Najbardziej wyczekiwane gry w 2022

Gry, Rozrywka

gry komputerowe

Rok 2022 wydaje się niezwykłą gratką dla wszystkich miłośników gier komputerowych, w tym tych preferujących gry online. Trwająca już trzeci rok pandemia koronawirusa opóźniła premiery wielu wyczekiwanych przez wszystkich tytułów gier. Mają się one wreszcie pojawić w tym roku. Przedstawiamy Wam zatem subiektywny przegląd najbardziej oczekiwanych przez wszystkich tytułów gier.

Prince of Persia: Piaski Czasu Remake

Któż nie kojarzy tytułu Prince of Persia? W 2022 roku pojawi się odświeżona wersja gry Piaski czasu. Wcielamy się tu w księcia Persji. Okrutny wezyr namawia go do uwolnienia piasków czasu z ogromnej klepsydry (chcąc w ten sposób uzyskać dla siebie nieśmiertelność). Nie pozostaje nam nic innego, jak spróbować przywrócić ład w królestwie.

Hogwarts Legacy (Dziedzictwo Hogwartu)

Długo trzeba czekać na ten tytuł… Premierę zaplanowano już dużo wcześniej, jednak to dopiero w 2022 roku uda się ją przeprowadzić. Gratka dla wielbicieli wszystkich fanów Harry’ego Pottera. Hogwarts Legacy to trzecioosobowa gra RPG z otwartym światem. Ciekawy jest fakt, iż wcielimy się w postać ucznia lub uczennicy Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart z czasów XIX wieku. Musimy uczestniczyć w lekcjach, poznawać nowe umiejętności i wiedzę, a także mamy okazję do uczestnictwa w wielu dodatkowych aktywnościach. Nie zabraknie też walki z czarnoksiężnikami, goblinami czy trollami. Zapowiada się niezwykle ciekawie!

Robin Hood: Sherwood Builders

To połączenie gry RPG ze strategią typu city builder. Jak łatwo się domyślić, głównym bohaterem w grze jest tutaj tytułowy Robin Hood. Wcielając się w niego, przemierzamy otwarty świat wykonując rozmaite zadania. Z drugiej strony możemy też pobawić się w część strategiczną tytułu. Zajmiemy się wtedy rozbudową infrastruktury obozowej wesołej kompanii, a także szkoleniem rekrutów. To ciekawa propozycja nie tylko dla miłośników bohaterów z Lasu Sherwood.

The Lord of the Rings: Gollum

Jest to kolejna, z utęsknieniem wyczekiwana pozycja. To przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w postać tytułowego Golluma. Akcja rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami opisywanymi przez J.R.R. Tolkiena w Hobbicie a Władcą Pierścieni. Niezwykle interesujący jest fakt, iż poznajemy lepiej perspektywę niezbyt lubianego bohatera Smeagola. Akcja prowadzona jest z perspektywy trzeciej osoby. Ciekawostką jest podwójna osobowość Golluma-Smeagola, która może przysporzyć nam pewne trudności. Na pewno jest to ciekawa propozycja nie tylko dla fanów Tolkiena.

The Sims 4: Ślubne historie

W roku 2022 czeka nas także kolejny dodatek do znanej wszystkim i lubianej gry The Sims 4. Rozszerzenie wprowadzi do gry nową lokację – Tartosę. Będzie to nadbrzeżne miasteczko, które wyglądem przypomina miejscowość leżącą nad Morzem Śródziemnym. W dodatku znajdziemy mnóstwo miejsc, akcesoriów, aktywności związanych z uroczystością zaślubin. Co ciekawe, nie tylko z naszej kultury. Możemy także nawiązać do tradycji weselnych hinduskich czy chińskich. W grze zorganizujemy zarówno przyjęcie zaręczynowe, odnowienie przysięgi małżeńskiej, jak i wieczór kawalerski czy panieński. Całość na pewno niezwykle urozmaici rozgrywkę wszystkim fanom The Sims.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Tormentum II ciekawostki

Tormentum II ciekawostki

Torchlight II jest to gra RPG (hack’and’slash) z widokiem izometrycznym. Fabuła gry toczy się kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części.