Witamina C – właściwości i zastosowanie

Witamina C – właściwości i zastosowanie

Witamina C to organiczny związek chemiczny niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Czy wiecie, że… Osoby mające odpowiedni poziom witaminy C w organizmie spalają o 30% więcej tkanki tłuszczowej podczas ćwiczeń. Znajdujący się w ogórkach enzym askorbinazy powoduje rozkład witaminy C w pomidorach, dlatego nie powinno się łączyć obu tych warzyw.

Grille gazowe – oferta firmy Koler na 2020 rok

Grille gazowe – oferta firmy Koler na 2020 rok

Grille gazowe z każdym rokiem zdobywają sobie coraz większą popularność. Grillowanie na gazie jest zdrowe, czyste i ekonomiczne. Oprócz tego grill gazowy daje wręcz nieograniczone możliwości przyrządzania rozmaitych potraw. Jeśli chcesz, aby organizowane przez Ciebie grille przestały być tylko nudnym pieczeniem kiełbasy w oparach dymu, to koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Koler na 2020 rok.

Herbata ciekawostki

Herbata ciekawostki

Kto po raz pierwszy zaparzył herbatę? Czym różni się zielona herbata od czarnej? Kiedy herbata trafiła do Polski? Zielona herbata zapobiega rakowi?

Czekolada ciekawostki część 2

Czekolada ciekawostki część 2

Zjedzenie 40 tabliczek czekolady na raz może doprowadzić do śmierci. Majowie używali czekolady jako waluty. Czekolada jest jedną z niewielu substancji jadalnych, które rozpuszczają się w ustach.

Piwo ciekawostki część 3

Piwo ciekawostki część 3

Australijscy naukowcy wymyślili piwo które dzięki eloktrolitom nawadnia organizm. Chmiel do piwa jako pierwsi zaczęli dodawać Słowianie. Pijąc piwo z wąskiej szklanki mniej się upijemy niż z szerokiej.

Piwo ciekawostki część 3

Piwo ciekawostki część 2

Vielle Bon Secours jest najdroższym piwem na świecie. Butelka 12 litrowa kosztuje około 3 tysiące złotych. Najmocniejszym piwem na świecie jest Mistery of Beer. Ma aż 70%.

Bigos ciekawostki

Bigos ciekawostki

Ile czasu gotuje się bigos? Ile ma kalorii? Co powinno się dodać do bigosu? Co oznaczało słowo bigos? Czy bigos się słodzi? Skąd wzięła się nazwa bigos?

Pizza ciekawostki

Pizza ciekawostki

Czy pizze serwowane w Polsce dorównuje pizzy włoskiej? Dlaczego pizza jest okrągła? Dlaczego, skoro pizza jest okrągła to nie wkłada się jej do…