Co robić, aby na dłużej zachować zdrowe zęby?

Co robić, aby na dłużej zachować zdrowe zęby?

Piękny, biały uśmiech to nie tylko wyraz zdrowia, ale także element wzmacniający pewność siebie. Jednak utrzymanie zębów w dobrym stanie jest sporym wyzwaniem. Istnieje wiele czynników, które wpływają na wygląd i stan uzębienia. Jednak systematycznie dbając o zęby, można uniknąć wielu problemów i bólu. Sprawdź, o czym musisz pamiętać, aby zachować piękny uśmiech!

Korzyści wynikające z leczenia protetycznego

Korzyści wynikające z leczenia protetycznego

Leczenie protetyczne ratuje zdrowie i piękny uśmiech tam, gdzie jest już za późno na uratowanie zniszczonych zębów lub braki w uzębieniu wpływają na codzienny komfort życia. Protetyk, który diagnozuje i zajmuje się leczeniem schorzeń wynikającym z ubytków zębowych, a także poprawą estetyki uśmiechu, dopasowuje odpowiednią metodę dla każdego pacjenta. Bez względu na to, czy Twoje uzębienie wymaga uzupełnienia protezą czy po prostu decydujesz się na poprawę wyglądu zębów licówkami, dentysta zaproponuje Ci właściwą metodę do uzyskania upragnionego stanu uzębienia. Jakie korzyści niesie ze sobą leczenie protetyczne?

Czym zajmuje się wszechstronny dentysta?

Czym zajmuje się wszechstronny dentysta?

Praktyka dentystyczna kojarzy się większości z nas z naprawianiem ubytków lub ekstrakcją zębów, podczas gdy my siedzimy w fotelu, narażeni na irytujące chyba każdego odgłosy wierteł i innych urządzeń. Jednak należy sobie zdawać sprawę z tego, że lekarz stomatolog to wiele innych działań i specjalizacji. Oto najczęstsze leczenie i metody, które może oferować dobry dentysta z Żoliborza, a jednocześnie dla wielu są to zupełnie nieznane nazwy.

Jak naturalnie wybielić zęby?

Jak naturalnie wybielić zęby?

Piękne, biały zęby to atrybut zdrowego wyglądu oraz znak dbałości o zdrowy i piękny uśmiech. Sposobów na wybielanie zębów jest całkiem sporo. Często szukamy tych w pełni naturalnych, dostępnych nam wprost “od ręki”. Z wybielaniem zębów trzeba jednak uważać – niekiedy możemy zrobić sobie w tym temacie więcej szkody, niż pożytku, jeśli wykonujemy je nieumiejętnie. Jak i czym więc najlepiej wybielić zęby o kilka tonów?

Dlaczego korzystamy z implantów zębowych?

Dlaczego korzystamy z implantów zębowych?

Wszyscy chcemy mieć ładne, silne i zdrowe zęby – ale w trakcie naszego życia okazuje się, że często zdarza nam się jednak je zaniedbywać. Różnego rodzaju problemy mogą być też efektem choroby lub po prostu pojawią się one samoistnie i nie będziemy mieć na to wpływu. Bywa też przecież tak, że tracimy jednego lub kilka zębów w wyniku wypadku – co na pewno jest szczególnie trudne i stresujące.

Strach przed dentystą – skąd to się bierze?

Strach przed dentystą – skąd to się bierze?

Teoretycznie mogłoby nam się wydawać, że strach przed dentystą to nic złego – to normalne i na pewno z wiekiem minie. Tak często podchodzą do tego rodzice, ale nie powinni jednak tak na to patrzeć. Dlaczego? Dlatego, że jeżeli dziecko w młodości faktycznie zacznie panicznie obawiać się takich wizyt to w przyszłości może również dalej unikać tego za wszelką cenę. A zdajemy sobie na pewno sprawę z tego, jakie mogą być tutaj konsekwencje – próchnica, ubytki w zębach, kamień i późniejsza konieczność poważnego leczenia stomatologicznego.

Kiedy jest za późno na leczenie ortodontyczne?

Kiedy jest za późno na leczenie ortodontyczne?

Chociaż żyjemy w czasach, gdzie ludzie mają bardzo łatwy dostęp do różnego rodzaju informacji – o wielu rzeczach dalej po prostu nie wiemy lub nawet nie próbujemy się dowiadywać. Panuje na przykład błędne przekonanie, iż ortodonta może pomóc tylko i wyłącznie osobom bardzo młodym. Myślimy sobie, że jeżeli nie założyliśmy aparatu na zęby jako dzieci lub nastolatkowie to teraz przestało być to dla nas już możliwe. Czy faktycznie tak jest? Oczywiście, że nie.

Pantomogram – na czym to polega?

Pantomogram – na czym to polega?

Tak samo, jak chirurg nie podejmie się przeprowadzenia operacji bez posiadania odpowiednich zdjęć – tak samo stomatolog czy ortodonta nie będzie chciał leczyć naszych zębów, jeżeli nie będzie wiedział, co dokładnie się z nimi dzieje. A jak może zobaczyć zęby, żuchwę czy stawy? Wystarczy wykorzystać w tym celu pantomogram, czyli specjalne zdjęcie rentgenowskie. Na pewno zdarzyło nam się już słyszeć tą nazwę – dentyści bardzo często korzystają z tego badania, bo pantomogram daje im bardzo dobry obraz sytuacji i po prostu ułatwia proces leczenia zębów.

Implanty zębowe – co warto wiedzieć?

Implanty zębowe – co warto wiedzieć?

Leczenie stomatologiczne to na pewno nie jest coś takiego, z czym łatwo się godzimy. Gdy coś zaczyna nas boleć lub nasz stomatolog informuje nas, że konieczne będą kolejne zabiegi – doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nieodłącznie wiąże się to z bólem i sporymi kosztami. Nikt raczej na coś takiego nie czeka – tym bardziej, jeżeli obecnie mamy inne wydatki i tego w ogóle się nie spodziewaliśmy. Tego rodzaju leczenie nie jest jednak czymś, co możemy po prostu sobie zignorować – to tak nie działa. Jeżeli coś jest nie w porządku z naszymi zębami to albo przeszkadza nam to pod względem estetycznym – albo czujemy ból i sami chcemy się tego pozbyć.

Regularne wizyty u dentysty

Regularne wizyty u dentysty

Obecnie ludzie mają naprawdę łatwy dostęp do wszelkiego rodzaju specjalistów – dermatologów, dentystów, fizjoterapeutów. Jest to szczególnie proste w dużym mieście i wtedy, gdy jesteśmy gotowi zapłacić za wizytę prywatną. Dentysta to jednak ktoś taki, do kogo wszyscy raczej chodzimy prywatnie – na NFZ te usługi są oferowane, ale nikt nie chce czekać kilku miesięcy na prosty zabieg, który jest też mu potrzebny szybko.