Firmy podsumowanie

Firmy

Stablecoiny — Jaką rolę pełnią na rynku kryptowalut?

Stablecoiny — Jaką rolę pełnią na rynku kryptowalut?

Jedną z kluczowych cech walut jest ich wymienność, podobnie jest w przypadku kryptowalut. Jednak na rynku walut cyfrowych, zmienność jest na tyle duża, że aby uchronić się przed niejednokrotnie olbrzymimi wahaniami kursów dochodzącymi nawet do kilkudziesięciu procent, wprowadzono mechanizmy, które tworzą parasol bezpieczeństwa dla inwestorów. Tym mechanizmem są właśnie stablecoiny, czyli kryptowaluty o stabilnej wartości pozwalające uchronić kapitał przed dużą zmiennością. Na rynku istnieje kilka rodzajów stablecoinów i o większości postaramy się dzisiaj napisać.

Philips ciekawostki

Philips ciekawostki

Philips jest to holenderska firma zajmująca się głównie produkcją sprzętu elektronicznego. Założona została 15 maja 1891 roku w Eindhoven przez Gerarda Philipsa.

Odzież koszarowa – jakie ubrania powinien nosić strażak poza akcją?

Odzież koszarowa – jakie ubrania powinien nosić strażak poza akcją?

Odzież dedykowana strażakom Państwowej Straży Pożarnej obejmuje, poza odzieżą galową i ubraniami ochronnymi, ubrania koszarowe. Ten rodzaj umundurowania znajduje zastosowanie podczas zabezpieczania imprez, w trakcie treningów i zawodów strażackich, a także – szkoleń. Z czego składa się koszarowe ubranie strażackie i co decyduje o jakości jego poszczególnych elementów? Sprawdziliśmy!

Jakie paski klinowe powinieneś wybrać? Dostosuj produkt do maszyny!

Jakie paski klinowe powinieneś wybrać? Dostosuj produkt do maszyny!

Choć ten niepozorny element nie przykuwa zbyt dużej uwagi, to jednak odgrywa niesamowicie ważną rolę w wielu urządzeniach. Do czego służy? To bardzo proste – napędza konkretne mechanizmy, wykorzystując do tego energię wytwarzaną przez silnik. Zrobiony jest między innymi z kauczuku lub gumy, a wszystkie jego warstwy zawijane się w specjalistyczną taśmę. Nie trudno więc zgadnąć, że produkt charakteryzuje się dużą wytrzymałością i elastycznością. Dziś odpowiemy na pytanie, gdzie dokładnie można wykorzystać paski klinowe?

Panasonic ciekawostki

Panasonic ciekawostki

Panasonic jest to japońska marka należąca do koncernu Panasonic Corporation zajmująca się produkcją sprzętu elektronicznego. Co oznacza nazwa Panasonic?

Mercedes ciekawostki

Mercedes ciekawostki

W 1940 roku król Nepalu otrzymał samochód marki Mercedes-Benz. Było to pierwsze auto w kraju. W 1924 roku firma ta jako pierwsza na świecie wprowadziła hamulce na wszystkie cztery koła.

Krawat ciekawostki

Krawat ciekawostki

Istnieje ponad 177 tysięcy różnych sposobów na zawiązanie krawata. Pod koniec lat 70. XX wieku w Polsce krawat sprzedawany był pod nazwą: zwis męski ozdobny. Nazwa jednak się nie przyjęła. W Polsce 2 czerwca obchodzony jest Dzień bez Krawata.

Puma ciekawostki

Puma ciekawostki

Puma jest trzecim co do wielkości producentem odzieży sportowej na świecie. W 1968 roku Eusébio grając w korkach firmy Puma otrzymał pierwszy w historii “Złoty But” (strzelił 42 bramki).

Nike ciekawostki

Nike ciekawostki

Rocznie firma Nike sprzedaje ponad 900 milionów produktów na całym świecie. Na jednej parze butów sprzedanych za 100 dolarów, po odliczeniu wszystkich kosztów (marża, produkcja, administracja, marketing, transport, podatki) firma zarabia około 5 dolarów.

Platforma e-commerce – co to takiego?

Platforma e-commerce – co to takiego?

Od wielu już lat platformy e-commerce cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to głównie z tego, iż pozwalają one na założenie sklepu internetowego niemal każdemu. Nie jest tu konieczne doświadczenie ani w zakresie programowania, ani w zakresie e-handu. Duża popularność platform e-commerce spowodowała, że dziś na rynku ich wybór jest naprawdę spory. Każda ma swoje zalety i wady. Zanim jednak wybierze się konkretną platformę, warto jest wiedzieć czym takie platformy są i dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania.

Codziennie nowe paczki wiedzy

zobacz wszystkie
listopad 2020 paczki wiedzy


Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssakiOwoce

owoce


Kalendarz wydarzeń