WhatsApp ciekawostki

11 mar 2024 | aplikacje, internet | 0 komentarzy

WhatsApp

WhatsApp to mobilna aplikacja dla smartfonów do komunikacji internetowej, która umożliwia użytkownikom wysyłanie tekstowych i głosowych wiadomości, prowadzenie rozmów wideo, dzielenia się zdjęciami, plikami oraz lokalizacjami.

Stworzona została 24 lutego 2009 roku przez Jana Kouma i Briana Actona.

Właścicielem aplikacji jest konglomerat technologiczny Meta.

WhatsApp ciekawostki

1. Praca w Yahoo!

Jan Koum i Brian Acton, twórcy WhatsApp, od 1998 do 2007 roku pracowali w Yahoo! na stanowisku inżyniera infrastruktury.

2. Propozycja Google

W 2010 roku aplikacje WhatsApp chciało kupić Google. Wszystkie proponowane oferty zostały jednak odrzucone.

zobacz: Google ciekawostki

3. Zmiana właściciela

W 2014 roku WhatsApp został kupiony przez Facebooka (obecnie Meta) za 19,3 mld dolarów. Jan Koum dodatkowo został członkiem zarządu Facebooka.

zobacz: Facebook ciekawostki

4. Spór z Facebookiem

Twórcy WhatsAppa od początku byli przeciwni wprowadzaniu reklam do aplikacji. Doprowadziło to do sporów z Facebookiem. W 2018 roku Koum odszedł WhatsApp i zarządu Facebooka.

5. Wybór nazwy

Nazwę „WhatsApp”, brzmiącą podobnie jak zwrot „co słychać” wymyślił Jan Koum.

6. Ilość użytkowników

WhatsApp ma ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie.

7. Szyfrowanie

WhatsApp wprowadził pełne szyfrowanie end-to-end w 2016 roku, co oznacza, że tylko nadawca i odbiorca mogą czytać wysyłane wiadomości.

8. Ilość wysłanych wiadomości

Za pośrednictwem WhatsApp wysyłanych jest dziennie ponad 100 miliardów wiadomości.

9. Symbol przeczytanej wiadomości

Pojawienie się dwóch niebieskich ptaszków obok wiadomości (symbol oznaczający przeczytanie wiadomości) wywołało społeczną panikę i debatę na temat prywatności.

10. Wiele języków

Aplikacja WhatsApp przetłumaczona została na 60 języków.

11. WhatsApp Business

W styczniu 2018 roku uruchomiona została oddzielna aplikacja zaprojektowana specjalnie dla małych firm, ułatwiająca komunikację z klientami. Korzysta z niej ponad 50 milionów osób.

12. Popularność w Indiach

Indie są krajem, w którym najwięcej osób na świecie korzysta z WhatsApp’a (prawie pół miliona użytkowników).

zobacz: Indie ciekawostki

13. Zakaz używania aplikacji

WhatsApp jest zakazany w 6 krajach na świecie: w Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Iranie, Syrii, Korei Północnej i na Kuba.

14. Czat grupowy

W czacie grupowym może brać udział maksymalnie 256 osób.

Autor: Pasjonat

Dodaj ciekawostkęWhatsApp pytania


Jakie są główne funkcje WhatsApp?

Główne funkcje WhatsApp to: wysyłanie wiadomości tekstowych i głosowych, dzielenie się zdjęciami, filmami i dokumentami, tworzenie grup, przeprowadzanie rozmów wideo i głosowych, oraz statusy, które pozwalają udostępniać aktualizacje widoczne dla wszystkich kontaktów przez 24 godziny.

Czy WhatsApp jest dostępny na wszystkich urządzeniach?

WhatsApp jest dostępny na większości urządzeń mobilnych z systemami Android i iOS, a także jako aplikacja webowa i desktopowa, która synchronizuje się z wersją mobilną.

Jak WhatsApp zarabia pieniądze?

Początkowo WhatsApp zarabiał pieniądze, pobierając opłatę za pobranie aplikacji. Jednak od czasu przejęcia przez Facebook w 2014 roku, aplikacja stała się bezpłatna, a jej modele biznesowe skupiają się na usługach dla firm, takich jak WhatsApp Business i API WhatsApp Business, umożliwiając firmom komunikację z klientami.

Czy można korzystać z WhatsApp bez podawania numeru telefonu?

Rejestracja w WhatsApp wymaga podania ważnego numeru telefonu, który jest używany do weryfikacji tożsamości użytkownika i zapewnienia bezpieczeństwa. Nie można używać WhatsApp bez podania numeru telefonu.

Co to jest WhatsApp Business?

WhatsApp Business to wersja aplikacji przeznaczona specjalnie dla firm. Pozwala na tworzenie profilu biznesowego, automatyzację odpowiedzi, segmentację i łatwe komunikowanie się z klientami.

Czy WhatsApp umożliwia kasowanie wysłanych wiadomości?

Tak, WhatsApp umożliwia użytkownikom kasowanie wysłanych wiadomości zarówno dla siebie, jak i dla wszystkich odbiorców. Jest to jednak możliwe tylko przez krótki czas po wysłaniu wiadomości.

Dodaj pytanie / odpowiedź

Google Maps ciekawostki

Google Maps ciekawostki

Google Maps to internetowa platforma mapowa stworzona przez Google. Uruchomiona została 8 lutego 2005 roku.

Jak działa algorytm Instagrama? Ciekawostki

Jak działa algorytm Instagrama? Ciekawostki

Instagram to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych, która gromadzi ludzi z całego świata. Wybicie się wśród milionów użytkowników to rzecz trudna, ale istnieją rozwiązania i na te problemy. Sprawdź, jak działa algorytm Instagrama.

Wikipedia ciekawostki

Wikipedia ciekawostki

Wikipedia to darmowa internetowa encyklopedia, tworzona i edytowana przez wolontariuszy, pod kierownictwem fundacji Wikimedia. Kiedy i gdzie powstała Wikipedia? Co symbolizuje logo Wikipedii?

Co to są Starlinki, jak wyglądają i czemu służą?

Co to są Starlinki, jak wyglądają i czemu służą?

Internet jest w dzisiejszych czasach podstawowym medium z którego korzysta się zarówno w czasie wolnym jak i podczas pracy. Dlatego też powstały różnorodne metody z których można skorzystać w celu połączenia się z siecią. Jednym z najnowocześniejszych sposobów jest wykorzystanie systemu Starlink.

Często odwiedzane: