Porsche ciekawostki

firmy motoryzacyjne

Ostatnia aktualizacja : 2021-01-14 09:42:32

porsche

Porsche jest to niemieckie przedsiębiorstwo znane z produkcji sportowych i luksusowych samochodów.

Założone zostało 25 kwietnia 1931 roku przez Ferdinanda Porsche.

.

Porsche pytania

Pomóż nam udoskonalać paczki wiedzy dodając własne pytania, udzielając odpowiedzi oraz wprowadzając poprawki (skorzystaj z formularza pod pytaniami)

Skąd się wzięła nazwa Porsche?

Od nazwiska założyciela firmy Ferdinanda Porsche.

Odpowiedź: Mati


Dlaczego samochody marki Porsche są tak drogie?

Na wysoką cenne ma wpływ użycie wysokiej jakości materiałów, rozpoznawalność marki i stosunkowo niewielka ilość produkowanych samochodów.

Odpowiedź: Mati


Dlaczego w logo Porsche jest koń?

Taki sam koń jest w herbie Stuttgartu, miejsca z którym wiąże się cała historia Porsche.

Odpowiedź: Mati


Dodaj pytanie / odpowiedź

.

Porsche ciekawostki

Pomóż nam udoskonalać paczki wiedzy dodając własne ciekawostki oraz poprawiając już istniejące (skorzystaj z formularza pod ciekawostkami)

1. Znane na całym świecie Porsche 911 miało mieć numer 901. Zmiana spowodowana była wykupieniem przez Peugeota znaku towarowego na nazwę modeli samochodów według schematu “cyfra zero cyfra”.

2. Porsche produkuje jedne z najbardziej niezawodnych samochodów na świecie (w 2019 roku zajęło 2 miejsce tuż za Toyota).

3. W 1963 roku wyprodukowany został pierwszy model legendarnego Porsche 911. Od 2018 roku dostępna jest jego 8 generacja.

4. Porsche należy do niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen AG.

5. W 2019 roku Porsche zatrudniało ponad 35 000 osób.

6. Wszystkie modele Porsche 911 produkowane są w Stuttgarcie (Niemcy). Dziennie powstaje ich około 110.

7. Ferdinand Porsche w 1899 roku stworzył pierwszy na świecie hybrydowy pojazd elektryczny (Lohner-Porsche „Semper Vivus”).

8. Wyprodukowany w 1899 roku Lohner-Porsche „Semper Vivus” był pierwszym na świecie samochodem z hamulcami na wszystkich czterech kołach.

9. Ferdinand Porsche zbudował samochód Formuły 1 – Porsche 360 ​​Cisitalia, mający napęd na 4 koła. Z powodu braku funduszy i zmiany przepisów nigdy nie został dopuszczony do oficjalnych wyścigów.

10. Porsche 917 produkowane na początku lat 70-tych w najbardziej rozbudowanej, sportowej wersji mogło mieć silnik o mocy 1100 KM, który był w stanie rozpędzić pojazd do ponad 380 km/h.

11. Samochody marki Porsche mają na koncie największą ilość zwycięstw w historii w oficjalnych wyścigach (ponad 24 000).

Autor: Mati

Dodaj ciekawostęZobacz również:

Ford ciekawostki

Ford ciekawostki

Ford jest piątym co do wielkości producentem samochodów na świecie. Skąd wzięła się nazwa Ford? Dlaczego w Japonii nie ma salonów Forda? Prezesem wykonawczym w firmie Ford jest prawnuczek Henry’ego Forda.

Porsche ciekawostki

Porsche ciekawostki

Znane na całym świecie Porsche 911 miało mieć numer 901. Ferdinand Porsche w 1899 roku stworzył pierwszy na świecie hybrydowy pojazd elektryczny (Lohner-Porsche „Semper Vivus”).

Volkswagen Garbus ciekawostki

Volkswagen Garbus ciekawostki

22 czerwca obchodzony jest “Światowy Dzień Garbusa”. Poznaj kultowy, najdłużej produkowany model samochodu w historii motoryzacji

Fiat ciekawostki część 2

Fiat ciekawostki część 2

W okresie międzywojennym i podczas II wojny światowej Fiat był głównym dostawcą myśliwców. W okresie międzywojennym i podczas II wojny światowej Fiat był głównym dostawcą myśliwców.

Codziennie nowe paczki wiedzy

zobacz wszystkie
listopad 2020 paczki wiedzy


Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce


Kalendarz wydarzeń