Blogowanie – jak zarabiać na pisaniu?

Blogowanie – jak zarabiać na pisaniu?

Blogowanie to dla wielu nie tylko chęć podzielenia się z innym swoją pasją czy wiedzą na dany temat, ale również możliwość zarobku. Czołowi blogerzy mogą liczyć na miesięczne zarobki rzędu kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zależy to jednak od branży, w której działają, a także konkurencji. Zarabiać na blogu możemy na różne sposoby. Pozwala nam to rozwinąć bloga, a z czasem może stać się naszym głównym źródłem dochodu.

Największe niebezpieczeństwa w internecie

Największe niebezpieczeństwa w internecie

Zagrożenia w internecie to jeden z najszerzej dyskutowanych tematów w obszarze bezpieczeństwa. Internet jest popularnym narzędziem pracy i rozrywki dla rosnącej liczby ludzi, jednak częstotliwość użytkowania nie zawsze idzie w parze ze zrozumieniem mechanizmów jego działania. Ponadto sieć tworzy niewyczerpane pokłady pomysłów na różnorakie oszustwa dla przestępców, żerujących na niewiedzy i zgubnych przyzwyczajeniach użytkowników.

Udana grafika połową sukcesu – aktualne wymiary obowiązujące na Facebooku

Udana grafika połową sukcesu – aktualne wymiary obowiązujące na Facebooku

Grafiki na Facebooku to must have – zarówno na kontach prywatnych, jak i firmowych czy w grupach. O ich znaczeniu najlepiej świadczy fakt, że każdego dnia użytkownicy publikują tam miliony zdjęć, memów, obrazków, infografik i innych form graficznych. Muszą być nie tylko interesujące pod kątem wizualnym, ale przede wszystkim jakościowe i dostosowane do wymagań pod kątem wymiarów. Jakie są zalecenia? Sprawdź aktualne wymiary grafik, obowiązujące na Facebooku!

September Core Update 2022 – co się zmieniło?

September Core Update 2022 – co się zmieniło?

Aktualizacje algorytmów wprowadzanych przez Google mają na celu podwyższenie jakości wyników wyszukiwania – do użytkowników wyszukiwarki ma docierać wartościowa treść, którą rzeczywiście chcieli znaleźć. Tak też stało się w we wrześniu. To wtedy wdrożono September Core Update 2022 – aktualizację algorytmu, która może znacząco wpłynąć na ruch na stronie.

Aplikacje mobilne dedykowane programom lojalnościowym – co należy wiedzieć?

Aplikacje mobilne dedykowane programom lojalnościowym – co należy wiedzieć?

Aplikacje mobilne a stałe zagościły w naszej codzienności. Większość firm je posiada, umożliwiając swoim użytkownikom łatwiejszy dostęp do internetowych społeczności, programów lojalnościowych, śledzenia przesyłek, tworzenia lub edytowania treści. Jednak jaka jest ich historia? Kiedy powstała pierwsza aplikacja mobilna i do jakich działań z punktu widzenia sprzedaży można ją wykorzystać?

Dlaczego warto zainwestować w teksty pisane przez copywritera?

Dlaczego warto zainwestować w teksty pisane przez copywritera?

O tym, że reklama jest dźwignią handlu, wiadomo od tysięcy lat. Dziś biznes przeniósł się do sieci, dlatego też tak istotne są działania marketingowe wymierzone w użytkowników internetu. Niepisana zasada internetu mówi, że jeśli nie ma Ciebie w sieci, to znaczy, że nie istniejesz. Jest to szczególnie mocno widoczne wśród przedsiębiorców i firm, które dzięki internetowi są w stanie dotrzeć do ogromnej grupy docelowej swoich potencjalnych klientów. Aby to zrobić trzeba jednak zaprezentować się w sieci, z jak najlepszej strony. Od tego właśnie jest copywriting i copywriterzy.

Jak wykonać badania UX? Na co zwrócić uwagę?

Jak wykonać badania UX? Na co zwrócić uwagę?

Projektanci UX muszą przeprowadzać badania umożliwiające lepsze rozpoznanie kluczowych cech użytkowników. Charakterystyka grupy docelowej okazuje się najczęściej krytyczna dla powodzenia większości projektów komercyjnych i wpływa na podniesienie wskaźnika konwersji sprzedaży. Czym są badania UX, w jaki sposób się je prowadzi i z czym się wiąże analiza danych? Poniżej krótki poradnik dla początkujących projektantów.

Antykwariat internetowy – dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Antykwariat internetowy – dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Antykwariaty – zresztą słusznie – kojarzą się przede wszystkim z przeszłością, a także elementami, które pochodzą sprzed wielu lat wstecz. Mimo to, nie da się zaprzeczyć, że zdecydowanie idą one z duchem czasu. Duża część z nich zaczyna tworzyć swoją działalność również w internecie, co zdecydowanie przynosi korzyści obu stronom. W końcu znaczna część społeczeństwa korzysta z tego dobrodziejstwa każdego dnia. To właśnie możliwość robienia zakupów przez internet sprawia, że jest to tak pożądana opcja. Dla wielu z nas łatwiej jest odnaleźć swoje wymarzone dzieło w antykwariacie internetowym, a następnie zamówić i czekać aż zostanie dostarczone prosto do domu. Jest to niesamowicie wygodna możliwość, na którą warto się zdecydować. Jakie dodatkowe korzyści może przynieść korzystanie z antykwariatu internetowego?

Jak recenzje kasyn online wpływają na wybór graczy? Fakty i statystyki

Jak recenzje kasyn online wpływają na wybór graczy? Fakty i statystyki

Recenzje pomagają nie tylko określić preferencję graczy, lecz również działają na nich opiniotwórczo, więc ich twórcy zawsze powinni zachować pełny profesjonalizm i obiektywizm. Aby uniknąć fałszywych informacji, należy korzystać tylko i wyłącznie z autoryzowanych serwisów. W jaki sposób recenzje wpływają na wybór graczy? Czy powinniśmy się nimi kierować? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższej części tego tekstu.

Sprawdź: najnowsze trendy w e-commerce!

Sprawdź: najnowsze trendy w e-commerce!

Rozwój branży e-commerce jest niezwykle dynamiczny. Na rynku nieustannie pojawiają się nowi gracze, którzy przenoszą swój biznes stacjonarny do sieci, rozwijają swoje marki albo budują je od podstaw. Interesuje Cię ten sektor? Sprawdź więc najnowsze trendy w e-commerce!