Firmy podsumowanie

Firmy

mBank ciekawostki

mBank ciekawostki

Jakiego rodzaju usługi oferuje mBank? W którym roku został założony mBank? W jakich krajach działa? Gdzie znajduje się główna siedziba banku?

Audi ciekawostki

Audi ciekawostki

Co oznacza nazwa „Audi”? Dlaczego w logo Audi są 4 kółka? Skąd pomysł na nazwę „Audi”? Ile wynosi dochód netto firmy Audi? Ile osób pracuje w firmie Audi?

HBO ciekawostki

HBO ciekawostki

HBO jest to amerykańska, płatna stacja telewizyjna, uruchomiona 8 listopada 1972 roku. Czego skrótem jest HBO? Jakie kanały telewizyjne dostępne są w ofercie HBO?

Pixar ciekawostki

Pixar ciekawostki

Pixar jest amerykańską wytwórnią filmów animowanych komputerowo. Który film Pixara osiągnał największy sukces w box office? Ile dźwięków liczyła biblioteka stworzona przy produkcji „WALL·E”?

Aldi ciekawostki

Aldi ciekawostki

Aldi to niemiecka sieć spożywczo-przemysłowych, obecnie działająca na 5 kontynentach. Początki firmy sięgają 1913 roku, kiedy Anna Albrecht otworzyła niewielki sklep spożywczy. Czy wiecie… Co oznacza nazwa Aldi? Ile jest sklepów Aldi na świecie?

Karta kredytowa czy kredyt gotówkowy — co lepsze?

Karta kredytowa czy kredyt gotówkowy — co lepsze?

Zarówno karta kredytowa, jak i kredyt gotówkowy pomogą Ci sfinansować dodatkowe wydatki — te skrzętnie zaplanowane i niezapowiedziane. Specyfika obu produktów jest jednak zdecydowanie inna. W artykule wyjaśnimy, czym się od siebie różnią. Podpowiemy także, który z nich okaże się lepszym wyborem.

BlackRock ciekawostki

BlackRock ciekawostki

BlackRock jest to największa na świecie firma zarządzająca aktywami. Ile wynosi suma aktywów, którymi zarządza Black Rock? Ile wynosi dochód netto firmy w 2020 roku?

Firma za granicą – gdzie założyć firmę?

Firma za granicą – gdzie założyć firmę?

Założenie firmy za granicą jest coraz powszechniejszym rozwiązaniem. Jednak tę decyzję, należy dobrze przemyśleć, biorąc pod uwagę takie czynniki jak koszty prowadzenia działalności, rynek zbytu, czy system podatkowy kraju. Zatem, gdzie najlepiej założyć firmę? Podpowiadamy!

Codziennie nowe paczki wiedzy

zobacz wszystkie
listopad 2020 paczki wiedzy


Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssakiOwoce

owoce


Kalendarz wydarzeń