Jedzenie i picie podsumowanie

jedzenie

Kurkumina – naturalne lekarstwo na wiele dolegliwości

Kurkumina – naturalne lekarstwo na wiele dolegliwości

Jedną z najbardziej charakterystycznych przypraw, jakie możemy znaleźć w kuchni jest kurkuma. Wyróżnia się swoją intensywnie żółtą barwą, słodko-ostrym smakiem oraz niezwykłymi właściwościami zdrowotnymi. Wszystko za sprawą znajdującej się w niej kurkuminie, która uznawana jest za jedno z najsilniejszych naturalnych lekarstw występujących w przyrodzie.

Jak smacznie i zdrowo zaplanować swoją dietę?

Jak smacznie i zdrowo zaplanować swoją dietę?

Każdy bez względu na wiek pragnie wyglądać pięknie i zdrowo. Dobrze zbilansowana dieta zapewnia organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych i witamin, co ma duży wpływ na stan naszej skóry, włosów oraz samopoczucie. Spraw, aby zdrowe odżywianie stało się Twoim stylem życia.

Mleko ciekawostki

Mleko ciekawostki

Mleko jest jednym z najbardziej odżywczych napojów na świecie. Ile mleko krowie ma kalorii? Jakie witaminy znajdują się w mleku? Jakie substancje mineralne znajdziemy w mleku?

Gin ciekawostki

Gin ciekawostki

Początki ginu sięgają XI wieku. Wytwarzali go mnisi i alchemicy we Francji, Włoszech i Holandii. Stosowany był jako napój leczniczy. Najwięcej ginu na świecie piją Filipińczycy.

Cygara ciekawostki

Cygara ciekawostki

José Castelar w 2016 roku trafił do księgi Rekordów Guinnessa zwijając największe na świecie cygaro. Miało 100 metrów długości i znajdowało się w nim 80 kg liści tytoniu. Zawijanie trwało 8 dni. Kurs pozwalający podjąć pracę w zawijaniu cygar trwa 9 miesięcy (zdobywanie praktyki ponad 5 lat).

Cukier ciekawostki

Cukier ciekawostki

W listopadzie 2019 roku naukowcy odkryli cząsteczki cukru w próbkach pobranych z dwóch meteorytów. Początkowo cukier używany był jak przyprawa, a nie słodzik. Wiele osób może to zdziwić, ale cytryna ma więcej cukru od truskawki.

Najlepsze kawy ziarniste – jak wybrać?

Najlepsze kawy ziarniste – jak wybrać?

Według statystyk dla ponad 80% Polaków picie kawy jest nieodłącznym elementem codziennego życia. Nie ma co się dziwić, prawidłowo zaparzona, dobrej jakości kawa jest jednym z najpyszniejszych napojów jakie wymyśliła ludzkość. Na co zwrócić uwagę wybierając kawę ziarnistą?

Kaszanka ciekawostki

Kaszanka ciekawostki

Pierwsze wzmianki o spożywaniu kaszanki w Polsce pochodzą z XVII wieku. Dlaczego do kaszanki dodaje się krew? Jak zrobić białą kaszankę? Jak jedzenie kaszanki jest postrzegane na świecie?

Codziennie nowe paczki wiedzy

zobacz wszystkie
listopad 2020 paczki wiedzy


Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssakiOwoce

owoce


Kalendarz wydarzeń