Średnia goli na mecz: 3

Król strzelców: 7 – Francisco Molina (Chile)

Copa America 1953 ciekawostki

...

1. Rozgrywki wyglądały w ten sposób, że każdy zagrał z każdym i drużyna, która uzbierała najwięcej punktów została zwycięzcą turnieju (2 punkty za wygrana, 1 punkt za remis). Brazylia i Paragwaj zdobyły tyle samo punktów, dlatego rozegrano dodatkowy mecz. Paragwaj wygrał 3-2.

2. Był to wyjątkowo wyrównany turniej. Między 5 pierwszymi drużynami w tabeli była różnica 1 punktu.

3. Najszybszą bramkę strzelił Brazylijczyk Julinho w wygranym 3-2 meczu z Chile (1 minuta).

4. Mecze rozgrywane były na stadionie w Limie (pojemność 50 000).

5. Mecze oglądało łącznie około 930 000 osób (średnio 42 273 na mecz). Najwięcej przyszło na starcie Peru z Brazylią (55 000).

Autor: Kibic

6. Najwięcej bramek padło w meczu Brazylia – Boliwia 8-1.

7. Mecz Peru – Paragwaj został przerwany przy stanie 2-2, za przeprowadzenie przez Paragwaj o jedną za dużo zmianę.

8. Podczas meczu Peru – Paragwaj, Milner Ayala kopnął sędziego, za co został zawieszony na 3 lata.

9. 32 piłkarzy zdobyło gole (nie licząc bramek samobójczych). Najwięcej z Brazylii – 9.

10. Mecz Chile – Boliwia przerwany został w 66 minucie przy stanie 2:2, z powodu niesportowego zachowania piłkarzy Boliwii.

11. Był to ostatni turniej Chilijczyka Sergio Livingstona, który wystąpił w aż 7 edycjach Copa America (łącznie 34 mecze).

12. Najlepszym piłkarzem turnieju został Paragwajczyk – Heriberto Herrera.