Średnia goli na mecz: 2,8

Król strzelców: 6 – Eduardo Vargas (Chile)

Copa America 2016 ciekawostki

...

1. W zawodach tych wzięło udział 16 drużyn. Podzielone zostały na 4 grupy. Dwie najlepsze drużyny z każdej z nich awansowały do ćwierćfinału.

2. Był to turniej zorganizowany na 100 rocznice powstania Copa America.

3. Po raz pierwszy w historii zawody zorganizowane zostały poza Ameryką Południową – w Stanach Zjednoczonych.

4. Najszybszą bramkę strzelił Kostarykańczyk Venegas w wygranym 2-3 meczu z Kolumbią (2 minuta).

5. Mecze rozgrywane były na stadionie w miastach: Pasadena, East Rutherford, Houston, Philadelphia, Foxborough, Washington, Chicago, Glendale, Orlando i Santa Clara.

Autor: Kibic

6. Mecze oglądało łącznie około 1 490 000 osób (średnio 46 563 na mecz). Najwięcej przyszło na starcie Argentyny z Chile (82 500).

7. Argentyna po raz trzeci z rzędu przegrała mecz finałowy.

8. W meczu ćwierćfinałowym Chile rozgromiło aż 0 do 7 Meksyk. 4 bramki zdobył Vargas.

9. 59 piłkarzy zdobyło gole (nie licząc bramek samobójczych). Najwięcej z Argentyny – 9.

10. Copa America 2016 transmitowana była w ponad 65 krajach świata.

11. Przed meczem Meksyk – Urugwaj, organizatorzy puścili hymn Chile, zamiast hymn Urugwaju.

12. Chile pokonało Boliwię 2:1 strzelając bramkę w 10 minucie doliczonego czasu gry.

13. Najwięcej bramek padło w meczu Brazylia – Haiti 7:1.

14. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Chilijczyk – Alexis Sánchez.

15. Najlepszym bramkarzem turnieju po raz drugi z rzędu został Chilijczyk – Claudio Bravo.

16. Z bardzo dużą krytyką spotkały się ceny biletów. W fazie grupowej średnio trzeba było zapłacić ponad 140$.