Jedzenie i picie podsumowanie

jedzenie

Pieprz ciekawostki

Pieprz ciekawostki

Pieprz to roślina z rodziny pieprzowatych, jedna z najpopularniejszych przypraw na świecie. Jakie są najpopularniejsze gatunki pieprzu? Jaki jest najostrzejszy gatunek pieprzu?

Miód ciekawostki

Miód ciekawostki

Miód to produkt spożywczy o słodkim smaku i gęstej konsystencji. Jest wytwarzany głównie przez pszczoły. Jakie witaminy zawiera miód? Dlaczego miód os jest niebezpieczny? Ile kalorii w 100 gramach ma miód?

Jak stosować kolagen w proszku?

Jak stosować kolagen w proszku?

Kolagen w proszku to produkt, który okaże się bardzo pomocny przy niejednej dolegliwości. Jego korzystne właściwości pozwalają między innymi utrzymać gładkość i elastyczność skóry, przyspieszyć gojenie się ran, czy też wyeliminować dolegliwości bólowe ze strony stawów. Kto powinien zdecydować się na jego zakup i jak, konkretnie, działa kolagen w proszku?

Rum ciekawostki

Rum ciekawostki

Skąd się wzięła nazwa rum? Jaką zawartość alkoholu ma rum? Jakie są rodzaje rumu? Z czego produkowany jest rum? Ile dojrzewa rum?

Majonez ciekawostki

Majonez ciekawostki

Majonez to gęsty, kremowy, podawany na zimno sos dodawany do kanapek, sałatek, przekąsek. Wszystkie majonezy w Polsce muszą opierać się na podstawie składu i receptury Majonezu Kieleckiego.

Chili ciekawostki

Chili ciekawostki

Chili to ogólna nazwa roślin z rodzaju Capsicum, charakteryzujących się bardzo ostrym smakiem. Jaka jest najostrzejsza papryka chili? Co sprawia, że papryki chili mają tak ostry smak?

Codziennie nowe paczki wiedzy

zobacz wszystkie
listopad 2020 paczki wiedzy


Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssakiOwoce

owoce


Kalendarz wydarzeń