Pięć sposobów by zachować wspomnienia z podróży

podróż, porady, Świat

planowanie podróży

Jeśli jesteś zapalonym podróżnikiem najpewniej lubisz od czasu do czasu powrócić myślami do swoich wypraw. Ale czy nie zdarzyło ci się kiedyś zapomnieć nazwy hotelu, w którym się zatrzymałeś albo restauracji, gdzie zjadłeś najlepszy makaron w życiu? Czy kiedykolwiek złapałeś się na sortowaniu tysięcy niemal takich samych fotografii? Nie martw się – jesteśmy tu, by ci pomóc!
W tym artykule podzielimy się z tobą pięcioma wskazówkami jak zachować bezcenne wakacyjne wspomnienia. Przeczytaj i dowiedz się, co najbardziej do ciebie pasuje.

1. Wypróbuj zdrapywane mapy

mapa zdrapka

Czym jest zdrapywana mapa? To mapa świata, pokryta cieniutką warstewką folii. Po prostu zdrap ją, kiedy odwiedzisz nowe miejsce (dzieci uwielbiają tę część!). Taka mapa stanowi nie tylko świetny sposób dokumentowania twoich przygód, jest też wspaniałą dekoracją dla domu. Sprawdź najlepsze zdrapywane mapy by pielęgnować swoje drogocenne wspomnienia i szukać inspiracji do nowych podróży.

2. Stwórz prezentację z podróży

Idealną opcją zatrzymania przygód na dłużej w pamięci jest zgromadzenie ich w jednym pliku – w prezentacji z podróży. Możesz połączyć swoje zdjęcia z filmikami z wakacji dzięki kilku kliknięciom. Aby wprowadzić pewien klimat upewnij się, że dodasz swoją ulubioną piosenkę czy inną piękną melodię. Co więcej, możesz łatwo podzielić się swoim niemal filmowym pokazem z krewnymi w mediach społecznościowych. Jeśli zastosujesz program do prezentacji zdjęć stworzysz zachwycający pokaz, a edycja zajmie zaledwie kilka minut.

3.Pisz dziennik z podróży

W razie gdybyś chciał stworzyć coś ręcznie nie wahaj się długo nad rozpoczęciem prowadzenia dziennika. W swoich notatkach możesz oceniać miejsca, które odwiedziłeś, dodawać fotografie, pocztówki i naklejki z całego świata. Dobrym pomysłem jest zapisywanie, co robiłeś w ciągu dnia, kogo spotkałeś, jakie wrażenie pozostawiła po sobie dana sytuacja czy osoba, zabawne zdarzenia itp. Pamiętnik z podróży może również pełnić funkcję organizera z listą życzeń, planem podróży, rezerwacjami oraz ważnymi numerami telefonów.

4. Załóż podróżne konto instagramowe

fotografie w podróży

To, co w realnym świecie zabiera dużo czasu, w świecie wirtualnym może zająć sekundy. Tutaj z pomocą przychodzi Instagram. Zamiast zapisywać rzeczy możesz tworzyć codzienne story i malownicze sceny, dzielić się swoimi przemyśleniami jak również pisać posty z przydatnymi poradami dla innych podróżujących. Poza tym, będziesz mógł odnaleźć swoje zdjęcia i filmy bez wysiłku, a nie zużyjesz całej pamięci telefonu, jak to często na wakacjach bywa.

5. Zbieraj pocztówki

Poza wymienionymi wskazówkami, możesz również kultywować wspaniałą tradycję zbierania pocztówek. Dlaczego? To tanie, szybkie i, co najważniejsze, pomaga przechować w pamięci cenne wspomnienia z wycieczek. Znajdziesz je na całym świecie, a każdy kraj i miasto ma własny unikatowy styl. Ślij pocztówki do siebie samego, będzie zabawniej!
Ta lista może być nieskończona, ale chcemy podzielić się z tobą tymi najlepszymi propozycjami. Zresztą, nie musisz wybierać jednego, łącz je!
Zatem przygotuj się do nadchodzących niezwykłych przygód! Życzymy ci dobrej zabawy i mnóstwa nowych wspomnień!

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Nagrywanie wideo za pomocą telefonu komórkowego

Nagrywanie wideo za pomocą telefonu komórkowego

Nagrywanie wideo za pomocą telefonu komórkowego to już standard, na który wszyscy się zgodzą. Jednak, jeśli spojrzeć na to z perspektywy przemysłu filmowego, to zobaczymy, jak wiele zmian i postępów dokonało się w tej dziedzinie w ciągu ostatnich kilku lat.

Kanczendzonga ciekawostki

Kanczendzonga ciekawostki

Kanczendzonga to trzeci najwyższy szczyt na świecie. Jego wysokość to 8586 m. 11 stycznia Jerzy Kukuczka i Krzysztof Wielicki jako pierwsi stanęli na szczycie Kanczendzonga zimą. Co oznacza nazwa Kanczendzonga? Ile osób stanęło na szczycie Kanczendzonga?

Wyjazd za granicę na wakacje – jaką polisę turystyczną wybrać?

Wyjazd za granicę na wakacje – jaką polisę turystyczną wybrać?

Wyjeżdżając na wakacje mamy mnóstwo rzeczy na głowie. Co zrobić w sytuacji, gdy zaginie nasz bagaż, stracimy opłacony lot albo będziemy mieć problemy zdrowotne? Tę kwestię może rozstrzygnąć skuteczna, zindywidualizowana polisa turystyczna. Ale jak wybrać tę najlepszą dla nas? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w poniższym artykule.