Odkryj szlaki herbaciane na Mauritiusie z biurem podróży

Republika Mauritiusu usytuowana jest w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Przynależy do archipelagu Maskarenów. Do republiki przynależą wyspy: Rodrigues, archipelag Cargados Carajos i Wyspy Agalega. Niedaleko, gdyż w odległości zaledwie 900 kilometrów położony jest Madagaskar. Podobnie jak wiele pozostałych krain, Mauritius został odkryty przez Portugalczyków. Miało to miejsce w 1505 roku. Skolonizowana przez Holendrów, nosi nazwę zaczerpniętą od tytułu księcia Maurycego Orańskiego. W kolejnych latach władze na wyspie sprawowali Francuzi. Bogata historia, a także wpływy z różnych części Europy wpłynęły na dzisiejszy kształt Kraju.

Wyspa powstała miliony lat temu na skutek podwodnych erupcji wulkanicznych. Dzięki temu na wyspie występują bogate w składniki odżywcze ziemie. Stolicą państwa jest Port Louis. Linia brzegowa liczy zaledwie 161 kilometrów i z tego względu osoby decydujące się na wycieczkę po tym wspaniałym miejscu często udają się do sąsiednich państw.

szlaki herbaciane na Mauritiusie

Port Louis – stolica państwa

Zwiedzanie wyspy powinniśmy rozpocząć od wizyty w Port Louis. Założone przez Francuzów jest jedna z największych atrakcji tego kraju. To tutaj posmakujemy wyjątkowej kuchni, która stanowi połączenie wpływów francuskich, holenderskich i portugalskich.  Zdaniem przyjezdnych Port Louis przypomina średniowieczne miasto. Jest w tym sporo prawdy, gdyż podobnie, jak w przypadku średniowiecznych miast to Stare Miasto stanowi centralny punkt, od którego odchodzą kolejne dzielnice i przedmieścia. Każdy, kto pragnie poczuć wyjątkowy klimat tego miejsca, musi udać się na Bazar Central, na którym można zakupić niemalże wszystko, począwszy od jedzenia, a skończywszy na tutejszej sztuce i wyrobach rzemieślniczych. Aby zobaczyć zapierającą dech w piersiach panoramę miasta, należy udać się na szczyt starej cytadeli, która została wybudowana w stylu mauretańskim.

Park Vanilla i żółwie olbrzymie

Park Vanilla jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Na jego terenie przebywa około tysiąca żółwi olbrzymich, których wiek przewyższa długość ludzkiego życia. Niestety żółwie olbrzymie, którymi opiekują się przeszkoleni pracownicy ogrodu, nie są rodzimym gatunkiem, który występuje na tym terenie. W większości pochodzą z Seszeli. Ich krewniacy, którzy zamieszkiwali te tereny przed przybyciem człowieka, zostali doszczętnie wytępieni przez Portugalczyków, a także pozostałych kolonizatorów. Oprócz żółwi tereny te zamieszkują nietoperze, a także aligatory i kajmany. Nie jest tajemnicą, iż kajmanów jest na tyle dużo, iż często lądują na tutejszych talerzach. Mięso tych zwierząt jest dużą atrakcją dla przybyszów z Europy.

Szlak herbaciany na Mauritiusie

Kto z nas wie, iż Mauritius słynie z herbaty? Na wyspie występują ogromne obszary porośnięte herbatą. Ogromne plantacje, w których wytwarzana jest herbata, stanowią interesującą atrakcję dla osób, które wcześniej nie miały okazji zobaczyć, w jaki sposób powstaje ten wyjątkowy napitek. Zwiedzanie plantacji często połączony jest z popołudniowym odpoczynkiem i możliwością skosztowania różnych pod względem smakowym herbat. Jest to jeden z punktów wycieczek z biurem podróży https://logostour.pl/kraje/mauritius. Bardziej dociekliwi turyści mogą wziąć udział w procesie wytwarzania herbaty, która trafia na nasze stoły. Z pewnością wydarzenie to na długo zapadnie w pamięci każdego.  Domaine des Aubineaux wybudowana w stylu kolonialnym  jest swego rodzaju reliktem przeszłości, w którym obecnie mieści się muzeum herbaty oraz plantacja Bois Cheri. Atrakcje turystyczne Mauritius oferuje wiele ze swojej spuścizny kulturowej. Okres kolonializmu był niezwykle istotny dla rozwoju tego miejsca. Z tego względu plantacje znajdujące się na Wyspie odgrywają szczególną rolę. W przeszłości należały do bogatych europejczyków, którzy czerpali z tych ziem wszystko, co najlepsze. Miejscowa ludność niejednokrotnie wykonywała szereg przymusowych prac, których owoce pomnażały majątek przywożony do Europy.

Black River – jedyny w swoim rodzaju położony na wyspie Park Narodowy 

Park Narodowy Black River położony jest około 25 min drogi od miejscowości Bel Ombre. Największą atrakcją tego miejsca są niespotykane w innych miejscach flora. To tutaj występuje wiele endemicznych gatunków roślin. Osoby rozmiłowane w pieszych wędrówkach, mogą korzystać ze szlaków, których długość przekracza 50 kilometrów. Na terenie Black River znajduje się najwyższy szczyt na wyspie  – Piton de la Riviere. Sięga niespełna 828 metrów n.p.m.

 Mauritius to pod wieloma względami jest wyjątkowym miejscem na mapie świata. Zróżnicowanie kulturowe widoczne jest niemalże na każdym kroku. Wędrując pośród wąskich uliczek, nad którymi rozpościera się wyjątkowy krajobraz, możemy mieć wrażenie, iż zostaliśmy przeniesieni do miejsca idealnego, którego nie chcemy opuścić. Nierzadko zdarza się, iż osoby, które przyjechały tu zaledwie na wycieczkę, wracają tu z myślą osiedlenia się na stałe. Nic dziwnego, gdyż Mauritius nierzadko określany jest jako prawdziwy raj na Ziemi.

Najpopularniejsze w ciągu ostatnich 24 godzin


Anatomia

anatomia
Codziennie nowe paczki wiedzy

zobacz wszystkie
listopad 2020 paczki wiedzy


Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki

Owoce

owoce


Kalendarz wydarzeń


0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.