Ebook – niezwykła historia powstania książki elektronicznej

Ebook – niezwykła historia powstania książki elektronicznej

Dla wielu czytelników książek, atrakcyjna jest nie tylko sama czynność czytania, ale także ta z chwil, gdy w księgarni pojawiają się nowości czytelnicze, prezentowane przez dane wydawnictwo. Nie każdy tytuł będzie hitem, nie wszystkie pozycje są to kasowe bestsellery. Jakkolwiek, dla wielu, z pewnością, książki to sens życia, niezależnie od tematyki czy liczby stron. Również przez Polskę przechodzi boom na książki elektroniczne. Klasyczny book zmienił się w e book, a e książki co roku są coraz bardziej popularne. Czy wiesz jednak, że ebooki miały swoje początki już w latach 30. XX wieku? Jaka jest ich historia? Czym właściwie są ebooki? Czy spośród książek elektronicznych najpopularniejsze są lektury szkolne? Na jakich urządzeniach możemy czytać ebooki?

Paleozoik ciekawostki

Paleozoik ciekawostki

Paleozoik to jedna z er w geologicznym rozwoju Ziemi. Szacuje się, że trwała od ok. 540 do 290 milionów lat temu. Jak nazywają się poszczególne okresy paleozoiku? Jakie zwierzęta jako pierwsze pojawiły się na lądzie?

Średniowiecze ciekawostki

Średniowiecze ciekawostki

Średniowiecze to epoka w historii Europy, następująca po starożytności. Trwało pomiędzy V a XV wiekiem. Jaka epoka nastąpiła po średniowieczu? Jak inaczej mówiono na średniowiecze? Skąd wzięła się nazwa „wieki ciemne”?

Titanic ciekawostki

Titanic ciekawostki

Titanic był statkiem pasażerskim, transatlantykiem typu Olympic. Należał do brytyjskiego towarzystwa okrętowego White Star Line. W nocy między 14 a 15 kwietnia 1912 roku zatonął po zderzeniu z górą lodową.

Hołd Pruski ciekawostki

Hołd Pruski ciekawostki

Hołd pruski złożył 10 kwietnia 1525 roku Albrecht Hohenzollern polskiemu królowi z dynastii Jagiellonów, Zygmuntowi I Staremu. Ceremonia odbyła się na rynku w Krakowie. Hołd był zwieńczeniem traktatu krakowskiego.