowy.

Jak parzyć kawę w dripie?

  • Zmiel dość grubo ziarna kawy do dripa. Rekomenduje się 6 gramów kawy na 100 ml wody.
  • Przygotuj papierowy filtr do kawy i przelej go gorącą wodą, aby spłukać posmak papieru i nagrzać dripper.
  • Ustaw dripper na naczyniu, z którego będziesz pic kawę. Wsyp odmierzoną kawę do filtra w dripperze.
  • Polej kawę wodą o temperaturze 90-95 stopni C, przykrywając nią zmielone ziarna. Odczekaj 30 sekund.
  • Po upływie 30 sekund polewaj kawę wodą w dwóch- trzech turach – okrężnym ruchem, bez polewania po ściankach filtra. Warto posłużyć się czajnikiem z długą, wyprofilowaną szyjką, który ułatwia cały proces.

Czy drip coffee jest dobry?

Parzenie kawy w dripie doskonale wydobywa jej profil smakowy. Metoda jest polecana przez koneserów kaw speciality. Dla wielu osób to jeden z najlepszych sposobów na przelewową kawę. Jest łatwy, stosunkowo prosty i nie wymaga specjalistycznego sprzętu – wystarczy dobry dripper i dobra kawa, aby cieszyć się wyjątkowym smakiem aromatycznej kawy każdego dnia.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Materiały Edukacyjne do Druku: Narzędzie dla Nauczycieli i Rodziców

Materiały Edukacyjne do Druku: Narzędzie dla Nauczycieli i Rodziców

W dobie cyfryzacji i powszechnego dostępu do internetu, edukacja przechodzi dynamiczne zmiany. Coraz częściej sięgamy po materiały edukacyjne do druku, które stanowią świetne wsparcie zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców. Drukowane zasoby edukacyjne umożliwiają prowadzenie ciekawych zajęć i rozwijanie umiejętności dzieci w różnym wieku. W artykule omówimy, dlaczego warto korzystać z takich materiałów, jakie są ich główne zalety oraz jakie konkretnie zasoby warto mieć w swoim arsenale.

Pięć kluczowych zalet ładowaczy czołowych w branży budowlanej

Pięć kluczowych zalet ładowaczy czołowych w branży budowlanej

Ładowarki kołowe odgrywają ważną rolę w branży budowlanej, skutecznie przenosząc materiały i sprzęt na placach budowy. Te potężne maszyny łączą w sobie wysoką wydajność, zwrotność i łatwość obsługi. W tym artykule przyjrzymy się pięciu kluczowym zaletom ładowarek czołowych i ich ważnej roli w budownictwie.