Firmy podsumowanie

Firmy

Walmart ciekawostki

Walmart ciekawostki

Kto i kiedy założył firmę Walmart? Jak zmieniała się nazwa Walmart? Jaką powierzchnię mają sklepy Walmart? Gdzie znajduje się największy sklep Walmart?

Poznaj 5 najpopularniejszych rodzajów pożyczek pozabankowych

Poznaj 5 najpopularniejszych rodzajów pożyczek pozabankowych

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się pożyczki pozabankowe. Jest to najłatwiejszy i najszybszy sposób na podreperowanie domowego budżetu w przypadku niespodziewanych wydatków. Duży wybór dostępnych pożyczek pozwala dopasować ofertę do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Sprawdź, jakie pożyczki pozabankowe najczęściej wybierają Polacy.

Volkswagen ciekawostki

Volkswagen ciekawostki

Co oznacza nazwa Volkswagen? Dlaczego Adolf Hitler zlecił produkcję samochodów Volkswagen? Volkswagen Beetle był najlepiej sprzedającym się samochodem w XX wieku (sprzedano ponad 21,5 mln sztuk).

Własny sklep internetowy – praktyczne porady

Własny sklep internetowy – praktyczne porady

Handel online w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. W 2021 roku liczba zarejestrowanych sklepów internetowych przekroczyła 45 tysięcy i stale rośnie. Szacuje się, że obecnie aż 7 na 10 Polaków chętnie wybiera możliwość robienia zakupów online. Nie ma co się dziwić – w porównaniu do tradycyjnych punktów usługowych jest to dużo wygodniejsza metoda. Bez wychodzenia z domu mamy dostęp do bogatego asortymentu w znacznie niższych cenach. Sprawdź, jak założyć sklep internetowy.

Podkoszulki damskie – jakie są ich rodzaje?

Podkoszulki damskie – jakie są ich rodzaje?

Moda zawsze jest gorącym tematem – czy to w magazynach dla kobiet, na portalach branżowych, czy nawet w zwykłych codziennych rozmowach. Istnieją jednak ubrania, które wymykają się modzie i przy dobrym doborze innych ubrań będą pasować na każdą możliwą okazję, a dodatkowo dzięki wygodzie noszenia są niezwykle popularne. Dokładnie taki mechanizm działa w przypadku podkoszulków damskich.

Kontener biurowy alternatywą dla małych firm. Sprawdzamy, czy można urządzić biuro w kontenerze?

Kontener biurowy alternatywą dla małych firm. Sprawdzamy, czy można urządzić biuro w kontenerze?

Prowadzisz niewielkich rozmiarów firmę lub jednoosobową działalność gospodarczą i marzysz o posiadaniu własnego biura, w którym będziesz przyjmować klientów? Jeśli nie stać Cię na długoterminowy wynajem lokalu lub zakup przestrzeni biurowej czy mieszkania pod biuro – koniecznie zainteresuj się rozwiązaniem, o którym wspominamy w tym artykule. O czym mowa? Kontenery biurowe! Są świetnym zamiennikiem dla klasycznej przestrzeni biurowej. Sprawdźcie, dlaczego warto wziąć pod uwagę kontener biurowy!

Szukasz nowego laptopa? Skorzystaj z kodów rabatowych

Szukasz nowego laptopa? Skorzystaj z kodów rabatowych

Coraz trudniej jest wyobrazić sobie codzienne życie bez laptopa. Zwłaszcza gdy korzystamy z niego służbowo. Przenośny komputer pozwala nam zabrać część obowiązków do domu lub w dowolne miejsce i tam dokończyć powierzone przez szefa zadanie. Laptopy powoli zastępują w szkołach tradycyjne zeszyty i podręczniki. Przydają się też do zdobywania nowych kompetencji poprzez udział w kursach online lub spędzania wolnego czasu grając w ulubione gry. Skorzystaj z kodów rabatowych, by cieszyć się funkcjonalnością nowego laptopa.

Nadawanie paczki w paczkomacie – czy się opłaca?

Nadawanie paczki w paczkomacie – czy się opłaca?

Chcesz nadać paczkę, ale nie masz czasu odwiedzić poczty w godzinach jej otwarcia, a na przybycie kuriera do domu także nie możesz poczekać? W takich sytuacjach z pomocą przychodzi paczkomat. Zawsze gdzieś znajdziesz maszynę, w której możesz nadać przesyłkę. Ale czy to się opłaca?

Stablecoiny — Jaką rolę pełnią na rynku kryptowalut?

Stablecoiny — Jaką rolę pełnią na rynku kryptowalut?

Jedną z kluczowych cech walut jest ich wymienność, podobnie jest w przypadku kryptowalut. Jednak na rynku walut cyfrowych, zmienność jest na tyle duża, że aby uchronić się przed niejednokrotnie olbrzymimi wahaniami kursów dochodzącymi nawet do kilkudziesięciu procent, wprowadzono mechanizmy, które tworzą parasol bezpieczeństwa dla inwestorów. Tym mechanizmem są właśnie stablecoiny, czyli kryptowaluty o stabilnej wartości pozwalające uchronić kapitał przed dużą zmiennością. Na rynku istnieje kilka rodzajów stablecoinów i o większości postaramy się dzisiaj napisać.

Philips ciekawostki

Philips ciekawostki

Philips jest to holenderska firma zajmująca się głównie produkcją sprzętu elektronicznego. Założona została 15 maja 1891 roku w Eindhoven przez Gerarda Philipsa.

Codziennie nowe paczki wiedzy

zobacz wszystkie
listopad 2020 paczki wiedzy


Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssakiOwoce

owoce


Kalendarz wydarzeń