Czy warto lokować środki w diamenty?

chemia, inwestowanie, oszczędzanie

diamenty inwestycyjne

Diamenty inwestycyjne nie różnią się niczym od diamentów, które możemy znaleźć w wyrobach jubilerskich.

Co to znaczy diamenty inwestycyjne?

Jedyna różnica polega na przeznaczeniu. Nie są one wykorzystywane do produkcji biżuterii. Pozostają opakowane w specjalne pudełka z plastiku zwane Certicard, które są zaplombowane i gwarantują autentyczność kamienia.  Diament inwestycyjny musi posiadać także certyfikat opisujący jego cechy: 4C: wielkość – masę wyrażoną w karatach (carat), czystość (clarity) określaną od najczystszej do zawierającej skazy i inkluzje wartościami FL, IF, VVS, VS, SI, i I, barwa (colour) określana literami od D do Z(najczystsze, idealnie przezroczyste) i szlif (cut), z których najcenniejszy jest składający się z 56 fasetek szlif brylantowy. Tego typu dokument wystawiają uprawnione do tego międzynarodowe instytucje –  HRD i IGI  z Anwertpii, GIA z Los Angeles i IDC z Izraela. Na podstawie certyfikatu określa się wartość diamentu.

Gdzie można kupić diamenty inwestycyjne?

Nawet jeżeli opakowanie i dokumenty sprawiają wrażenie autentycznych lepiej polegać na sprawdzonych źródłach. Artar.com.pl to firma działająca oficjalnie i współpracująca z międzynarodowymi organizacjami zajmującymi się wyceną i obrotem diamentami. Artar.com.pl posiada w stałej ofercie diamenty inwestycyjne o różnej wartości, może też na życzenie klienta sprowadzić dowolny diament. W artar.com.pl  można również spieniężyć posiadane diamenty a także uzyskać fachową wycenę.

Wszystkie diamenty oprócz certyfikatu posiadają także opis ich cech szczególnych, przede wszystkim barwy. Bardzo cenne są diamenty o określonym kolorze, na przykład żółte bądź błękitne.

Jak kształtują się ceny diamentów inwestycyjnych?

Decydując się na ulokowanie środków finansowych w diamenty należy zdawać sobie sprawę, że nie istnieją tak zwane okazje przy ich zakupie. Nie ma również promocji, przecen ani wyprzedaży. Ceny diamentów inwestycyjnych sukcesywnie rosną. Wiąże się to z coraz mniejszym wydobycie i nie malejącym popytem. Nie podlegają takim mechanizmom jak wahania kursów giełdowych czy inflacja. Stanowią pewną i stabilną inwestycję długoterminową. Szczególnie cenne mogą okazać się w dobie kryzysów finansowych, wojen i katastrof naturalnych. Zw względu na marżę instytucji obracających diamentami inwestycyjnymi nie nadają się do szybkiego pomnożenia majątku, ale stanowią pewne zabezpieczenie majątku na przykład na starość lub dla dzieci. Tego typu diamenty nie mogą być wyjmowane ze specjalnego opakowania – po pierwsze naruszy się przy tym pieczęć, po drugie mogą ulec mechanicznym uszkodzeniom.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Beryl ciekawostki

Beryl ciekawostki

Beryl to pierwiastek chemiczny, srebrzystoszary, twardy metal, zaliczany do grupy metali ziem alkalicznych. Gdzie wydobywa się beryl? Czy beryl jest szkodliwy dla zdrowia?

Argon ciekawostki

Argon ciekawostki

Argon to pierwiastek chemiczny z grupy gazów szlachetnych. Ma liczbę atomową 18. Jakie są właściwości fizyczne argonu? Czy argon jest szkodliwy dla zdrowia?

Bor ciekawostki

Bor ciekawostki

Bor to pierwiastek chemiczny należący do grupy półmetali. Ma wysoką temperaturę topnienia i jest dobrym przewodnikiem ciepła, ale słabym przewodnikiem elektryczności. Czy bor jest toksyczny dla ludzi?

Chrom ciekawostki

Chrom ciekawostki

Chrom to pierwiastek chemiczny, metal przejściowy z bloku d układu okresowego. Jakie są najważniejsze właściwości chromu? Do czego wykorzystuje się chrom? Jakie są źródła chromu w diecie?