Jedzenie i picie podsumowanie

jedzenie

Wódka ciekawostki

Wódka ciekawostki

Wódka to destylowany, wysokoprocentowy napój alkoholowy uzyskany po zmieszaniu spirytusu rektyfikowanego z wodą. Z czego robi się wódkę? Skąd się wzięła nazwa “wódka”? W jakim kraju powstała wódka?

Dieta wegańska – smacznie i zdrowo

Dieta wegańska – smacznie i zdrowo

Dieta wegańska staje się obecnie coraz popularniejsza, choć trend ten można obserwować już od kilku lat. Wzrastająca świadomość ekologiczna, a także wiedza na temat sposobów chowu zwierząt dodatkowo przyczynia się do masowych rezygnacji z korzystania nie tylko mięsa, ale także innych produktów odzwierzęcych, również kosmetyków produkowanych z wykorzystaniem zwierząt.

Jak wzmocnić organizm przed zimą

Jak wzmocnić organizm przed zimą

Jesień i zima to czas zwiększonej zachorowalności na przeziębienie i grypę. Aby zmniejszyć ryzyko złapania infekcji, należy odpowiednio wzmocnić swój organizm. Istnieje wiele naturalnych sposobów budowania odporności. Jednym z najskuteczniejszych jest stosowanie oleju konopnego.

Pieprz ciekawostki

Pieprz ciekawostki

Pieprz to roślina z rodziny pieprzowatych, jedna z najpopularniejszych przypraw na świecie. Jakie są najpopularniejsze gatunki pieprzu? Jaki jest najostrzejszy gatunek pieprzu?

Miód ciekawostki

Miód ciekawostki

Miód to produkt spożywczy o słodkim smaku i gęstej konsystencji. Jest wytwarzany głównie przez pszczoły. Jakie witaminy zawiera miód? Dlaczego miód os jest niebezpieczny? Ile kalorii w 100 gramach ma miód?

Jak stosować kolagen w proszku?

Jak stosować kolagen w proszku?

Kolagen w proszku to produkt, który okaże się bardzo pomocny przy niejednej dolegliwości. Jego korzystne właściwości pozwalają między innymi utrzymać gładkość i elastyczność skóry, przyspieszyć gojenie się ran, czy też wyeliminować dolegliwości bólowe ze strony stawów. Kto powinien zdecydować się na jego zakup i jak, konkretnie, działa kolagen w proszku?

Rum ciekawostki

Rum ciekawostki

Skąd się wzięła nazwa rum? Jaką zawartość alkoholu ma rum? Jakie są rodzaje rumu? Z czego produkowany jest rum? Ile dojrzewa rum?

Codziennie nowe paczki wiedzy

zobacz wszystkie
listopad 2020 paczki wiedzy


Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssakiOwoce

owoce


Kalendarz wydarzeń

0
Dodaj komentarzx